Vyhrajte vstupenky na speciální projekci filmu Hluboko

Kultura Kultura
23. 4. 2013 22:45
Projekce v kině Aero se zúčastní osobně režisér Baltasar Kormakur
Foto: Aerofilms

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz volné vstupenky na speciální projekci filmu Hluboko. Nabízíme pětkrát dvě vstupenky na 6. května, kdy přijede film uvést režisér Baltasar Kormákur do pražského kina Aero. Projekce začíná ve 20:30.

Soutěžit lze do 24. dubna do 16 hodin. Výherce budeme informovat mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu.

Čtěte také
Moje práce je být básníkem, říká režisér Kormakur

K natočení filmu Hluboko inspiroval slavného islandského režiséra, scénáristu a herce Baltasara Kormákura silný a tajemný lidský příběh, který se na Islandu stal legendou.

Po nečekané prudké bouři se několik kilometrů od pobřeží potopila rybářská loď i s celou posádkou. Jeden člen posádky však popřel veškeré fyzikální zákony a přežil šest hodin v ledovém oceánu. Guli sám bez pomoci doplaval až ke břehu islandského ostrova a překonal i strastiplnou cestu přes pusté lávové pole. Ačkoliv lékaři podrobili Guliho řadě testů, dodnes zůstává záhadou, jak podobný nápor mohl vydržet.

Snímek vypráví jak celou nešťastnou událost, tak následující mediální smršť, kterou příběh zázračně zachráněného trosečníka vyvolal. Na pozadí celého dobrodružného příběhu se vine téma síly lidské vůle a osamění přeživšího.

Kormákurův film získal mnoho mezinárodních nominací a dostal se i do oscarového shortlistu za nejlepší zahraniční film.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

 

Právě se děje

Další zprávy