Hra Pokémon Go pobláznila svět. Lidé našli omylem mrtvoly, aplikaci zneužívají i zloději

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
12. 7. 2016 16:26
Mobilní aplikace Pokémon Go se stala novým herním hitem. Lidé po celém světě loví oblíbená kreslená stvoření a sbírají zkušenosti za návštěvy důležitých herních míst. To vše v reálném světě, kam se pokémoni díky GPS a mobilním telefonům přenesli. Přečtěte si, jak si hru zahrát v Česku, jak ušetřit baterii telefonu nebo na co si dát při lovu pozor.
Virální hit zasadil do světa kolem nás pokémony. Musíte je chytit všechny.
Virální hit zasadil do světa kolem nás pokémony. Musíte je chytit všechny. | Foto: Niantic Inc.

Co úspěch znamená pro Nintendo

Od vydání hry je jasné, že to pro vývojářskou společnost Nintendo byla trefa do černého. Akcie společnosti v pondělí stouply o více než 24 procent a od pátku zpevnily o 36 procent.

Tržní hodnota firmy tak za dva dny vzrostla o 7,5 miliardy dolarů (v přepočtu asi 183,5 miliardy korun). Kromě zisku to společnosti ukazuje cestu, kterou se může do budoucna vydat. Nintendo je dlouhodobě známo svým nepříliš otevřeným přístupem ke smartphonům, kdy odmítá staré hry vydávat na mobilní zařízení a místo toho klade větší důraz na vlastní konzole.

Pro mnoho fanoušků tak právě i úspěch Pokémon Go může znamenat, že by se do budoucna mohly staré nintenďácké hry objevit na chytrých telefonech.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy