Kultovní Final Fantasy VII se vrátí příští rok, kvůli rozsahu vyjde na pokračování

Lukáš Boček
17. 6. 2019 15:24
Sedmý díl série Final Fantasy byl ve své době úkazem – pro celou generaci hráčů definoval dodnes populární žánr japonských RPG. A jen díky němu firma Squaresoft (dnes Square Enix) poprvé prorazila na Západě. V posledních letech však značka stagnovala, a proto teď vývojáři pracují na remaku nejoblíbenějšího dílu a pokusí se vrátit na špici značně proměněného žánru. První část vyjde začátkem března příštího roku.
Final Fantasy VII - trailer (2019) | Video: Square Enix

Předělávka titulu z roku 1997 byla poprvé oznámena přesně před čtyřmi lety na výstavě E3 a od té doby fanoušci marně vyčkávali na bližší informace. Důvodem byly průtahy v produkci a pak také vytíženost režiséra Tecuja Nomury, který se tou dobou podílel na vzniku Kingdom Hearts III.

Vývojáři ze Square Enix na letošní E3 vše napravili, představili nový trailer a také řadu podrobností. Celý remake vyjde kvůli rozsahu na pokračování. Už v době svého vydání zabrala Final Fantasy VII hned tři CD ve verzi pro PlayStation, a dokonce o disk více na PC.

První část verze pro PlayStation 4 obsáhne hned dva Blu-Ray disky a odehraje se na nich zhruba třetina původního příběhu ve městě Midgar. Na zbytek si fanoušci počkají zase pár let.

"Cílem našeho projektu je vybudovat novou verzi Final Fantasy VII pro novou éru. Neděláme kopii nebo remaster původní hry. Rozsah novinky je skutečně obrovský, a proto každá část tohoto remaku bude srovnatelná se samostatnými díly ze série Final Fantasy," vysvětlil současný producent Yošinori Kitase, který stál taktéž u zrodu původního titulu.

Z traileru samotného je pak patrné, že příběh bude tentokrát obsáhlejší než dříve. A změn se dočká i hratelnost - místo "tahového" RPG bude novinka obsahovat souboje v reálném čase ve stylu Final Fantasy XV nebo již zmiňované Kingdom Hearts III. Vrátí se všechny původní postavy, jako je Cloud, Tifa, Aerith nebo Sephiroth, a ke slovu se dostane i původní systém vylepšování přes "materie". Chybět nebudou ani minihry, včetně jízdy na motorce.

Série Final Fantasy vznikla roku 1987. Od té doby vyšlo patnáct číslovaných dílů a nespočet spin-offů. Každá hra vypráví samostatný příběh, který nijak nenavazuje na žádný z předchozích a zároveň se vždy odehrává ve zcela novém světě.

Jednotlivé hry navzájem spojují pouze podobné herní principy, případně jména některých postav či bojových schopností. Sedmého dílu, který je považován za přelomový, se dodnes prodalo se všemi spin-offy asi 20 milionů kusů. Hru samotnou rozšířil i celovečerní CGI film a animé.

Hra ve své době zabodovala především díky emotivnímu příběhu, jeho takřka filmové prezentaci a na svou dobu přelomové grafice.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Poslanci odmítli legalizaci konopí, přinesla by zdravotní rizika, míní Blatný

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že by si bezúhonní dospělí lidé mohli bez hrozby postihu vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí. Plénum novelu o návykových látkách, za níž stojí zejména Piráti, zamítlo na návrh SPD hlasy 55 z 89 přítomných poslanců už v úvodním kole.

Pirátský poslanec Tomáš Vymazal zdůrazňoval, že změna by mohla zabránit kriminalizaci jinak bezúhonných lidí. "Konopí je v Česku velice oblíbené. Dle různých studií s ním má zkušenost více než každý čtvrtý mladistvý a u dospělých jsou to dokonce dva z pěti," uvedl. Regulace by podle poslance měla nahradit podle něho selhávající represi. Podle předsedy STAN Víta Rakušana jde o odstraňování státem řízeného pokrytectví.

Naopak ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozorňoval na to, že novela je v rozporu s mezinárodním právem a protidrogovou politikou. "Přináší velká sociální a zdravotní rizika," uvedl. Ministr také varoval před možnou drogovou turistikou za takzvaným rekreačním konopím.

Novela předpokládala, že lidé by mohli mít doma beztrestně až 1,25 kilogramu sušiny konopí. Ostatním lidem by pěstitelé museli zabránit ve volném přístupu k tomuto konopí pod hrozbou pokuty až 15 000 korun. Až 30 gramů by mohli lidé nosit u sebe i mimo obydlí. Stejné množství, tedy 30 gramů, by mohli legálně předat jinému dospělému člověku, ovšem výhradně bezplatně. Totéž mělo platit pro produkty získané z konopí.

Předkladatelé tvrdili, že omezená legalizace konopí by zmenšila černý trh a vedla by také ke snížení trestné činnosti, která se s ním váže.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Lamparda u fotbalistů Chelsea nahradil Tuchel

Novým trenérem fotbalistů Chelsea byl podle očekávání jmenován Němec Thomas Tuchel. Londýnský klub dnes oznámil, že s bývalým kouřem Paris St. Germain či Dortmundu podepsal smlouvu na rok a půl s opcí. Tuchel nahradil odvolaného Franka Lamparda.

Tuchel v novém působišti už dnes povede první trénink a premiéra na lavičce ho čeká ve středečním ligovém utkání s Wolverhamptonem. "Nikdy není příjemné měnit trenéra uprostřed sezony, ale jsme rádi, že v Thomasi Tuchelovi se nám podařilo získat jednoho z nejlepších evropských trenérů," uvedla na klubovém webu ředitelka Chelsea Marina Granovská.

Sedmačtyřicetiletý Tuchel naposledy vedl Paris St. Germain, kde v prosinci skončil. Francouzský celek trénoval od května 2018 a s týmem vyhrál v obou sezonách mimo jiné francouzskou ligu a v uplynulém ročníku s ním došel do finále Ligy mistrů. V minulosti působil také v Mohuči a Dortmundu, se kterým v roce 2017 vyhrál Německý pohár.

V Chelsea nahradil Lamparda, který byl odvolán kvůli neuspokojivým výsledkům. "Blues" pod vedením nejlepšího klubového střelce z posledních osmi ligových duelů zvítězili pouze ve dvou a propadli se až na devátou pozici. Bývalý záložník vedl Chelsea od léta 2019 a v první sezoně s ní obsadil čtvrté místo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezident Biden bude podporovat vzájemně dojednané dvoustátní řešení izraelsko-palestinského konfliktu, řekl úřadující vyslanec USA při OSN

Zdroj: ČTK
Další zprávy