Kultovní Final Fantasy VII se vrátí příští rok, kvůli rozsahu vyjde na pokračování

Lukáš Boček
17. 6. 2019 15:24
Sedmý díl série Final Fantasy byl ve své době úkazem – pro celou generaci hráčů definoval dodnes populární žánr japonských RPG. A jen díky němu firma Squaresoft (dnes Square Enix) poprvé prorazila na Západě. V posledních letech však značka stagnovala, a proto teď vývojáři pracují na remaku nejoblíbenějšího dílu a pokusí se vrátit na špici značně proměněného žánru. První část vyjde začátkem března příštího roku.
Final Fantasy VII - trailer (2019) | Video: Square Enix

Předělávka titulu z roku 1997 byla poprvé oznámena přesně před čtyřmi lety na výstavě E3 a od té doby fanoušci marně vyčkávali na bližší informace. Důvodem byly průtahy v produkci a pak také vytíženost režiséra Tecuja Nomury, který se tou dobou podílel na vzniku Kingdom Hearts III.

Vývojáři ze Square Enix na letošní E3 vše napravili, představili nový trailer a také řadu podrobností. Celý remake vyjde kvůli rozsahu na pokračování. Už v době svého vydání zabrala Final Fantasy VII hned tři CD ve verzi pro PlayStation, a dokonce o disk více na PC.

První část verze pro PlayStation 4 obsáhne hned dva Blu-Ray disky a odehraje se na nich zhruba třetina původního příběhu ve městě Midgar. Na zbytek si fanoušci počkají zase pár let.

"Cílem našeho projektu je vybudovat novou verzi Final Fantasy VII pro novou éru. Neděláme kopii nebo remaster původní hry. Rozsah novinky je skutečně obrovský, a proto každá část tohoto remaku bude srovnatelná se samostatnými díly ze série Final Fantasy," vysvětlil současný producent Yošinori Kitase, který stál taktéž u zrodu původního titulu.

Z traileru samotného je pak patrné, že příběh bude tentokrát obsáhlejší než dříve. A změn se dočká i hratelnost - místo "tahového" RPG bude novinka obsahovat souboje v reálném čase ve stylu Final Fantasy XV nebo již zmiňované Kingdom Hearts III. Vrátí se všechny původní postavy, jako je Cloud, Tifa, Aerith nebo Sephiroth, a ke slovu se dostane i původní systém vylepšování přes "materie". Chybět nebudou ani minihry, včetně jízdy na motorce.

Série Final Fantasy vznikla roku 1987. Od té doby vyšlo patnáct číslovaných dílů a nespočet spin-offů. Každá hra vypráví samostatný příběh, který nijak nenavazuje na žádný z předchozích a zároveň se vždy odehrává ve zcela novém světě.

Jednotlivé hry navzájem spojují pouze podobné herní principy, případně jména některých postav či bojových schopností. Sedmého dílu, který je považován za přelomový, se dodnes prodalo se všemi spin-offy asi 20 milionů kusů. Hru samotnou rozšířil i celovečerní CGI film a animé.

Hra ve své době zabodovala především díky emotivnímu příběhu, jeho takřka filmové prezentaci a na svou dobu přelomové grafice.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Ministryně financí Schillerová zvažuje zrušení několika daňových výjimek

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) zvažuje zrušení několika daňových výjimek. Jedna z nich se týká takzvaného časového testu při prodeji investičních bytů. Další v dnešní Partii televize Prima Schillerová upřesnit nechtěla, protože nebyly projednány s koaliční sociální demokracií. Totéž se týká daňového osvobození příjmů z prodeje bytů.

Příjmy z prodeje investičních bytů se nedaní v případě, že je majitelé vlastní nejméně pět let, uvedla ministryně. Lhůtu by chtěla prodloužit na 15 let. Opatření by podle ministryně mohlo podpořit vlastnické bydlení lidí, kteří by byt také skutečně užívali, stát by mohl získat kolem 600 milionů korun ročně.

"Mám tam ještě tři, čtyři věci," uvedla Schillerová. Pokud by na nich byla v koalici shoda, ukončení těchto daňových výjimek by přineslo podle ní dvě až tři miliardy korun.

Koalice se nedávno dohodla na zavedení nedaněného stravenkového paušálu pro zaměstnance, který by měl fungovat vedle klasických stravenek. Daňové zvýhodnění paušálu by mělo zůstat stejné jako u stravenek, v případě stokorunové stravenky by tak zaměstnanci měli mít 55 korun za každý odpracovaný den. Změna kritizovaná zejména odbory má být součástí daňového balíčku, který by měl platit od roku 2021.

před 11 minutami

Na cenách Goya uspěl Almodóvarův film Bolest a sláva

Sedm španělských cen Goya včetně těch za režii a nejlepší film získalo Bolest a sláva režiséra Pedra Almodóvara. Sošku za herecký výkon na galavečeru ve své rodné Malaze převzal Antonio Banderas. V Bolesti a slávě hraje stárnoucího režiséra, jehož předobrazem byl sám Almodóvar. Pět cen dostalo drama ze španělské občanské války Mientras dure la guerra (Dokud je válka) režiséra Alejandra Amenábara. Nejlepší herečkou je Belén Cuestaová z dramatu La Trinchera Infinita (Nekonečný zákop), jež vypráví o muži skrývajícím se za frankistické diktatury ve svém domě. Cenu pro nejlepší evropský film si odnášejí Bídníci francouzského režiséra malijského původu Ladje Lye.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy