Kultovní Final Fantasy VII se vrátí příští rok, kvůli rozsahu vyjde na pokračování

Sedmý díl série Final Fantasy byl ve své době úkazem – pro celou generaci hráčů definoval dodnes populární žánr japonských RPG. A jen díky němu firma Squaresoft (dnes Square Enix) poprvé prorazila na Západě. V posledních letech však značka stagnovala, a proto teď vývojáři pracují na remaku nejoblíbenějšího dílu a pokusí se vrátit na špici značně proměněného žánru. První část vyjde začátkem března příštího roku.
Final Fantasy VII - trailer (2019) | Video: Square Enix

Předělávka titulu z roku 1997 byla poprvé oznámena přesně před čtyřmi lety na výstavě E3 a od té doby fanoušci marně vyčkávali na bližší informace. Důvodem byly průtahy v produkci a pak také vytíženost režiséra Tecuja Nomury, který se tou dobou podílel na vzniku Kingdom Hearts III.

Vývojáři ze Square Enix na letošní E3 vše napravili, představili nový trailer a také řadu podrobností. Celý remake vyjde kvůli rozsahu na pokračování. Už v době svého vydání zabrala Final Fantasy VII hned tři CD ve verzi pro PlayStation, a dokonce o disk více na PC.

První část verze pro PlayStation 4 obsáhne hned dva Blu-Ray disky a odehraje se na nich zhruba třetina původního příběhu ve městě Midgar. Na zbytek si fanoušci počkají zase pár let.

"Cílem našeho projektu je vybudovat novou verzi Final Fantasy VII pro novou éru. Neděláme kopii nebo remaster původní hry. Rozsah novinky je skutečně obrovský, a proto každá část tohoto remaku bude srovnatelná se samostatnými díly ze série Final Fantasy," vysvětlil současný producent Yošinori Kitase, který stál taktéž u zrodu původního titulu.

Z traileru samotného je pak patrné, že příběh bude tentokrát obsáhlejší než dříve. A změn se dočká i hratelnost - místo "tahového" RPG bude novinka obsahovat souboje v reálném čase ve stylu Final Fantasy XV nebo již zmiňované Kingdom Hearts III. Vrátí se všechny původní postavy, jako je Cloud, Tifa, Aerith nebo Sephiroth, a ke slovu se dostane i původní systém vylepšování přes "materie". Chybět nebudou ani minihry, včetně jízdy na motorce.

Série Final Fantasy vznikla roku 1987. Od té doby vyšlo patnáct číslovaných dílů a nespočet spin-offů. Každá hra vypráví samostatný příběh, který nijak nenavazuje na žádný z předchozích a zároveň se vždy odehrává ve zcela novém světě.

Jednotlivé hry navzájem spojují pouze podobné herní principy, případně jména některých postav či bojových schopností. Sedmého dílu, který je považován za přelomový, se dodnes prodalo se všemi spin-offy asi 20 milionů kusů. Hru samotnou rozšířil i celovečerní CGI film a animé.

Hra ve své době zabodovala především díky emotivnímu příběhu, jeho takřka filmové prezentaci a na svou dobu přelomové grafice.

 

Právě se děje

Další zprávy