VIDEO Svět ohromil Slovák, který "chodí" po vodě

jaz
11. 12. 2014 11:19
Zdroj foto: YouTube Zdroj foto: YouTube
Video z výletu ve slovenských Tatrách se stalo na internetu senzací. Lidé se přou, jestli nejde o podvod.
Video: YouTube

Praha – Začátkem prosince se na YouTube objevilo krátké video z pěšího výletu dvou kamarádů po Vysokých Tatrách na Slovensku. Osmatřicetiletý Tomáš Nunuk z Bratislavy na něm zachytil tatranské pleso, po kterém se i prošel. Domácí video okamžitě zaujalo světová média.

"Chodí po ledu, nebo po vodě?" zní titulek článku britského Daily Mail, který se pozastavuje nad průzračností hladiny jezera. "Zřejmě nebyla lepší příležitost k užití slova křišťálově čistý, jak je tomu v případě tohoto videa," píše magazín People.

Pod videem, které má od svého zveřejnění necelé dva miliony zhlédnutí, se rozhořela mezinárodní diskuse, kde někteří přispěvatelé obdivují kouzlo přírody, jiní ale považují video Tomáše Nunuka za podvod. Pozorní diváci ale po pár vteřinách videa pochopí, že muž chodí po čistém ledu a nejedná se o žádný podvod nebo mystifikaci. Osobu chodící po vodě z něj udělaly až titulky zahraničních webů.

Sám autor toho na vysvětlenou moc nenapsal. Neprozradil ani přesné místo, kde video natočil; to si ale rodilí Slováci dokázali v diskusi odvodit. Podle nich se má jednat o Veľké Hincovo pleso, které zamrzlo tak ojediněle, že vytváří optickou iluzi vody.

"Vyrůstal jsem v Michiganu a už jsem to viděl. Je to vlastně tenká vrstva ledu plovoucí na vodě. To je důvod, proč je to tak jasné. Musíte našlapovat velmi opatrně, abyste se nepropadli," napsal jeden z komentujících

 

Právě se děje

Další zprávy