VIDEO Svět ohromil Slovák, který "chodí" po vodě

jaz
11. 12. 2014 11:19
Video z výletu ve slovenských Tatrách se stalo na internetu senzací. Lidé se přou, jestli nejde o podvod.
Video: YouTube

Praha – Začátkem prosince se na YouTube objevilo krátké video z pěšího výletu dvou kamarádů po Vysokých Tatrách na Slovensku. Osmatřicetiletý Tomáš Nunuk z Bratislavy na něm zachytil tatranské pleso, po kterém se i prošel. Domácí video okamžitě zaujalo světová média.

"Chodí po ledu, nebo po vodě?" zní titulek článku britského Daily Mail, který se pozastavuje nad průzračností hladiny jezera. "Zřejmě nebyla lepší příležitost k užití slova křišťálově čistý, jak je tomu v případě tohoto videa," píše magazín People.

Pod videem, které má od svého zveřejnění necelé dva miliony zhlédnutí, se rozhořela mezinárodní diskuse, kde někteří přispěvatelé obdivují kouzlo přírody, jiní ale považují video Tomáše Nunuka za podvod. Pozorní diváci ale po pár vteřinách videa pochopí, že muž chodí po čistém ledu a nejedná se o žádný podvod nebo mystifikaci. Osobu chodící po vodě z něj udělaly až titulky zahraničních webů.

Sám autor toho na vysvětlenou moc nenapsal. Neprozradil ani přesné místo, kde video natočil; to si ale rodilí Slováci dokázali v diskusi odvodit. Podle nich se má jednat o Veľké Hincovo pleso, které zamrzlo tak ojediněle, že vytváří optickou iluzi vody.

"Vyrůstal jsem v Michiganu a už jsem to viděl. Je to vlastně tenká vrstva ledu plovoucí na vodě. To je důvod, proč je to tak jasné. Musíte našlapovat velmi opatrně, abyste se nepropadli," napsal jeden z komentujících

 

Právě se děje

před 7 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy