Video: Muzikant dotáhl na alpský vrcholek čtyřmetrový roh. Turisté zažili nečekaný koncert

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 24. 8. 2017 20:24
V Česku se nestává příliš často, aby hudebníci dotáhli své nástroje na vrcholky hor a odtud hráli. V alpské oblasti Silvretta-Montafon to není až tak ojedinělá věc. Tu a tam lze potkat turisty, kterým z batohu čouhá trubka či lesní roh, s nimiž pak preludují na horských stráních. Výkon mladíka na hoře Geißspitz (2334 m.n.m.), jež se nachází na rakousko-švýcarském pomezí, však neobvyklý byl. Náročnou tříhodinovou cestou s převýšením kolem 800 metrů vynesl na vrchol obří pouzdro s třídílným alpským rohem, národním švýcarským nástrojem. Po rozložení měří čtyři metry, tóny se tvoří ústy, obvyklým repertoárem jsou staré tradicionály. Hudba je slyšet až několik kilometrů daleko.
Tradicionály se z vrcholu Geißspitz rozléhaly kilometry daleko, muzikantovi zabrala náročná cesta horským terénem kvůli "koncertu" a zpět celý den. | Video: Zuzana Hronová
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy