VIDEO Milovnice večírků hostila přátele i na svém pohřbu

jaz
2. 5. 2014 7:00
Starší dáma byla velkou milovnicí večírků. Ve své závěti proto uvedla přání, aby se mohla zúčastnit oslavy vlastního pohřbu.
Mickey Easterling
Mickey Easterling | Foto: YouTube

New Orleans – Třiaosmdesátiletá Mickey Easterling zemřela 14. dubna po dlouhé nemoci. Celý svůj život ale holdovala večírkům a totéž chtěla zažít i po své smrti.

Příbuzní proto nechali její mrtvé tělo nabalzamovat, ustrojit do extravagantních šatů a posadili do křesla na zádušní mši, která spíše připomínala bujarou párty.

Mrtvá žena si dala cigaretu i šampaňské
Mrtvá žena si dala cigaretu i šampaňské | Video: YouTube

Mickey na sobě měla barevné šaty s růžovým boa kolem ramen, v ruce svou oblíbenou cigaretu a sklenici vína. Byla středem celého jazzového večírku, kam se s ní přišla rozloučit tisícovka přátel a známých.

"Milovala pozornost a okázalost. Měla vkus a ráda šokovala. Je to opravdu hezký způsob, jak říci 'párty skončila'," řekla New Orleans Times o své matce Nanci Myke Easterling.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Útočník ve Švédsku pobodal osm lidí, policie případ vyšetřuje jako terorismus

Při útoku nožem ve městě Vetlanda na jihu Švédska bylo zraněno osm lidí, z toho dva vážně. Policie čin vyšetřuje jako terorismus. Pravděpodobného pachatele, kterým je přibližně dvacetiletý muž, strážci zákona postřelili a zatkli. S odvoláním na policii o tom informovaly zahraniční tiskové agentury.

Podle agentury DPA byl údajný útočník zasažen do nohy a nyní je v péči lékařů. Několik oblastí ve středu města vzdáleného asi 270 kilometrů na jihozápad od Stockholmu bylo uzavřeno. Policisté nejprve případ vyšetřovali jako pokus o vraždu, později ho ale přehodnotili na možný terorismus. Policie rovněž uvedla, že má situaci pod kontrolou.

Policisté přijeli na místo činu v centru města s přibližně 13 000 obyvateli kolem 15:00 poté, co lidé hlásili několik zraněných bodnou zbraní, uvedla veřejnoprávní televize SVT. Ministr vnitra Mikael Damberg hovořil o několika těžce zraněných osobách.

Švédský premiér Stefan Löfven odsoudil útok jako "hrůzný čin" a dodal, že na případu pracuje také tajná policie Säpo. "Průběžně vyhodnocují, zda je důvod k posílení bezpečnostních opatření, a jsou připraveni tak v případě potřeby učinit," uvedl v prohlášení citované švédskou tiskovou agenturou TT.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

Izraelci prověřovali několik desítek plavidel, z nichž mohla ropa uniknout. Pátrali po lodi, která 11. února plula ve vzdálenosti asi 50 kilometrů od izraelských břehů ve Středozemním moři.

Ochránci životního prostředí hovoří o ekologické katastrofě, jejíž následky se budou likvidovat několik let. Na čistění pláží se podílí tisíce dobrovolníků, pro veřejnost jsou nyní pláže zavřené. Izraelské úřady také z obezřetnosti zakázaly prodej ryb a mořských plodů z izraelských vod.

Zdroj: ČTK
Další zprávy