Taneční party pro stovky lidí. Holanďané se mohli opět pomačkat v davu

Magazín Magazín
8. 3. 2021 10:43
Více než po roce si milovníci taneční hudby v Amsterdamu užili taneční party. Uvnitř arény byli účastníci experimentu rozděleni do šesti skupin, přičemž každá z nich měla různé pokyny pro dodržování rozestupů, pro volnost pohybu i pro používání roušek. Každý z tanečníků musel 48 hodin před akcí projít testováním na koronavirus, další ověření je čeká pět dní po party.
Zpátky do davu. V Amsterdamu proběhla experimentální taneční párty pro více než tisíc lidí | Video: Reuters

Taneční akce je součástí řady testovacích akcí podpořených nizozemskou vládou, která zahrnuje i obchodní konferenci, fotbalové zápasy a komediální show, vše s odlišnými pravidly pro různé skupiny diváků, aby bylo jasné, jaká opatření fungují nejlépe. 

I navzdory tomu, že v posledních týdnech přírůstky nově nakažených v Nizozemsku opět mírně stoupají, vláda v zemi po měsících uvolnila karanténní režim. Za mimořádných opatření mohou nově přijímat zákazníky například kadeřnictví i méně důležité obchody. 

 

Právě se děje

před 24 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy