Kanye West nutil postiženého fanouška, aby vstal z křesla

jaz
15. 9. 2014 10:24
Na koncertě amerického rappera došlo k nedorozumění, které zahraniční média nafoukla do obřích rozměrů.
Kanye West
Kanye West | Foto: Reuters

Sydney Rapper a zpěvák Kanye West během pátečního koncertu minulý týden vyzval fanoušky, aby si v průběhu jedné z písní stoupli. Nevěděl, že jsou mezi diváky i dva postižení muži.

"Rozhodl jsem se, že nemůžu zpívat tuhle písničku až do konce, dokud každý z vás nevstane," řekl Kanye v Sydney během koncertu, který přerušil na delší dobu, než původně plánoval.

Rapperovo faux pas si natáčela celá aréna.
Rapperovo faux pas si natáčela celá aréna. | Video: YouTube

Sedmatřicetiletý zpěvák křičel do mikrofonu, aby každý návštěvník koncertu vstal ze svých sedadel. Dva muži ale zůstali sedět, protože jeden z nich byl na invalidním vozíku a druhý měl protetické končetiny.

Ostatní fanoušci začali bučet a skandovat, aby muže přiměli vstát a mohlo se v koncertu pokračovat. Kanye podle deníku Daily Mail údajně také poslal svého bodyguarda do hlediště, aby zjistil, proč se fanoušci nehodlají připojit.

Když i ochranka pochopila, že pán z vozíků jen tak nevstane, Kanye se divákům omluvil a odehrál zbytek koncertu.

Přestože zahraniční média upozorňují na necitlivost rapperova chování, někteří účastníci koncertu mluví spíše o nedorozumění. "Viděl jsem toho muže na invalidním vozíku po show a byl velmi šťastný, že Kanye mluvil právě s ním," napsal fanoušek pod přezdívkou P Galbraith, který na YouTube zveřejnil inkriminovaný záznam z koncertu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy