Kanye West nutil postiženého fanouška, aby vstal z křesla

jaz
15. 9. 2014 10:24
Na koncertě amerického rappera došlo k nedorozumění, které zahraniční média nafoukla do obřích rozměrů.
Kanye West
Kanye West | Foto: Reuters

Sydney Rapper a zpěvák Kanye West během pátečního koncertu minulý týden vyzval fanoušky, aby si v průběhu jedné z písní stoupli. Nevěděl, že jsou mezi diváky i dva postižení muži.

"Rozhodl jsem se, že nemůžu zpívat tuhle písničku až do konce, dokud každý z vás nevstane," řekl Kanye v Sydney během koncertu, který přerušil na delší dobu, než původně plánoval.

Rapperovo faux pas si natáčela celá aréna.
Rapperovo faux pas si natáčela celá aréna. | Video: YouTube

Sedmatřicetiletý zpěvák křičel do mikrofonu, aby každý návštěvník koncertu vstal ze svých sedadel. Dva muži ale zůstali sedět, protože jeden z nich byl na invalidním vozíku a druhý měl protetické končetiny.

Ostatní fanoušci začali bučet a skandovat, aby muže přiměli vstát a mohlo se v koncertu pokračovat. Kanye podle deníku Daily Mail údajně také poslal svého bodyguarda do hlediště, aby zjistil, proč se fanoušci nehodlají připojit.

Když i ochranka pochopila, že pán z vozíků jen tak nevstane, Kanye se divákům omluvil a odehrál zbytek koncertu.

Přestože zahraniční média upozorňují na necitlivost rapperova chování, někteří účastníci koncertu mluví spíše o nedorozumění. "Viděl jsem toho muže na invalidním vozíku po show a byl velmi šťastný, že Kanye mluvil právě s ním," napsal fanoušek pod přezdívkou P Galbraith, který na YouTube zveřejnil inkriminovaný záznam z koncertu.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Senát zvolí nového šéfa Úřadu pro ochranu osobních údajů, Janů nechce funkci obhajovat

Senátoři budou za dva týdny volit nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Dosavadní šéfka Ivana Janů už nebude funkci obhajovat. Informovaly o tom čtvrteční Lidové noviny (LN). Kandidáty jsou podle listu bývalý státní tajemník na ministerstvu vnitra Jiří Kaucký a současný místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš.

Kauckého prosazuje ODS, podpořit by ho měli také senátoři za KDU-ČSL, uvedl deník. Prokeše nominoval senátor Michael Canov zvolený za Starosty za Liberecký kraj.

Nezávislý správní úřad dohlížející na ochranu osobních údajů vznikl před 20 lety. Má za úkol především bránit zneužívání osobních dat.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Tříletá holčička v Japonsku zemřela hladem a žízní, matka ji nechala osm dní bez dozoru

Japonka nechala osm dní doma samotnou svou tříletou dceru, dívka zemřela kvůli dehydrataci a hladu. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Kjódó. Incident se stal stal v červnu, když žena odjela z Tokia za svým přítelem, který žije v jiné části Japonska. Policie uvedla, že matka přiznala, že dceru nechala samotnou v tokijském bytě.

Žena podle médií vypověděla, že dítě nechala v obývacím pokoji a že vstup do kuchyně zablokovala sedačkou, aby dceři zabránila v přístupu k nožům a dalším nebezpečným předmětům v kuchyni.

Podle Kjódó žena nechávala dceru doma samotnou pravidelně, aby mohla chodit do heren a barů. Dítě bylo bez dozoru také několik dní v květnu, kdy matka jela za přítelem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy