Zní naprosto skvěle, tvrdí slavný rocker o Jackově kytaře

Magazín Magazín
Aktualizováno 9. 3. 2015 9:40
Podívejte se, jak se hraje na Jackovu kytaru. Tento unikátní sběratelský kousek se právě draží na Aktuálně.cz.
Podívejte se, jak se hraje na Jackovu kytaru. Tento unikátní sběratelský kousek se právě draží na Aktuálně.cz. | Video: Jack Daniel's

Video – Úžasné věci přitahují úžasné osobnosti. I tak by se dal definovat celý projekt Jackovy kytary, která se právě draží na Aktuálně.cz. Na jeho konci se shodou okolností dostala Jackova kytara do rukou slavného amerického kytaristy a zpěváka Austina Lucase, který byl tou dobou v Praze v rámci svého evropského turné.

"Zní naprosto skvěle," tvrdí Austin. "Je těžká přesně tak, jak má být. Vůbec všechno je tady v pořádku. Zní naprosto skvěle, to je bez debat."

Austin jako správný rocker ocenil i fakt, že peníze získané online dražbou budou věnovány na podporu mladých a talentovaných muzikantů. "Bez podpory a vzdělávání se v tomhle oboru bych nebyl tam, kde jsem teď. Mám to štěstí živit se muzikou, ale bez toho, aby mi někdo ukázal, jak se to dělá správně, bych toho nikdy nedosáhl. Někdo musí pomoct začínajícím muzikantům, říct jim, že talent nestačí, že nejde jen spoléhat na to, že budou mít štěstí," dodává Austin.

Jackova kytara se právě draží v online aukci Aktuálně.cz, a to do pondělního poledne 9. března.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Francie přijme 500 nezletilých migrantů ze zničeného řeckého tábora Moria

Francie přijme 500 nezletilých migrantů ze zničeného uprchlického tábora Moria na řeckém ostrově Lesbos. Ve středu to oznámil státní tajemník pro evropské záležitosti Clément Beaune. Také Itálie nabídla, že přijme 300 žadatelů o azyl z ostrova Lesbos, napsal ve středu deník Kathimerini.

"Francie se již zavázala k přijetí 350 nezletilých (…), nyní tento závazek zvyšujeme o dalších 150 dětí," sdělil Beaune rozhlasové stanici RTL. "Od začátku tohoto roku tak Francie ze solidarity s Řeckem přijme 1000 lidí, z nichž polovinu budou tvořit uprchlíci a další část rodiny v nesnázích," doplnil.

Požár v přeplněné Morii před dvěma týdny připravil o střechu nad hlavou 12.000 lidí. Deset členských zemí Evropské unie se zavázalo, že přijme 400 nezletilých migrantů bez doprovodu dospělých.

Zdroj: ČTK
Další zprávy