30 vteřin za 4 miliony dolarů: Reklamy na Super Bowlu 2014

30 vteřin za 4 miliony dolarů: Reklamy na Super Bowlu 2014
Budweiser – O milou reklamu se pro letošní ročník Super Bowlu postaral pivovar Budweiser, který navázal na svůj loňský spot s chovatelem koní. Tentokrát lásku přenesl na jinou úroveň a do hlavních postav dosadil koně a štěně retrívra. Puppy Love, jak se reklama jmenuje, má na svědomí agentura Anomaly, o jejímž úspěchu mluví už více jak 22 milionů zhlédnutí na Youtube.
Toyota – Japonská automobilka letos vsadila na svalovce Terryho Crewse, který už dříve zazářil v reklamách na kosmetiku Old Spice. Spot si vzala pod taktovku agentura Saatchi & Saatchi Los Angeles a zvolila motto "Pohněme se z místa". Terry si tak v reklamě užije párty s plyšovými filmovými hvězdami Muppets, kteří přepadnou a unesou jeho Toyotu Highlander.
Cheerios – Společnost produkující cereálie Cheerios opět vsadila na téma smíšeného manželství. Vtipnou scénku vytvořila agentura Saatchi & Saatchi z New Yorku a ukazuje otce, vysvětlujícího své dceři pomocí cereálií, že bude mít bratříčka. Malá vyděračka ale otce převeze a nového sourozence podmíní štěňátkem.
Chobani – Dalším nováčkem letošního ročníku je i značka jogurtů Chobani, pro kterou vytvořila reklamu agentura Droga5. Společnost se snažila vyzdvihnout přednost svého výrobku, která spočívá v pravých a přírodních surovinách a tomu odpovídá i reklamní spot. V horském americkém městečku totiž i medvěd grizzly zdemoluje obchod, aby našel ten nejlepší jogurt.
Foto: youtube
jaz
31. 1. 2014 20:00
Druhý únorový den se koná jeden z nejoblíbenějších amerických svátků. Fotbalový Super Bowl, ve kterém se utkají Denver Broncos a Seattle Seahawks, bude přenášet televizní stanice Fox.

Oblíbenost si ale Super Bowl získal nejen pro sportovní výkony, ale i přestávky, během kterých diváci sledují reklamy, natáčené speciálně pro tuto příležitost.

Cena nejlepšího vysílacího času se pohybuje kolem 4 milionů dolarů za pouhých 30 sekund, což je v přepočtu více jak 80 milionů korun. I tak se ale společnosti předhánějí, který reklamní spot bude u diváků ten nejoblíbenější.

Přes vynaložené horentní sumy na nalákání zákazníků, přišla ale společnost Communicus s průzkumem, že přes 80 procent reklamních spotů nemá na diváka žádný účinek.

Podívejte se na ty nejzajímavější spoty letošního Super Bowlu

 

Právě se děje

před 23 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy