30 vteřin za 4 miliony dolarů: Reklamy na Super Bowlu 2014

30 vteřin za 4 miliony dolarů: Reklamy na Super Bowlu 2014
Budweiser – O milou reklamu se pro letošní ročník Super Bowlu postaral pivovar Budweiser, který navázal na svůj loňský spot s chovatelem koní. Tentokrát lásku přenesl na jinou úroveň a do hlavních postav dosadil koně a štěně retrívra. Puppy Love, jak se reklama jmenuje, má na svědomí agentura Anomaly, o jejímž úspěchu mluví už více jak 22 milionů zhlédnutí na Youtube.
Toyota – Japonská automobilka letos vsadila na svalovce Terryho Crewse, který už dříve zazářil v reklamách na kosmetiku Old Spice. Spot si vzala pod taktovku agentura Saatchi & Saatchi Los Angeles a zvolila motto "Pohněme se z místa". Terry si tak v reklamě užije párty s plyšovými filmovými hvězdami Muppets, kteří přepadnou a unesou jeho Toyotu Highlander.
Cheerios – Společnost produkující cereálie Cheerios opět vsadila na téma smíšeného manželství. Vtipnou scénku vytvořila agentura Saatchi & Saatchi z New Yorku a ukazuje otce, vysvětlujícího své dceři pomocí cereálií, že bude mít bratříčka. Malá vyděračka ale otce převeze a nového sourozence podmíní štěňátkem.
Chobani – Dalším nováčkem letošního ročníku je i značka jogurtů Chobani, pro kterou vytvořila reklamu agentura Droga5. Společnost se snažila vyzdvihnout přednost svého výrobku, která spočívá v pravých a přírodních surovinách a tomu odpovídá i reklamní spot. V horském americkém městečku totiž i medvěd grizzly zdemoluje obchod, aby našel ten nejlepší jogurt.
Foto: youtube
jaz
31. 1. 2014 20:00
Druhý únorový den se koná jeden z nejoblíbenějších amerických svátků. Fotbalový Super Bowl, ve kterém se utkají Denver Broncos a Seattle Seahawks, bude přenášet televizní stanice Fox.

Oblíbenost si ale Super Bowl získal nejen pro sportovní výkony, ale i přestávky, během kterých diváci sledují reklamy, natáčené speciálně pro tuto příležitost.

Cena nejlepšího vysílacího času se pohybuje kolem 4 milionů dolarů za pouhých 30 sekund, což je v přepočtu více jak 80 milionů korun. I tak se ale společnosti předhánějí, který reklamní spot bude u diváků ten nejoblíbenější.

Přes vynaložené horentní sumy na nalákání zákazníků, přišla ale společnost Communicus s průzkumem, že přes 80 procent reklamních spotů nemá na diváka žádný účinek.

Podívejte se na ty nejzajímavější spoty letošního Super Bowlu

 

Právě se děje

před 45 minutami

Tři čtvrtiny lidí chtějí místo stravenek dostávat peníze, ukázal průzkum. Ministerstvo navrhuje stravenkový paušál.

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. 

Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. Vyplývá to z průzkumu, který pro ministerstvo financí uskutečnila agentura Median mezi 1212 respondenty. 

"Dnešní režim zachováváme a nijak jej neomezujeme. Pouze ke stravenkám a firemním jídelnám přidáme třetí možnost, díky které mohou zaměstnanci dostat nezdaněný příspěvek na stravování rovnou v penězích. Kdo chce, pojede stále ve stejném režimu a nic se pro něho nezmění," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Návrh je součástí připravovaného daňového balíčku na rok 2021. Návrh v tuto chvíli projednávají ministerstva. Jeho účinnost je navržena od 1. ledna 2021. 

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl.

 Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Muž byl jedním ze dvou starších pacientů v oblasti Veneto, u kterých bylo podezření na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. V nemocnici ležel podle italských médií 14 dní a přijat byl s jiným druhem onemocnění.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

V palivových nádržích tří desítek letadel značky Boeing 737 MAX objevil výrobce zbytky materiálu, mohly ohrozit bezpečnost strojů.

Během kontroly zatím nepředaných strojů výrobce objevil podobný problém u 35 z nich, potvrdil mluvčí firmy. Podle informací agentury Reuters se jednalo o víc než polovinu zkontrolovaných letounů. 

Firma uvedla, že v nádržích se našly zbytky cizích předmětů, což je termín, který se používá pro nejrůznější materiál, jako jsou hadry, nástroje, kovové třísky a další. Většinou zůstává po zaměstnancích, kteří se podílejí na výrobním procesu. Podobný problém už měla firma také u jiných letadel, například u tankovacích letounů KC-46, upozornila agentura Reuters. Tyto předměty zvyšují riziko elektrického zkratu a požáru.

Letadla 737 MAX jsou už téměř rok odstavena z provozu, nová čekají zaparkovaná na své dodání aerolinkám. Zákaz přišel loni v březnu po dvou smrtelných nehodách. 

Zdroj: Reuters , ČTK
před 2 hodinami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy