Česká kuchyně? Nezdravá, ale chutná, tvrdí mongolská modelka

Magazín Magazín, komerční článek
3. 12. 2014 10:00
V Show Jana Krause se představí herečka Zuzana Kronerová, herec Csongor Kassai a modelka Mungunzul.
V Show Jana Krause se představí herečka Zuzana Kronerová, herec Csongor Kassai a modelka Mungunzul. | Video:

Praha – Mungunzul Bayarkhuu je modelka mongoslkého původu, která žije v Praze od roku 1999. Češi ji znají z plakátů, několika kalendářů či televizních reklam. Vypracovala se do pozice úspěšné modelky, ale pracuje také jako učitelka. Cizince učí češtinu, Čechy zase angličtinu a mongolštinu. Nedávno se zúčastnila soutěže Česko hledá mongolský talent.

Na svůj splněný sen ale Mungunzul zatím čeká. "Chtěla bych se stát herečkou a
zahrát si v českém filmu," přeje si. Jejím dalším snem je focení v Miláně. Plánuje také, že získá licenci, aby se mohla stát soudní překladatelkou, a chtěla by se vrátit na vysokou školu. Tu ukončila, když se její rodiče vrátili do Mongolska a ona tu zůstala se svým mladším bratrem, o kterého se musela postarat. Má ráda českou kuchyni, i když je prý nezdravá, tak jí chutná. V češtině prý nejvíce zápasí s předponami, a pak vznikají legrační nedorozumění.

Csongor Kassai
Csongor Kassai | Foto: Prima FTV

Slovenská herecká esa

Slovenský herec maďarského původu Csongor Kassai je nepřehlédnutelný nejen díky svým výrazným rysům, ale i díky širokému profesnímu záběru. Jedenačtyřicetiletý Csongor je už řadu let hereckou hvězdou, které jsou vlastní nejen komediální, ale i dramatické role. Z televize, filmu a divadla ho znají diváci nejen na Slovensku, ale i v Česku. Kromě herectví patří do jeho života další vášeň – biliard. "Chtěl bych se v něm stále zlepšovat. Dva roky hraji turnaje a dvakrát jsem se dostal do finále. Rád bych výhledově soutěžil aspoň v druhé lize," prozrazuje.

Jan Kraus přivítá ve své show i slovenskou herečku Zuzanu Kronerovou, která pochází ze slavného hereckého rodu Kronerů. Z filmů ji znají i čeští diváci – posledním byl například snímek Andělé všedního dne.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 3. prosince ve 21.35 na Primě.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 37 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy