Setkání se zabijákem. Hroch se vrhl na člun plný lidí, dramatické video je hitem

pru Video pru, Video
31. 5. 2021 16:32
Před několika dny se Dicken Muchena vydal se svými třemi přáteli na vyhlídkovou plavbu po Viktoriině jezeře v Keni. Chtěli při ní zpozorovat divoce žijící zvířata. Jakým způsobem se jejich přání splní, ale opravdu nečekali. Uprostřed plavby je začal pronásledovat rozzuřený hroch, kterému zprvu nebyli schopní ujet ani na motorové lodi. Podívejte se na video, které se stalo hitem sociálních sítí.
Šokované turisty na Viktoriině jezeře v Keni pronásledoval rozzuřený hroch | Video: Associated Press

Děsivého videa, které získalo na sociálních sítích přes milion zhlédnutí, si všimly i světové agentury. Na záběrech je vidět, jak se z klidné vodní hladiny najednou vynoří zvíře, které začne turisty nečekanou rychlostí pronásledovat.

"Věděli jsme, že tato oblast je domovem pro hrochy. Tak jsme sem vyrazili, abychom si třeba nějakého vyfotili," uvedl Muchena pro tamní server Kenyans. "Bylo jediným štěstím, že jsme byli na motorovém člunu. Potom co nás hroch pronásledoval nejméně pět minut, jsme najednou na vodě neviděli jeho stopu. Hned jsme tak vystoupili na břeh. Byl to ale těsný útěk," dodal.

Ani jeden ze čtyř turistů neutrpěl žádná zranění. Podle jejich svědectví bylo zřejmé, že hroch byl při děsivém pronásledování rozzuřený.

V posledním roce hroších útoků na africké obyvatele i turisty přibylo, uvádí britský deník Daily Mail s odvoláním na keňské ochránce přírody. Jedno z tragických napadení se u Viktoriina jezera stalo na podzim loňského roku, kdy zvíře zabilo malé dítě, které si hrálo na břehu u jezera.

Hroši jsou považováni za nejvražednější pozemní savce na světě. Mají velmi ostré zuby, mohou vážit přes 2,5 tuny a při setkání s ostatními savci bývají často agresivní. Ročně v Africe usmrtí přibližně 500 lidí, uvádí server BBC.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Rakousko od čtvrtka zavádí kontroly na hranicích se Slovenskem

Rakousko od čtvrtka zavádí kontroly na hranicích se Slovenskem, informovalo tamní ministerstvo vnitra. Podle něj jde o reakci na krok Česka, které kontroly zavedlo tento týden kvůli rostoucímu počtu zadržených migrantů.

Připravujeme podrobnosti.

 

před 57 minutami

Slovenské ekonomice hrozí kvůli nákladům na elektřinu kolaps, řekl premiér Heger

Slovenské ekonomice hrozí kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps, řekl britskému ekonomickému listu Financial Times (FT) slovenský premiér Eduard Heger. Obrovský nárůst cen po ruské invazi na Ukrajinu by podle něj mohl slovenskou ekonomiku zlikvidovat, pokud Bratislava nezíská z Bruselu podporu v řádu miliard eur.

Heger podle FT zároveň varoval, že pokud by se jeho země pomoci z Evropské unie nedočkala, byl by nucen přistoupit k zestátnění dodávek energií v zemi. Ekonomický deník jeho slova označil za dosud nejostřejší vyjádření představitele unijní země k dopadům globální energetické krize.

Hegerovo varování zdůrazňuje obrovské důsledky snahy Moskvy omezit dodávky plynu do Evropy v reakci na sankce Evropské unie zavedené proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Ty letos v létě výrazně přispěly k tomu, že cena elektřina v Evropě vystoupila na rekordní hodnoty.

Další zprávy