Setkání se zabijákem. Hroch se vrhl na člun plný lidí, dramatické video je hitem

pru Video pru, Video
31. 5. 2021 16:32
Před několika dny se Dicken Muchena vydal se svými třemi přáteli na vyhlídkovou plavbu po Viktoriině jezeře v Keni. Chtěli při ní zpozorovat divoce žijící zvířata. Jakým způsobem se jejich přání splní, ale opravdu nečekali. Uprostřed plavby je začal pronásledovat rozzuřený hroch, kterému zprvu nebyli schopní ujet ani na motorové lodi. Podívejte se na video, které se stalo hitem sociálních sítí.
Šokované turisty na Viktoriině jezeře v Keni pronásledoval rozzuřený hroch | Video: Associated Press

Děsivého videa, které získalo na sociálních sítích přes milion zhlédnutí, si všimly i světové agentury. Na záběrech je vidět, jak se z klidné vodní hladiny najednou vynoří zvíře, které začne turisty nečekanou rychlostí pronásledovat.

"Věděli jsme, že tato oblast je domovem pro hrochy. Tak jsme sem vyrazili, abychom si třeba nějakého vyfotili," uvedl Muchena pro tamní server Kenyans. "Bylo jediným štěstím, že jsme byli na motorovém člunu. Potom co nás hroch pronásledoval nejméně pět minut, jsme najednou na vodě neviděli jeho stopu. Hned jsme tak vystoupili na břeh. Byl to ale těsný útěk," dodal.

Ani jeden ze čtyř turistů neutrpěl žádná zranění. Podle jejich svědectví bylo zřejmé, že hroch byl při děsivém pronásledování rozzuřený.

V posledním roce hroších útoků na africké obyvatele i turisty přibylo, uvádí britský deník Daily Mail s odvoláním na keňské ochránce přírody. Jedno z tragických napadení se u Viktoriina jezera stalo na podzim loňského roku, kdy zvíře zabilo malé dítě, které si hrálo na břehu u jezera.

Hroši jsou považováni za nejvražednější pozemní savce na světě. Mají velmi ostré zuby, mohou vážit přes 2,5 tuny a při setkání s ostatními savci bývají často agresivní. Ročně v Africe usmrtí přibližně 500 lidí, uvádí server BBC.

 

Právě se děje

Další zprávy