Alžběta II. předala Meghan část povinností. Je patronkou zvířat i nezaměstnaných

Magazín Video Magazín, Video
11. 1. 2019 11:45
Vévodkyně ze Sussexu, Meghan, manželka prince Harryho, přebrala tento týden od 92leté královny Alžběty II. část jejich charitativních aktivit. Nová členka královské rodiny zaštítí svým jménem hned čtyři organizace. Mezi nimi Národní divadlo, Asociaci commonwealthských univerzit a dvě charitativní organizace. Vévodkyně tak údajně volila na základě svých předchozích aktivit. Kromě divadla a univerzitní asociace, o které se roky starala královna, je nově patronkou charity Smart Works, pomáhající dlouhodobě nezaměstnaným ženám. Protože je také milovnicí zvířat, patronát dala i organizaci na ochranu zvířat Mayhew. Vévodkyně Meghan čeká s princem Harrym na jaře narození prvního potomka.
Vévodkyně se v organizaci Smart Works, jež pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným ženám, podílela na výběru oblečení na pohovor. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 24 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy