Devadesátky jsou zpět. Spice Girls vyrážejí na turné a chtějí zase pobláznit Británii

ČTK Magazín ČTK, Magazín
23. 5. 2019 16:29
Pětičlenná dívčí kapela Spice Girls se v 90. letech ve Velké Británii stala největším popkulturním fenoménem od dob Beatles a dodnes prodala více než 85 milionů desek. Po rozpadu v roce 2000 se zpěvačky pokoušely o sólové kariéry a zakládaly rodiny. Jejich comebackové turné začíná v pátek 24. května v Dublinu. Z původních členek se jej nezúčastní pouze současná návrhářka Victoria Beckhamová. Podívejte se, co dělají ikony britského popu dnes.
Spice Girls
Spice Girls | Foto: ČTK

Začátky kapely

Kapela byla od začátku precizně promyšlený marketingový projekt. Manažeři Bob a Chris Herbertové se rozhodli vytvořit dívčí odpověď na úspěšné chlapecké skupiny typu Take That nebo East 17. 

Na konkurz, který byl inzerován v časopise The Stage, se přihlásily čtyři stovky žen. Do finále postoupily Victoria Adamsová, Melanie Brownová, Melanie Chisholmová a Michelle Stephensonová (později ji nahradila Emma Buntonová). Geri Halliwellová první kolo promeškala kvůli práci, vydělávala si jako servírka. Nakonec však místo dostala i ona. 

Každá z nich v průběhu let získala svou vlastní přezdívku. Victorie byla Posh Spice, Melanie B. Scary Spice, Melanie C. Sporty Spice, Emma Baby Spice a Geri Ginger Spice. 

 

Právě se děje

před 38 minutami

Senát bude za dva týdny volit nového šéfa ÚOOÚ, Janů nechce funkci obhajovat

Senátoři budou za dva týdny volit nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Dosavadní šéfka Ivana Janů už nebude funkci obhajovat. Informovaly o tom čtvrteční Lidové noviny (LN). Kandidáty jsou podle listu bývalý státní tajemník na ministerstvu vnitra Jiří Kaucký a současný místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš.

Kauckého prosazuje ODS, podpořit by ho měli také senátoři za KDU-ČSL, uvedl deník. Prokeše nominoval senátor Michael Canov zvolený za Starosty za Liberecký kraj.

Nezávislý správní úřad dohlížející na ochranu osobních údajů vznikl před 20 lety. Má za úkol především bránit zneužívání osobních dat.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Tříletá holčička v Japonsku zemřela hladem a žízní, matka ji nechala osm dní bez dozoru

Japonka nechala osm dní doma samotnou svou tříletou dceru, dívka zemřela kvůli dehydrataci a hladu. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Kjódó. Incident se stal stal v červnu, když žena odjela z Tokia za svým přítelem, který žije v jiné části Japonska. Policie uvedla, že matka přiznala, že dceru nechala samotnou v tokijském bytě.

Žena podle médií vypověděla, že dítě nechala v obývacím pokoji a že vstup do kuchyně zablokovala sedačkou, aby dceři zabránila v přístupu k nožům a dalším nebezpečným předmětům v kuchyni.

Podle Kjódó žena nechávala dceru doma samotnou pravidelně, aby mohla chodit do heren a barů. Dítě bylo bez dozoru také několik dní v květnu, kdy matka jela za přítelem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Premiér Pobřeží slonoviny zemřel na infarkt, bylo mu 61 let

Premiér Pobřeží slonoviny Amadou Gon Coulibaly, který byl v nadcházejících říjnových prezidentských volbách považován za jednoho z favoritů, ve středu zemřel. Podle agentury DPA to oznámila vláda.

Místní televize RTI uvedla, že jednašedesátiletý Coulibaly během zasedání kabinetu utrpěl infarkt. Bylo to první jednání kabinetu, kterého se zúčastnil po návratu z několikatýdenního léčení ve Francii. Zde již v roce 2012 podstoupil operaci srdce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy