Devadesátky jsou zpět. Spice Girls vyrážejí na turné a chtějí zase pobláznit Británii

ČTK Magazín ČTK, Magazín
23. 5. 2019 16:29
Pětičlenná dívčí kapela Spice Girls se v 90. letech ve Velké Británii stala největším popkulturním fenoménem od dob Beatles a dodnes prodala více než 85 milionů desek. Po rozpadu v roce 2000 se zpěvačky pokoušely o sólové kariéry a zakládaly rodiny. Jejich comebackové turné začíná v pátek 24. května v Dublinu. Z původních členek se jej nezúčastní pouze současná návrhářka Victoria Beckhamová. Podívejte se, co dělají ikony britského popu dnes.
Spice Girls
Spice Girls | Foto: ČTK

Začátky kapely

Kapela byla od začátku precizně promyšlený marketingový projekt. Manažeři Bob a Chris Herbertové se rozhodli vytvořit dívčí odpověď na úspěšné chlapecké skupiny typu Take That nebo East 17. 

Na konkurz, který byl inzerován v časopise The Stage, se přihlásily čtyři stovky žen. Do finále postoupily Victoria Adamsová, Melanie Brownová, Melanie Chisholmová a Michelle Stephensonová (později ji nahradila Emma Buntonová). Geri Halliwellová první kolo promeškala kvůli práci, vydělávala si jako servírka. Nakonec však místo dostala i ona. 

Každá z nich v průběhu let získala svou vlastní přezdívku. Victorie byla Posh Spice, Melanie B. Scary Spice, Melanie C. Sporty Spice, Emma Baby Spice a Geri Ginger Spice. 

 

Právě se děje

Další zprávy