Jolieová a Pitt se hádají o výživné, vzkazy si vyřizují přes právníky i média

Magazín Magazín
10. 8. 2018 10:27
Hollywoodské hvězdy sice ohlásily rozchod před dvěma lety, rozvodové tahanice však stále trvají. Angelina Jolieová a Brad Pitt své spory nyní řeší přes právníky a média.
Angelina Jolieová a Brad Pitt v době soužití.
Angelina Jolieová a Brad Pitt v době soužití. | Foto: Reuters

Herečka a aktivistka Jolieová v úterý oznámila prostřednictvím svého právníka, že Pitt neplatí výživné na jejich šest dětí. Hercův právník však toto obvinění ve středu popřel s tím, že Jolieová dostala od svého bývalého partnera více než milion dolarů (přes 22 milionů korun) v hotovosti a dalších osm milionů dolarů na koupi domu.

Právnička Jolieové napsala, že neformální ujednání ohledně pravidelného výživného pro děti nebylo dodrženo. Ale podle Pittova právníka se Jolieová svým úterním prohlášením snažila dostat pouze do médií, citovala jej britská BBC.

Angelina Jolieová a Brad Pitt se dali dohromady po natáčení snímku Pan a paní Smithovi. V roce 2006 se jim narodilo první biologické dítě - dcera Shiloh Nouvel. Dva roky nato porodila Jolieová dvojčata Knoxe Léona a Vivienne Marcheline. Kromě toho spolu pár adoptoval také tři děti - Maddoxe narozeného v Kambodži, Paxe narozeného ve Vietnamu a Zaharu narozenou v Etiopii.

Pitt a Jolieová se vzali roce 2014 na zámku Miraval v jižní Francii a o dva roky později oznámili rozchod pro "nepřekonatelné rozdíly". Návrh údajně podala Jolieová. Rozchod "Brangeliny", jak se hvězdnému páru přezdívalo, provází řada kontroverzí.

Herec byl nařčen ze špatného chování k dětem kvůli údajné facce synovi v soukromém letadle. Kromě toho Pitt v loňském rozhovoru pro časopisu GQ připustil, že mu alkohol přerostl přes hlavu a zapříčinil tak řadu osobních problémů. Nyní podle svých slov již nepije.

Angelina Jolieová zase vloni v rozhovoru pro Vanity Fair uvedla, že se snaží držet rodinu pohromadě, i když každý večer přemýšlí, jestli je dobrou matkou.

Vloni koncem srpna se také objevily informace, že Brad Pitt dluží miliony francouzské interiérové designérce, která pomáhala s úpravami sídla Pittových na jihu Francie.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Kanadský soud uznal útočníka, který najel v Torontu do davu lidí, vinným

Kanadský soud uznal vinným z desetinásobné vraždy a 16 pokusů o vraždu Aleka Minassiana, který v roce 2018 vjel v Torontu s dodávkou do chodců. Deset jich zabil a 16 zranil. Osmadvacetiletý muž se hlásil ke skupině lidí žijících v "nedobrovolném celibátu" (anglicky involuntary celibate, zkráceně incel), která je spojována také s dalšími útoky, píší americká média.

Minassianův právník se soudu snažil dokázat, že jeho klient nevěděl, že činí něco špatného, protože trpí poruchou autistického spektra. Minassian se loni k činu nepřiznal a jeho právní zástupci tvrdili, že vzhledem ke svému psychickému stavu není trestně odpovědný.

Soudkyně Anne Molloyová však rozhodla, že se tato tvrzení nepodařilo přesvědčivě prokázat. Není podle ní pochyb, že jeho činy byly dopředu naplánované a úmyslné, a že si byl plně vědom toho, co dělá. Minassian podle ní rovněž vyhledával a užíval si pozornost, kterou mu jeho čin přinesl.

Minassian najel v dubnu 2018 se zapůjčenou dodávkou do davu chodců v rušné čtvrti na severu Toronta. Mezi mrtvými bylo osm žen a dva muži, lidé ve věku mezi 22 a 94 lety.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 12 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď Emerald libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to dnes izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán. Její názor ale nepotvrdily bezpečnostní složky.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

"Írán praktikuje terorismus nejenom jadernými zbraněmi a snahou dostat se k našim hranicím. Páchá ho také poškozováním životního prostředí. Bojujeme proti znečištění a ubližování životnímu prostředí bez ohledu na hranice," řekla ministryně. Neposkytla ale informaci o libyjské firmě, která plavidlo vlastní, ani detaily o íránském podílu na úniku látky. Pohrozila však zahájením soudního řízení. "Budeme se soudit jménem všech izraelských občanů kvůli škodě na zdraví, přírodě, floře i fauně," řekla.

Izraelská televize Channel 13 ale oznámila, že představitelé bezpečnostních složek názor Gamlielové nesdílejí. Televize také vyjádřila podivení nad tím, že se na obsahu sdělení ministryně nepodílela tajná služba Mossad nebo jiné bezpečnostní agentury.

Televize Kan s odvoláním na nejmenovaného bezpečnostního představitele oznámila, že se nezdá, že byl Írán do úniku toxinů přímo zapojen. Slova ministryně plně nepotvrdil ani generální ředitel z jejího úřadu Rani Amir.

Zdroj: ČTK
Další zprávy