Užijte si poslední prázdninový týden v LEGOLANDu!

Ilona Víchová
22. 8. 2012 0:42
Legolend, říše zábavy a světa stavebnice.
Foto: Aktuálně.cz

Dětem končí prázdniny, a pokud jim na závěr léta chcete udělat radost, jistě je ohromíte návštěvo LEGOLANDu v Německu. Kdo by odolal milionům kostiček, které do sebe pasují a vytváří tak svět, ve kterém se procházíte a užíváte hromadu zábavy. Jen čtyři hodiny od Prahy a ocitnete se na dovolené v jiném světě.

LEGOLAND - svět zábavných parků

LEGOLAND je sám o sobě obrovský řetězec zábavních parků. Celý svět je postavený z dílů stavebnice lego. Na celém světě objevíte hned čtyři zábavní parky. Jeden se nachází v Dánsku a nese název Legoland Billund. Legoland California je největším parkem v USA. Třetí zastoupení má tento stavebnicový svět v Anglii ve Windsoru a Legoland Deutschland najdeme u Günzburgu v Německu.

Parky jsou speciálně určené pro rodiny s dětmi. V areálu najdete obrovské množství horských drah, které jsou spíše pro děti, ale rodiče si přijdou na své v jiných částech. Všechny parky jsou rozdělené na oblasti. Procházet se budete po Lego Minilandu, modelové vesnici, která je plná významných staveb z celého světa. Vše je tvořené z Lego kostek.

Foto: Aktuálně.cz

Všechny atrakce jsou na téma LEGO a mnoho z nich působí, jako by byly z kostek Lego postaveny. Populární atrakcí je horská dráha Dragon Coaster, která je tematicky laděná s rytířskou stavebnicovou sadou Knight´ Kingdom. Pro děti bude Legoland doslova k neuvěření. Obzvlášť, když mohou řídit malá elektrická autíčka. Po absolvování autoškoly získají děti dětský řidičský průkaz.

LEGOLAND Deutschland

LEGOLAND v Německu se nachází 100 kilometrů od Mnichova v městečku Günzburg. Cesta z Prahy zabere okolo 4 hodin. Jede se velmi příjemně po celou dobu po dálnici. Na konci cesty vás čeká neuvěřitelný svět stavebnice. V parku návštěvníky šokuje obří akvárium s živými žraloky. Při jejich pozorování putujete potopeným městem Atlantis. Více než 1 milion cihliček LEGA bylo třeba k postavení podvodních modelů mezi kterými plují živé murény a celá řada tropických ryb. Čeká vás osm metrů dlouhý tunel pod vodou, kde budete v tichosti a s úžasem pozorovat hlubiny oceánu.

Foto: Aktuálně.cz

Dobrodružství na každém kroku

Milovníci zoologických zahrad si užijí v Safari. V těsné blízkosti se budou prohánět žirafy, sloni, krokodýly a lvy. Během jízdy safari jeepem potkáte okolo 90 zvířat, mezi kterými nebudou chybět ani tolik milované gorily.

Doslova cestu kolem světa zažijete v Minilandu, kde máte svět na dlani v měřítku 1:20. Prohlédnete si Berlín, mnichovské letiště, Benátky, Holandské větrné mlýny nebo Švýcarsko. Překrásnou atrakcí je Země dobrodružství. Vydáte se divokou džunglí po stopách hrdiny Pirátů z Karibiku Joe Blacka. Čeká na vás vodní dráha, která pojme 12 pasažérů a vydá se s nimi na kánoi do neobjevené části deštného pralesa. Vyleká vás obří LEGO pavouk, masožravé rostliny nebo dinosaurus. Adrenalin a husí kůži slibuje 12 metrvá skluzavka na vodopádu.

Foto: Aktuálně.cz

Dětem se bude tajit dech

Již zmiňovanou autoškolu absolvují děti v LEGO city. Cesty pro malá auta vedou kolem LEGO továrny, kde se prohání LEGO Express vlak s dokonalými detaily. Kdyby zábavy nebylo stále dost, vydejte se do Imagination světa, kde zapojíte vlastní fantazii a kreativitu a otestujete stavebnici. Do arény se vejde až 800 návštěvníků.

Při své návštěvě nepřehlédněte ani Duplo, Pizza Mania nebo Zemi rytířů. Poslední jmenované je starověký hrad. Poznejte život ohnivé saně a rytířů, kteří ochraňují hradní paní. Pravý LEGO kůň povozí děti na svém hřbetě. Duplo je místo na ploše 1 600 metrů čtverečních, kde si děti postaví, co je napadne v atmosféře DUPLO domků, které jsou zařízené jako požární zbrojnice, policejní stanice nebo labyrint. Malé pasažéry proveze DUPLO vlak. Překrásným lákadlem je Pizza Mania. Návštěvník si zvolí sám ingredience a pozoruje automatickou linku, jak mu vyrábí tu jeho vysněnou pizzu.

Kolik vás vyjde LEGOLAND?

Otevírací doba LEGOLANDu v Německu je každý den od 10:00 do 20:00 hodin. Vstupenky je lepší si objednat dopředu a nemusíte postávat dlouhé fronty. Dospělí člověk utratí za jednodenní vstupné 1007 korun. Děti do 11 let pak nechají v pokladně jen 900 korun. Pro rodiny s dětmi se vyplatí rodinné vstupné pro 4 osoby, které stojí 3390 korun na den. Ještě k ceně připočítejte parkovné na celý den ve výši 130 korun. Cestovní kanceláře pořádají do LEGOLANDu i zájezdy s ubytováním. Dopřejte si dovolenou ve světě nejoblíbenější stavebnicové hračky.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy