Užijte si poslední prázdninový týden v LEGOLANDu!

Ilona Víchová
22. 8. 2012 0:42
Legolend, říše zábavy a světa stavebnice.
Foto: Aktuálně.cz

Dětem končí prázdniny, a pokud jim na závěr léta chcete udělat radost, jistě je ohromíte návštěvo LEGOLANDu v Německu. Kdo by odolal milionům kostiček, které do sebe pasují a vytváří tak svět, ve kterém se procházíte a užíváte hromadu zábavy. Jen čtyři hodiny od Prahy a ocitnete se na dovolené v jiném světě.

LEGOLAND - svět zábavných parků

LEGOLAND je sám o sobě obrovský řetězec zábavních parků. Celý svět je postavený z dílů stavebnice lego. Na celém světě objevíte hned čtyři zábavní parky. Jeden se nachází v Dánsku a nese název Legoland Billund. Legoland California je největším parkem v USA. Třetí zastoupení má tento stavebnicový svět v Anglii ve Windsoru a Legoland Deutschland najdeme u Günzburgu v Německu.

Parky jsou speciálně určené pro rodiny s dětmi. V areálu najdete obrovské množství horských drah, které jsou spíše pro děti, ale rodiče si přijdou na své v jiných částech. Všechny parky jsou rozdělené na oblasti. Procházet se budete po Lego Minilandu, modelové vesnici, která je plná významných staveb z celého světa. Vše je tvořené z Lego kostek.

Foto: Aktuálně.cz

Všechny atrakce jsou na téma LEGO a mnoho z nich působí, jako by byly z kostek Lego postaveny. Populární atrakcí je horská dráha Dragon Coaster, která je tematicky laděná s rytířskou stavebnicovou sadou Knight´ Kingdom. Pro děti bude Legoland doslova k neuvěření. Obzvlášť, když mohou řídit malá elektrická autíčka. Po absolvování autoškoly získají děti dětský řidičský průkaz.

LEGOLAND Deutschland

LEGOLAND v Německu se nachází 100 kilometrů od Mnichova v městečku Günzburg. Cesta z Prahy zabere okolo 4 hodin. Jede se velmi příjemně po celou dobu po dálnici. Na konci cesty vás čeká neuvěřitelný svět stavebnice. V parku návštěvníky šokuje obří akvárium s živými žraloky. Při jejich pozorování putujete potopeným městem Atlantis. Více než 1 milion cihliček LEGA bylo třeba k postavení podvodních modelů mezi kterými plují živé murény a celá řada tropických ryb. Čeká vás osm metrů dlouhý tunel pod vodou, kde budete v tichosti a s úžasem pozorovat hlubiny oceánu.

Foto: Aktuálně.cz

Dobrodružství na každém kroku

Milovníci zoologických zahrad si užijí v Safari. V těsné blízkosti se budou prohánět žirafy, sloni, krokodýly a lvy. Během jízdy safari jeepem potkáte okolo 90 zvířat, mezi kterými nebudou chybět ani tolik milované gorily.

Doslova cestu kolem světa zažijete v Minilandu, kde máte svět na dlani v měřítku 1:20. Prohlédnete si Berlín, mnichovské letiště, Benátky, Holandské větrné mlýny nebo Švýcarsko. Překrásnou atrakcí je Země dobrodružství. Vydáte se divokou džunglí po stopách hrdiny Pirátů z Karibiku Joe Blacka. Čeká na vás vodní dráha, která pojme 12 pasažérů a vydá se s nimi na kánoi do neobjevené části deštného pralesa. Vyleká vás obří LEGO pavouk, masožravé rostliny nebo dinosaurus. Adrenalin a husí kůži slibuje 12 metrvá skluzavka na vodopádu.

Foto: Aktuálně.cz

Dětem se bude tajit dech

Již zmiňovanou autoškolu absolvují děti v LEGO city. Cesty pro malá auta vedou kolem LEGO továrny, kde se prohání LEGO Express vlak s dokonalými detaily. Kdyby zábavy nebylo stále dost, vydejte se do Imagination světa, kde zapojíte vlastní fantazii a kreativitu a otestujete stavebnici. Do arény se vejde až 800 návštěvníků.

Při své návštěvě nepřehlédněte ani Duplo, Pizza Mania nebo Zemi rytířů. Poslední jmenované je starověký hrad. Poznejte život ohnivé saně a rytířů, kteří ochraňují hradní paní. Pravý LEGO kůň povozí děti na svém hřbetě. Duplo je místo na ploše 1 600 metrů čtverečních, kde si děti postaví, co je napadne v atmosféře DUPLO domků, které jsou zařízené jako požární zbrojnice, policejní stanice nebo labyrint. Malé pasažéry proveze DUPLO vlak. Překrásným lákadlem je Pizza Mania. Návštěvník si zvolí sám ingredience a pozoruje automatickou linku, jak mu vyrábí tu jeho vysněnou pizzu.

Kolik vás vyjde LEGOLAND?

Otevírací doba LEGOLANDu v Německu je každý den od 10:00 do 20:00 hodin. Vstupenky je lepší si objednat dopředu a nemusíte postávat dlouhé fronty. Dospělí člověk utratí za jednodenní vstupné 1007 korun. Děti do 11 let pak nechají v pokladně jen 900 korun. Pro rodiny s dětmi se vyplatí rodinné vstupné pro 4 osoby, které stojí 3390 korun na den. Ještě k ceně připočítejte parkovné na celý den ve výši 130 korun. Cestovní kanceláře pořádají do LEGOLANDu i zájezdy s ubytováním. Dopřejte si dovolenou ve světě nejoblíbenější stavebnicové hračky.

 

Právě se děje

Další zprávy