Útok jehlovým podpatkem potrestal soud vězením

Zpravodajská směna
26. 11. 2009 6:39
Napadená žena si z útoku odnesla téměř padesát stehů
Víte, jak to bolí...?
Víte, jak to bolí...? | Foto: Reuters

Huddersfield - Rvačka před nočním podnikem v anglickém městě Huddersfield fatálně změnila život dvěma mladým ženám.

Dvaadvacetiletá matka Charlotte Wilkinsonová z ní vyšla s hrozivě zjizvenou tváří, kterou ji lékaři museli sešít padesátkou stehů.

O rok mladší zdravotní sestra Laura Maddenová pak se dvěma lety žaláře. Za to, že druhé ženě rozpárala obličej jehlovým podpatkem.

Odsouzená Maddenová vysvětlila svou agresivitu tím, že ji Wilkinsonová obtěžovala a k ránu před klubem napadla. A to si nenechala líbit.

Svědci podle deníku Daily Mail popsali, že zdravotní sestra shodila mladou matku na zem, za vlasy ji vláčela po chodníku a opakovaně kopla do hlavy.

Wilkinsonová skončila v nemocnici, kde ji lékaři spravili tvář 25 vnějšími a 24 vnitřními stehy. Nepřehlédnutelná jizva jí zůstane.

Zničené životy

Navíc prý trpí po útoku těžkými bolestmi hlavy a je přesvědčena, že zranění ji zničí život.

Podobně se cítí i útočnice. Svého činu lituje a dobře ví, že ji dvouletý trest může zkomplikovat další profesní kariéru.

Soudce David Wilby byl ale neúprosný.

"Jakkoli cítím soucit k vám i vaší rodině, je to má občanská povinnost. Faktem zůstává, že žena stejně stará jako vy má teď vážně poranění tváře, o němž říká, že vážně poznamená její život," zdůvodnil soudce dvouletý trest.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy