Útok jehlovým podpatkem potrestal soud vězením

Zpravodajská směna
26. 11. 2009 6:39
Napadená žena si z útoku odnesla téměř padesát stehů
Víte, jak to bolí...?
Víte, jak to bolí...? | Foto: Reuters

Huddersfield - Rvačka před nočním podnikem v anglickém městě Huddersfield fatálně změnila život dvěma mladým ženám.

Dvaadvacetiletá matka Charlotte Wilkinsonová z ní vyšla s hrozivě zjizvenou tváří, kterou ji lékaři museli sešít padesátkou stehů.

O rok mladší zdravotní sestra Laura Maddenová pak se dvěma lety žaláře. Za to, že druhé ženě rozpárala obličej jehlovým podpatkem.

Odsouzená Maddenová vysvětlila svou agresivitu tím, že ji Wilkinsonová obtěžovala a k ránu před klubem napadla. A to si nenechala líbit.

Svědci podle deníku Daily Mail popsali, že zdravotní sestra shodila mladou matku na zem, za vlasy ji vláčela po chodníku a opakovaně kopla do hlavy.

Wilkinsonová skončila v nemocnici, kde ji lékaři spravili tvář 25 vnějšími a 24 vnitřními stehy. Nepřehlédnutelná jizva jí zůstane.

Zničené životy

Navíc prý trpí po útoku těžkými bolestmi hlavy a je přesvědčena, že zranění ji zničí život.

Podobně se cítí i útočnice. Svého činu lituje a dobře ví, že ji dvouletý trest může zkomplikovat další profesní kariéru.

Soudce David Wilby byl ale neúprosný.

"Jakkoli cítím soucit k vám i vaší rodině, je to má občanská povinnost. Faktem zůstává, že žena stejně stará jako vy má teď vážně poranění tváře, o němž říká, že vážně poznamená její život," zdůvodnil soudce dvouletý trest.

 

Právě se děje

Další zprávy