Útok jehlovým podpatkem potrestal soud vězením

Zpravodajská směna
26. 11. 2009 6:39
Napadená žena si z útoku odnesla téměř padesát stehů
Víte, jak to bolí...?
Víte, jak to bolí...? | Foto: Reuters

Huddersfield - Rvačka před nočním podnikem v anglickém městě Huddersfield fatálně změnila život dvěma mladým ženám.

Dvaadvacetiletá matka Charlotte Wilkinsonová z ní vyšla s hrozivě zjizvenou tváří, kterou ji lékaři museli sešít padesátkou stehů.

O rok mladší zdravotní sestra Laura Maddenová pak se dvěma lety žaláře. Za to, že druhé ženě rozpárala obličej jehlovým podpatkem.

Odsouzená Maddenová vysvětlila svou agresivitu tím, že ji Wilkinsonová obtěžovala a k ránu před klubem napadla. A to si nenechala líbit.

Svědci podle deníku Daily Mail popsali, že zdravotní sestra shodila mladou matku na zem, za vlasy ji vláčela po chodníku a opakovaně kopla do hlavy.

Wilkinsonová skončila v nemocnici, kde ji lékaři spravili tvář 25 vnějšími a 24 vnitřními stehy. Nepřehlédnutelná jizva jí zůstane.

Zničené životy

Navíc prý trpí po útoku těžkými bolestmi hlavy a je přesvědčena, že zranění ji zničí život.

Podobně se cítí i útočnice. Svého činu lituje a dobře ví, že ji dvouletý trest může zkomplikovat další profesní kariéru.

Soudce David Wilby byl ale neúprosný.

"Jakkoli cítím soucit k vám i vaší rodině, je to má občanská povinnost. Faktem zůstává, že žena stejně stará jako vy má teď vážně poranění tváře, o němž říká, že vážně poznamená její život," zdůvodnil soudce dvouletý trest.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy