Z Hynka Čermáka se stane Rapl, na České televizi bude vyšetřovat vraždu policistky v Krušných horách

Kultura Kultura
10. 8. 2016 11:26
Třináctidílný seriál Rapl je prvním tzv. spin-offem České televize, která ho na své obrazovky uvede v pondělí 29. srpna. V hlavní roli se představí Hynek Čermák jako svérázný detektiv Kuneš, se kterým se diváci setkali již během seriálu Cirkus Bukowsky.
Rapl
Rapl | Foto: Česká televize

Detektivní seriál Rapl nasadí Česká televize na pondělní večery, které již tradičně vyhrazuje ve svém programu pro tuzemské kriminálky.

V hlavní roli detektiva Kuneše se představí Hynek Čermák, který je převelen do Krušných hor, kde má objasnit dva roky starou vraždu policistky.

„Snažili jsme se o to, aby příběh Rapla nebyl černobílý, aby se do něho dostala i určitá dávka humoru. Myslím, že v tom jsme se trochu poučili z Cirkusu Bukowsky. Stejně jako v něm je Kuneš silná a zajímavá postava, na které příběh stojí, ale pokusili jsme se do něj vtlačit trochu víc života,“ vysvětlil režisér a scenárista Rapla Jan Pachl, který se podílel i na Cirkusu Bukowsky.

Seriálem se prolíná vyšetřování vraždy policistky, v každé ze třinácti epizod navíc řeší Kuneš i další, samostatný případ.

„On ale vůbec není týmový hráč, to je součástí jeho charakteru. Přijede mezi cizí lidi a hned se stává solitérem, nerespektuje pravidla a porušuje dohody. Celý tým je svázaný kriminalistickými postupy, ale on má ty svoje,“ popisuje svou roli Hynek Čermák.

Stěžejními programovými body podzimního programu České televize budou původní seriály Já, Mattoni, který vypráví o životním osudu Heinricha von Mattoniho, pokračování divácky oblíbeného Doktora Martina s Jitkou Čvančarovou a Miroslavem Donutilem a taneční show StarDance

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy