Takhle teď mluví Líza. Simpsonovi se poprvé představí bez hlasu Heleny Štáchové

Magazín Magazín
31. 3. 2017 11:58
Postavička Lízy Simpsonové se divákům poprvé představí s novým hlasem. Lízu po nedávno zesnulé Heleně Štáchové namluvila Ivana Korolová. Poprvé ji diváci uslyší 1. dubna v rámci Žlutého maratonu na Prima Cool.
Líza Simpsonová poprvé v Česku nepromluví hlasem Heleny Štáchové. | Video: FTV Prima

V sobotu 1. dubna slaví stanice Prima Cool osmé narozeniny a oslaví je tzv. Žlutým maratonem. Diváci během něho uvidí čtyři reprízy předchozích řad a poté přijde na řadu šest premiérových dílů 28. řady Simpsonových.

V nich se představí Líza s novým hlasem. Ten jí po smrti Heleny Štáchové propůjčila Ivana Korolová.

Osmadvacetiletá rodačka z Pardubic vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři a věnuje se činohře, muzikálu, filmu i dabingu.

Hrála v seriálu Kriminálka Anděl nebo ve filmových komediích Panic je nanic a Ať žijí rytíři. Dabing si zkusila například při tvorbě českého znění k Muzikálu ze střední nebo k hororové romanci Stmívání.

Líza a Mánička si byly podobné

Helena Štáchová před časem prozradila České televizi, že se musela velmi soustředit, aby odlišila hlasy Máničky a Lízy, neboť mají obě dívky podobnou povahu - jsou tak trochu šprtky a tvoří pozitivní protipól průšvihářů, jakými jsou Bart i Hurvínek.

"Musím přiznat, že jsem si na ty prapodivné žluťásky zpočátku nemohla zvyknout, protože jsem nerozuměla jejich textům. Až v Německu jsem začala vnímat jejich skvělý humor. Když mě režisér oslovil, věděla jsem, do čeho jdu. Během doby srostete se seriálem, sžijete se s postavami i s celým týmem," řekla před časem pro Českou televizi o svém vztahu k bláznivé rodince ze Springfieldu Štáchová.

 

Právě se děje

Další zprávy