Nový díl Hry o trůny objasnil velké tajemství Hodora. Autoři se teď omlouvají za vtipy fanoušků

pv
26. 5. 2016 15:57
Tvůrci seriálu Hra o trůny vysvětlili jednu z nejzapeklitějších otázek celé série. V pátém dílu šesté série objasnili, proč oblíbená postava Hodor říká slovo "hodor". Sami pak v americkém komediálním pořadu vyrukovali s omluvou, protože si uvědomili, že se vyrojí řada vtipálků, kteří budou spojení používat ve skutečném životě. Upozorňujeme čtenáře, že článek obsahuje spoilery.
Foto: Koláž Aktuálně.cz / HBO

Tvůrci Hry o trůny vysvětlili v pátém dílu šesté série jednu z nejdiskutovanějších otázek celého seriálu. V epizodě s názvem Dveře objasnili, proč oblíbená postava Hodor (Kristian Nairn) neustále říká slovo "hodor". (Upozorňujeme, že článek obsahuje spoilery.)

Nejednalo se však o šťastné zjištění, protože obří ochránce Brana Starka v tom samém díle s největší pravděpodobností zemřel.

V závěru epizody se Bran dostal díky svým schopnostem o několik desítek let zpátky na Zimohrad, kde sledoval svého otce Neda jako malého chlapce. Kromě něj narazil i na mladistvého Hodora, tehdy ještě známého pod jménem Wyllis.

Když se Bran toulal minulostí, došlo v jeho přítomnosti k útoku na jeskyni. Musel tak vstoupit myšlenkami do svého ochránce Hodora a pomocí něj uprchnout ze stromu, kde se skrývali. Jeho vědomí však stále zůstalo v minulosti, což nejspíše vytvořilo pouto mezi Branem a Hodorem.

Když na něj jedna z postav (Meera) křičela, ať drží dveře (v angličtině „Hold the door") před útočícími Bílými chodci, projevilo se to i na mladém Wyllisovi, který se v minulosti svalil na zem a vykřikoval spojení "hold the door" tak dlouho, až ho zkrátil na známé "hodor". Hodor nakonec drží dveře tak dlouho, až stihne Bran s Meerou utéct, ovšem sám za to s největší pravděpodobností zaplatí životem, když ho pohltí horda nemrtvých.

Ačkoliv současný seriál již nekopíruje knižní předlohy, jedná se podle tvůrců televizní série o myšlenku autora knih George R. R. Martina. "Měli jsme schůzku s Georgem, kde jsme se snažili získat co nejvíc informací. Asi nejšokující zjištění bylo, když nám řekl o Hodorově původu a vzniku toho jména," uvedl jeden z tvůrců David Benioff. "Byla to jedna z nejsmutnějších a nejdojemnějších věcí. Seděli jsme v hotelovém pokoji a poslouchali, jak nám říká, že se tohle stane. Byla to skutečně srdcervoucí myšlenka," dodal další z autorů, D. B. Weiss.

Tvůrci seriálu D. B. Weiss a David Benioff | Video:

Oba tvůrci se následně omluvili divákům, že postavu nechali takovýmto způsobem zemřít. "Chceme se omluvit za nedělní epizodu. Ne za zabití Hodora, protože jsme zabili mnoho postav. Zatím to čítá 739 postav," popisují tvůrci ve videu vytvořeném pro talk show Jimmyho Kimmela.

"Omlouváme se za všechny ty hlupáky, kteří budou řvát 'hodor' pokaždé, když budete procházet dveřmi. Zapomněli jsme, jak umí být lidé otravní. Měli jsme to tušit. Ještě jednou se moc omlouváme," dodávají na videu tvůrci Benioff s Weissem.

Lidé jsou nejhorší

A měli pravdu, lidé se zjištění chytli a zaplavili sociální sítě různorodými vtipy. Na jednom z nich například pojmenovali záložku pod dveře Hodor.

Nebo ji rovnou zařadili do prodeje u oblíbené švédské prodejny nábytku.

Další přelepili tlačítko pro otevření dveří výtahu obrázkem oblíbené postavy seriálu.

Jiní udělali z Hodora hotelového portýra.

Obecně však fanoušci po celém světě především litují ztráty oblíbené postavy.

Rána je to i pro herce, kteří přicházejí o jednoho z nejoblíbenějších kolegů. Především pak představitel Brana Starka (Isaac Hempstead Wright), který s Kristianem Nairnem točil takřka všechny své scény.

"Nechci na to ani pomyslet. Ztráta Kristiana je hrozná. Od první chvíle, kdy jsme se potkali a já mu omylem rozbil telefon, jsme byli nejlepší přátelé. Oba jsme byli v televizi noví a vše jsme se naučili spolu. Je hrozné, když si uvědomím, že spolu už nenatočíme žádné scény," řekl v rozhovoru pro webové stránky Game of Thrones.

Vše doplnil fotografií obou herců s popiskem "Ačkoliv je Hodor pryč, Kristian se mě jen tak nezbaví."

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
Další zprávy