Nový díl Hry o trůny objasnil velké tajemství Hodora. Autoři se teď omlouvají za vtipy fanoušků

pv
26. 5. 2016 15:57
Tvůrci seriálu Hra o trůny vysvětlili jednu z nejzapeklitějších otázek celé série. V pátém dílu šesté série objasnili, proč oblíbená postava Hodor říká slovo "hodor". Sami pak v americkém komediálním pořadu vyrukovali s omluvou, protože si uvědomili, že se vyrojí řada vtipálků, kteří budou spojení používat ve skutečném životě. Upozorňujeme čtenáře, že článek obsahuje spoilery.
Foto: Koláž Aktuálně.cz / HBO

Tvůrci Hry o trůny vysvětlili v pátém dílu šesté série jednu z nejdiskutovanějších otázek celého seriálu. V epizodě s názvem Dveře objasnili, proč oblíbená postava Hodor (Kristian Nairn) neustále říká slovo "hodor". (Upozorňujeme, že článek obsahuje spoilery.)

Nejednalo se však o šťastné zjištění, protože obří ochránce Brana Starka v tom samém díle s největší pravděpodobností zemřel.

V závěru epizody se Bran dostal díky svým schopnostem o několik desítek let zpátky na Zimohrad, kde sledoval svého otce Neda jako malého chlapce. Kromě něj narazil i na mladistvého Hodora, tehdy ještě známého pod jménem Wyllis.

Když se Bran toulal minulostí, došlo v jeho přítomnosti k útoku na jeskyni. Musel tak vstoupit myšlenkami do svého ochránce Hodora a pomocí něj uprchnout ze stromu, kde se skrývali. Jeho vědomí však stále zůstalo v minulosti, což nejspíše vytvořilo pouto mezi Branem a Hodorem.

Když na něj jedna z postav (Meera) křičela, ať drží dveře (v angličtině „Hold the door") před útočícími Bílými chodci, projevilo se to i na mladém Wyllisovi, který se v minulosti svalil na zem a vykřikoval spojení "hold the door" tak dlouho, až ho zkrátil na známé "hodor". Hodor nakonec drží dveře tak dlouho, až stihne Bran s Meerou utéct, ovšem sám za to s největší pravděpodobností zaplatí životem, když ho pohltí horda nemrtvých.

Ačkoliv současný seriál již nekopíruje knižní předlohy, jedná se podle tvůrců televizní série o myšlenku autora knih George R. R. Martina. "Měli jsme schůzku s Georgem, kde jsme se snažili získat co nejvíc informací. Asi nejšokující zjištění bylo, když nám řekl o Hodorově původu a vzniku toho jména," uvedl jeden z tvůrců David Benioff. "Byla to jedna z nejsmutnějších a nejdojemnějších věcí. Seděli jsme v hotelovém pokoji a poslouchali, jak nám říká, že se tohle stane. Byla to skutečně srdcervoucí myšlenka," dodal další z autorů, D. B. Weiss.

Tvůrci seriálu D. B. Weiss a David Benioff | Video:

Oba tvůrci se následně omluvili divákům, že postavu nechali takovýmto způsobem zemřít. "Chceme se omluvit za nedělní epizodu. Ne za zabití Hodora, protože jsme zabili mnoho postav. Zatím to čítá 739 postav," popisují tvůrci ve videu vytvořeném pro talk show Jimmyho Kimmela.

"Omlouváme se za všechny ty hlupáky, kteří budou řvát 'hodor' pokaždé, když budete procházet dveřmi. Zapomněli jsme, jak umí být lidé otravní. Měli jsme to tušit. Ještě jednou se moc omlouváme," dodávají na videu tvůrci Benioff s Weissem.

Lidé jsou nejhorší

A měli pravdu, lidé se zjištění chytli a zaplavili sociální sítě různorodými vtipy. Na jednom z nich například pojmenovali záložku pod dveře Hodor.

Nebo ji rovnou zařadili do prodeje u oblíbené švédské prodejny nábytku.

Další přelepili tlačítko pro otevření dveří výtahu obrázkem oblíbené postavy seriálu.

Jiní udělali z Hodora hotelového portýra.

Obecně však fanoušci po celém světě především litují ztráty oblíbené postavy.

Rána je to i pro herce, kteří přicházejí o jednoho z nejoblíbenějších kolegů. Především pak představitel Brana Starka (Isaac Hempstead Wright), který s Kristianem Nairnem točil takřka všechny své scény.

"Nechci na to ani pomyslet. Ztráta Kristiana je hrozná. Od první chvíle, kdy jsme se potkali a já mu omylem rozbil telefon, jsme byli nejlepší přátelé. Oba jsme byli v televizi noví a vše jsme se naučili spolu. Je hrozné, když si uvědomím, že spolu už nenatočíme žádné scény," řekl v rozhovoru pro webové stránky Game of Thrones.

Vše doplnil fotografií obou herců s popiskem "Ačkoliv je Hodor pryč, Kristian se mě jen tak nezbaví."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy