Top Gear představil další moderátory. Joeyho z Přátel doplní německá závodnice Sabine Schmitzová

Magazín Magazín
11. 2. 2016 11:26
Komentátor závodů formule 1 Eddie Jordan nebo německá závodnice Sabine Schmitzová budou dalšími moderátory, kteří se budou podílet na restartu motoristické show Top Gear. Oznámila to BBC, která nové díly uvede v květnu. Televizní stanice již minulý týden ohlásila, že hlavní tváří vedle moderátora Chrise Evanse se stane americký herec Matt LeBlanc.
Sabine Schmitzová
Sabine Schmitzová | Foto: Wikimedia Commons

Sedm statečných. Tak by se dalo nazvat složení nového Top Gearu, se kterým se BBC pokusí v květnu navázat na úspěšný formát, který po celém světě proslavila trojice moderátorů v čele s kontroverzním Jeremym Clarksonem.

Televize propustila 55letého Clarksona poté, co tento svérázný moderátor v březnu loňského roku udeřil producenta, protože neměl připravené teplé jídlo. Výpověď vyvolala ostré protesty fanoušků.

Foto: BBC

Evanse a LeBlanca doplní v novém Top Gearu komentátor závodů formule 1 Eddie Jordan, německá závodnice Sabine Schmitzová, novinář Chris Harris a moderátor Rory Reid.

Sabine Schmitzová se tak stane první ženou po 15 letech, která bude slavný pořad uvádět. Tou poslední byla v roce 2001 Vicki Butler-Hendersonová.

Šestačtyřicetiletá Schmitzová se v Top Gearu objevila několikrát jako host, na nové díly se těší zejména proto, že spojují řízení a filmařinu.

Chrise Harrise proslavila motoristická videa na YouTube, Rory Reid byl vybrán z veřejného konkurzu. "Jsem nesmírně hrdý, že jsem jediný, který se do pořadu dostal přes konkurz," nechal se slyšet Reid.

Top Gear se dosud vysílal ve více než 200 zemích, včetně České republiky, a sledovalo ho kolem 300 milionů lidí. Jde o jeden z nejúspěšnějších a nejvýnosnějších pořadů BBC.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy