reklama
 
 

Top Gear čeká měsíc pravdy. Matt LeBlanc může umírající show vytáhnout ze dna

16. 2. 2017 9:00
Upoutávka na nové díly Top Gear | Video: Top Gear |  01:28
BBC uvede začátkem března novou řadu motoristické show Top Gear. Vsází na herce Matta LeBlanca, který má zachránit uvadající pořad. Jeho poslední díl totiž sledovalo rekordně málo lidí, necelé dva miliony.

Motoristická show Top Gear se pokusí v březnu o nemožné. Napravit si reputaci po zpackané loňské sérii, kterou BBC vysílala po vyhazovu Jeremmyho Clarksona

Závěrečný díl Top Gearu loni sledovalo pouze 1,9 milionu diváků. Tehdejší moderátor Chris Evans se přitom chlubil, že cokoliv pod pět milionů bere jako zklamání. "Nejlepší prostě bude, když se do toho už nebudu plést. Zůstanu velkým fanouškem show," řekl ke svému odchodu a přenechal post hlavního moderátora herci Mattu LeBlancovi, kterého proslavila role Joeyho v Přátelích.

Top Gear se vrátí na veřejnoprávní BBC 5. března, o týden později bude mít premiéru ve Spojených státech. LeBlancovi budou sekundovat automobiloví novináři Chris Harris a Rory Reid.

První video, které v únoru lákalo na novou řadu, ukázalo, že Top Gear rozhodně nechystá žádnou televizní revoluci. Automobilová honička Astonu Martin DB11 s policií i helikoptérou, driftování Ferrari FXX K na závodní dráze nebo kuriózní moment, kdy LeBlanc veze nahé cestující, jen potvrdily, že motoristická show bude hlavně sázet na jistotu.

A jednou z bezpečnostních pojistek pořadu má být právě devětačtyřicetiletý LeBlanc. Odchodem Chrise Evanse z Top Gearu totiž odpadl BBC zásadní problém - televize už nemusí vynakládat značné úsilí na ujišťování diváků i bulvárních novinářů, že mezi moderátory panují idylické vztahy.

Joey to zařídí!

Právě LeBlanc patřil mezi nejpříjemnější překvapení loňské řady a oproti afektovanému projevu Chrise Evanse působil jako zklidňující element. Není proto překvapením, že Top Gear chce vsadit na jeho komediální herecký projev, na což nenuceně naráží i trailer, ve kterém pojišťovací úředník zkomolí hercovo jméno.

The Grand Tour

The Grand Tour

Původní trio moderátorů v čele s Jeremym Clarksonem uvedlo loni v listopadu na streamovací platformě Amazon Prime novou show The Grand Tour, jejíž první díl sklidil mezi novináři i diváky pozitivní ohlasy. S dalšími díly však nadšené reakce ochladly a ozývaly se i kritické hlasy, že Amazon nechává Clarksonovi, Hammondovi a Mayovi až příliš volnou ruku a pořadu chybí pevnější dramaturgie.

Loňský Top Gear postrádal nenucenost a harmonii. Zprávy o stále klesající sledovanosti střídaly články o kritických diváckých dopisech, ve kterých si lidé stěžovali na neuvolněného Evanse a jeho trapné vtipy. Chemie mezi Evansem a LeBlancem byla takřka nulová, jejich dialogy strojené.

Trailer na novou řadu naopak ukazuje harmonické trio, které sedí před pojišťovacím úředníkem a spiklenecky zatlouká jako jeden muž. Až nová řada ukáže, jestli mezi moderátory nepanují až příliš idylické vztahy, Top Gearu vždycky slušelo popichování a špičkování hlavních protagonistů.

Formát pořadu zůstane z většiny stejný, televize nehodlá testovat trpělivost diváků experimenty. Největší změnou je tak absence Chrise Evanse a upřednostnění "hodného strejdy Joeyho".

Pokud se nový Top Gear nebude snažit být za každou cenu kontroverzní a divoký po vzoru "clarksonovské éry", mohl by se vymanit z pouhého kopírování a začít si hledat vlastní tvář. Ze špatného klonu se tak může stát klidnější a časem třeba i zajímavější alternativa ke clarksonově The Grand Tour.

autor: Marek Pros | 16. 2. 2017 9:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama