Jeremy Clarkson konečně pojmenoval svůj "nový Top Gear". Název vybíral devět měsíců

pej
12. 5. 2016 11:13
Jeremy Clarkson na svém Twitteru zveřejnil název nového pořadu, který se bude od podzimu vysílat na Amazonu. Z desítek návrhů po složitých měsíčních vyjednáváních s právníky nazvali svoji show The Grand Tour.
Trailer k The Grand Tour | Video: YouTube

Nový pořad staré známé trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May dostal konečně jméno. Moderátoři vybírali z diváckých návrhů a zvítězil název The Grand Tour.

Spekulovalo se i o pojmenovaní Gear Knobs, což by podle právníků mohlo způsobit problémy v souvislosti s autorskými právy stanice BBC. Informoval o tom server britského deníku The Telegraph.

Název The Grand Tour odkazuje na tradici z 18. století a souvisí s rozvojem železniční dopravy. Mladí muži z vyšší třídy tehdy cestovali napříč celou Evropou.

Kromě Gear Knobs připadalo v úvahu i několik dalších názvů, například Nigel nebo Roger, což navrhoval James May. Nakonec ale známá moderátorská trojice oslovila fanoušky. Ti navrhovali pojmenování jako No Limits (Bez limitu) nebo The Best Car Show In the World (Nejlepší auto show na světě).

Podle Clarksona šlo o velmi komplikovaný proces, který musel být konzultován s právníky. „Minimálně šest hodin denně jsem musel trávit ve své kanceláři.  Každé ráno jsem odeslal pár nápadů právníkům, ti mi je zase odpoledne vrátili s tím, že název už dávno používá někdo ve Francii, Novém Zélandu nebo na Ukrajině,“ uvedl Clarkson.

Jako nejproblematičtější označili právníci název Gear Knobs. „Podle nich je sice ochranná známka k tomuto pojmenování k dispozici. Použít ho by ale nebyl rozumný nápad vzhledem ke konkurenčnímu Top Gear,“ dodal.

Jak upozornil The Independent, oznámení názvu přišlo právě ve chvíli, kdy bylo zveřejněno několik nových trailerů konkurenčního Top Gearu.

Na nové jméno motoristické show netrpělivě čekali i manažeři z Amazonu. „Po devíti měsících zamýšlení, diskusí a úvah přišli kluci konečně s názvem, který jasně odráží ambice globálního pořadu. The Grand Tour patří mezi nejočekávanější pořady. Jsem rád, že ho divákům letos na podzim přineseme právě my,“ dodal viceprezident Amazonu Jay Marine.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 1 minutou

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy