Točí se nový Útěk z vězení. Navzdory smrti hlavní postavy

Kultura Kultura
7. 8. 2015 15:22
Seriál o detailně naplánovaném útěku z vězení bude mít novou sérii. Vrátí se obě hlavní postavy v podání Wentwortha Millera a Dominica Purcella.
Foto: fox

Praha – Americká televizní stanice Fox ohlásila, že chystá pokračování seriálu Útěk z vězení. Mají se vrátit hlavní postavy bratrů, které hráli Wentworth Miller a Dominic Purcell, jak informoval web TVline.

Seriál v sobě kombinoval drama, krimi a akční žánr a stal se velice populárním už první sérií v roce 2005. V dovětku k čtvrté a poslední sérii však hlavní postava Mika zemřela na rakovinu.

Výkonný ředitel stanice Fox nejdříve řekl, že scenárista Pail Scheuring bude ignorovat poslední události, ale šéfka televize dodala: "Nemyslím si, že úplně přejde, co se stalo. To, co nám navrhl, bylo velmi logické a uvěřitelné vysvětlení toho, proč jsou postavy Útěku z vězení naživu a stále se pohybují po světě."

Kromě bratrů se mají vrátit některé další postavy a fanoušci již teď doufají, že to bude T-Bag, kterého nezapomenutelně ztvárnil Robert Knepper. Jeho postava jako jediná z pětice útěkářů skončila zpět ve vězení.

Útěk z vězení se vysílal mezi lety 2005 až 2009. Měl celkem 81 dílů a poté následoval televizní film The Final Break, který byl dovětkem k poslední epizodě. Seriál vyprávěl o geniálním Mikovi (W. Miller), který spáchal zločin, aby se dostal do vězení, ve kterém čeká na rozsudek smrti jeho bratr Lincoln (D. Purcell). Ten je neprávem obviněn z vraždy bratra americké viceprezidentky a Mike ho chce dostat z vězení.

Natáčení nové série ještě nezačalo, v plánu je celkem 10 dílů.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy