Návrat Pobřežní hlídky. S Pamelou a Mitchem se moc nepočítá

jaz
7. 10. 2014 7:20
Po letech odkladů začne filmové studio Paramount natáčet celovečerní film na motivy slavného seriálu z 90. let.
Foto: Profimédia.cz

Praha – Americký wrestler a herec Dwayne Johnson potvrdil svou účast na nově připravovaném filmu Pobřežní hlídka. "To je moje pláž. Pověsti nelhaly, natočíme film Pobřežní hlídka. Bude prostopášný a doufejme i pekelně vtipný," napsal na Instagramu.

Podle The Hollywood Reporter už před časem najalo studio dva scenáristy Jeremyho Garelicka a Petera Tolana, kteří vytvořili komediální verzi scénáře. Ta se ale nesetkala s velkým úspěchem. Do médií unikly jen střípky z původně zamýšleného příběhu. Noví plavčíci v červených trenýrkách tentokrát měli bojovat se sérií žraločích útoků a drogovým kartelem.

Dwayn Johnson prozradil natáčení filmu vzkazem na Instagramu.
Dwayn Johnson prozradil natáčení filmu vzkazem na Instagramu. | Foto: Dwayn Johnson / Instagram

Plavčíci budou mít nového šéfa

To je ale teď minulostí. Nově totiž dostal scénář na přepracování Justin Malen, který je podepsaný pod komedií Bad Teacher 2 nebo televizním seriálem Trophy Wife. Režii akční komedie producenti svěřili dvojici Sean Anders a John Morris.

Stále se spekuluje nad účastí Pamely Anderson a Davida Hasselhoffa, kteří seriál proslavili, a díky němuž se také staly sex symboly své doby. Podle zvěstí by ale tito představitelé legendárního Mitche Buchannona a C. J. Parker měli dostat jen epizodní role. Zato americký silák Dwayne Johnson by si měl zahrát šéfa plavčíků.

Původní seriálová Pobřežní hlídka o plavčících z Los Angeles oslavila na konci září své 25. narozeniny. Kultovní seriál odstartoval na televizních obrazovkách v roce 1989 a divákům nabídl celkem 11 sezón.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Příspěvek 500 korun budou od státu dostávat i společníci malých s.r.o.

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, budou moci požádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Ve středu to stvrdila Sněmovna. Po rozsáhlé debatě plné sporů ale odmítla návrh Senátu, aby se příspěvek vyplácel přímo ze státního rozpočtu, a nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Tento senátní návrh měl zabránit tomu, aby obce a kraje přicházely o peníze z takzvaných sdílených daní, z nichž se příspěvek vyplácí.

Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun. Zákon stanoví, že takzvaný kompenzační bonus, tedy zmíněný příspěvek živnostníkům a dalším OSVČ postiženým dopady epidemie, je vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, tedy zaměstnanců. Jde ale o sdílenou daň, o niž se státní rozpočet dělí s kraji a obcemi. Pokud z ní část jde na výplatu příspěvku, připadne pak méně na rozdělení mezi obce a kraje.

Proto senátoři chtěli, aby peníze byly rovnou ze státního rozpočtu. Předlohu ve znění schváleném Sněmovnou nyní dostane k podpisu prezident.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Koronavirus urychlil odchod amerických vojáků z Afghánistánu

Pandemie nemoci covid-19 uspíšila stahování amerických vojáků z Afghánistánu. Na základě dohody s afghánským radikálním hnutím Tálibán se Spojené státy zavázaly snížit do poloviny července počet svých vojáků v této asijské zemi na 8600, tohoto stavu ale USA již takřka dosáhly a splní ho počátkem června. Ve středu to s odvoláním na představitele NATO a USA napsala agentura Reuters.

"Z důvodů covidu-19 postupujeme s plánovaným stahování rychleji, než se předpokládalo," citovala Reuters jednoho z nejmenovaných činitelů. Další pak dodal, že USA upřednostňují odchod personálu, který není považován za nezbytný, a také těch vojenských příslušníků, kteří jsou vnímáni jako virem ohrožená skupina.

Zdroj: ČTK
Další zprávy