V nové StarDance bude tančit Vízek. Pavlásek byl proti mně Travolta, říká fotbalová legenda

Martin Biben Martin Biben
16. 5. 2016 7:00
Jednou z osobností osmé řady StarDance, kterou odvysílá Česká televize na podzim, bude jedenašedesátiletý Ladislav Vízek, legenda českého fotbalu. „Je to pravda, kývl jsem a nemůžu to vzít zpět,“ potvrdil Aktuálně.cz střelec 115 ligových branek, podle kterého Česká televize přemlouvala ještě Aňu Geislerovou nebo jeho zetě Vladimíra Šmicera. Neúspěšně. „Zeťák se podělal, měl asi rozum,“ tvrdí Vízek.
Ladislav Vízek
Ladislav Vízek | Foto: Profimedia.cz

Říkalo se mu fotbalový romantik, stejně se jmenovala i kniha o něm. Asi proto, že i v době, kdy začaly fotbalu vládnout obrany, myslel hlavně na útok a prahl po gólech. A jeho elegantní kličky i ladný pohyb na trávníku už tehdy připomínaly tanec.

Šestatřicet let od největšího úspěchu své kariéry, olympijského zlata v Moskvě, bude v tanci dokonce soutěžit. Jedenašedesátiletý Ladislav Vízek, legenda českého i československého fotbalu, dnes zejména hospodský, fotbalový komentátor a bavič, má být velkým tahákem podzimní osmé řady pořadu StarDance.

„Je to pravda, kývl jsem a nemůžu to vzít zpět. Takže od té doby nespím, potím se, i v posteli se mi nohy točí do valčíku,“ říká Vízek, který byl na olympiádě nejlepším střelcem, navíc má ze stejného roku 1980 i bronz z mistrovství Evropy.

Bude tančit medvěd Grizzly

Vízek, přestože dodnes fotbal rekreačně hraje, se prý bojí, jestli ve svých letech soutěž zvládne. „Říkal jsem jim, že by měl být věkový limit, že jsem starý, tlustý, mám už tu hospodskou postavu. Až skočím na parket, tak se mi roztřesou nohy,“ svěřuje se.

Ustrašeně ale Vízek nepůsobí. Zdá se, že se na show už těší. Začal dokonce s přípravou. „Díval jsem se už do zrcadla, jak dělám otočku a zjistil jsem, že starší lidi při tom vypadají směšně. No, bude tančit medvěd Grizzly. Víte, kroky bych snad ještě měl, na plesy jsem chodil, ale točivý nejsem,“ řekl Vízek věrný své pověsti baviče.

Autor 115 ligových branek se prý uklidňuje tím, že před ním se na parketu objevil i diskař a olympijský vítěz Imrich Bugár, boxer Rostislav Osička či bavič Lukáš Pavlásek. „Ten byl proti mně Travolta, to uvidíte. Zařadím se do hvězdné pěchoty, co se dá dělat.“

Vízek si údajně na České televizi (ČT) vymínil podmínku, že dostane neambiciózní tanečnici. „Musí být hodná, nesmí mi nadávat. Uvidíme, oni mě nastrojí, načešou, veselý budu, nějak to dopadne. Jsem přece kluk z vesnice,“ připomíná svůj původ z malé vsi Hlušice na Chlumecku.

Geislerová i Šmicer odmítli

Pořadatelé soutěže, kterou Vízek označuje za nonšalantní zábavu, lákali i Vízkova slavného zetě, fotbalistu Vladimíra Šmicera. Ten ale odřekl. „Zeťák se podělal, měl asi rozum. Ale s Pavlínou si objednali stolek a budou se chodit dívat. To víte, všichni kolem mě se můžou potrhat smíchy, že jsem tom vzal,“ vypráví.

Dalším účastníkem byl měl být podle něho lyžař Ondřej Bank, který letos ukončil svoji kariéru, a herec Martin Písařík, známý zejména ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. „Ještě jsem nepodepsal, musím se doma poradit s rodinou,“ řekl však Bank. Písařík prý zatím osloven nebyl. Zatím se mnou nikdo nejednal, ale bavilo by mě to, řekl.

Definitivně prý StarDance podle Vízka odmítla herečka Aňa Geislerová. „Budou tak ještě shánět nějakou jinou mladou herečku, dát dohromady deset lidí není legrace,“ řekl Vízek.

Česká televize zatím nechce cokoli ohledně dalšího podzimního dílu rekordně sledované taneční soutěže, ve které tvoří páry celebrity a profesionální tanečníci, komentovat. „Veškeré informace o letošní koncepci taneční soutěže včetně osobností, které se jí zúčastní, budeme zveřejňovat v rámci tiskové konference, která se uskuteční pravděpodobně na začátku září,“ uvedl za tiskové oddělení ČT Michal Prokeš.

Jsem idealista, věřil jsem tomu, že přijdu na parket a první tanec bude špičkovej, moc to ale nevyšlo, říká o soutěži StarDance Lukáš Pavlásek. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy