reklama
 
 

Od násilí a sexu k superhrdinům. Na obrazovky míří nový seriál od autora Hry o trůny

9. 8. 2016 16:37
Na televizní obrazovky zamíří adaptace knižní sci-fi série Divoké karty, jejímž spoluautorem a editorem je George R. R. Martin, autor ságy Píseň ledu a ohně, předlohy ke Hře o trůny. Příběh se odehrává po druhé světové válce, kdy lidstvo zdecimoval zákeřný mimozemský virus. Ti, co přežijí, mají fyzickou deformaci, nebo superhrdinskou schopnost.

George R. R. Martin, autor knižní série Píseň ledu a ohně, na svém blogu informoval, že se chystá seriál podle sci-fi antologie Divoké karty (Wild Cards). Martin je společně s Melindou Snodgrassovou přispěvatelem a editorem.

Sci-fi série se skládá ze stovek povídek i jednotlivých románů, které sdílejí stejné univerzum a píše je celkem 30 autorů. Příběhy jsou zasazeny do období po druhé světové válce, kdy téměř veškeré obyvatelstvo vyhladí mimozemský virus, který získá přezdívku Divoká karta. U devíti procent přeživších se vyvine nějaký druh fyzické vady. Tzv. Esa, která tvoří jedno procento těch, kteří přežili, získají zvláštní schopnosti.

Práva na seriál zakoupila společnost Universal Cable Productions, která za sebou má seriál Mr. Robot z hackerského prostředí. Martin Divoké karty popisuje jako "rozsáhlé univerzum, které je vzrušující a různorodé jako komiksová univerza Marvelu a DC (avšak temnější, mnohem realističtější a konzistentnější) s obrovským množstvím postav".

Martin na seriálu spolupracovat nebude, neboť má smlouvu s HBO. Práci převezme Snodgrassová, která píše příběhy do Divokých karet, a bývalý scenárista stanice SyFy Gregory Noveck, píše server BBC.

"Hollywood je samozřejmě Hollywood a při vývoji se může stát cokoliv... Ale držím palce, abyste se Divokých karet za rok nebo za dva dočkali na televizních obrazovkách," napsal na blogu Martin.

Podle stránky The Guardian projekt může propadnout jen těžko, a to vzhledem k tomu, že je s ním spojen Martin, který stojí za úspěšnou knižní sérií Píseň ledu a ohně a extrémně populárním seriálem Hra o trůny.

Divoké karty přitáhnou fanoušky Hry o trůny, i když diváci nebudou předlohy znát, píše Guardian. Výhodou chystaného seriálu je také to, že knižní série za 30 let své existence získala řadu fanoušků, obsahuje stovky postav jako Hra o trůny a předloha je navíc skvělá, uzavírá The Guardian.

První díl nazvaný Divoké karty vyšel v roce 1987, v Česku jej nakladatelství Argo vydalo loni. Trumfová esa, což je druhý díl, vychází v češtině letos. Podle antologie vznikly také komiksy nebo RPG hry.

autor: Marie Dostálová | 9. 8. 2016 16:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama