Od násilí a sexu k superhrdinům. Na obrazovky míří nový seriál od autora Hry o trůny

Marie Dostálová
9. 8. 2016 16:37
Na televizní obrazovky zamíří adaptace knižní sci-fi série Divoké karty, jejímž spoluautorem a editorem je George R. R. Martin, autor ságy Píseň ledu a ohně, předlohy ke Hře o trůny. Příběh se odehrává po druhé světové válce, kdy lidstvo zdecimoval zákeřný mimozemský virus. Ti, co přežijí, mají fyzickou deformaci, nebo superhrdinskou schopnost.
Autor knižní předlohy seriálu Hra o trůny.
Autor knižní předlohy seriálu Hra o trůny. | Foto: Reuters

George R. R. Martin, autor knižní série Píseň ledu a ohně, na svém blogu informoval, že se chystá seriál podle sci-fi antologie Divoké karty (Wild Cards). Martin je společně s Melindou Snodgrassovou přispěvatelem a editorem.

Sci-fi série se skládá ze stovek povídek i jednotlivých románů, které sdílejí stejné univerzum a píše je celkem 30 autorů. Příběhy jsou zasazeny do období po druhé světové válce, kdy téměř veškeré obyvatelstvo vyhladí mimozemský virus, který získá přezdívku Divoká karta. U devíti procent přeživších se vyvine nějaký druh fyzické vady. Tzv. Esa, která tvoří jedno procento těch, kteří přežili, získají zvláštní schopnosti.

Práva na seriál zakoupila společnost Universal Cable Productions, která za sebou má seriál Mr. Robot z hackerského prostředí. Martin Divoké karty popisuje jako "rozsáhlé univerzum, které je vzrušující a různorodé jako komiksová univerza Marvelu a DC (avšak temnější, mnohem realističtější a konzistentnější) s obrovským množstvím postav".

Martin na seriálu spolupracovat nebude, neboť má smlouvu s HBO. Práci převezme Snodgrassová, která píše příběhy do Divokých karet, a bývalý scenárista stanice SyFy Gregory Noveck, píše server BBC.

"Hollywood je samozřejmě Hollywood a při vývoji se může stát cokoliv... Ale držím palce, abyste se Divokých karet za rok nebo za dva dočkali na televizních obrazovkách," napsal na blogu Martin.

Podle stránky The Guardian projekt může propadnout jen těžko, a to vzhledem k tomu, že je s ním spojen Martin, který stojí za úspěšnou knižní sérií Píseň ledu a ohně a extrémně populárním seriálem Hra o trůny.

Divoké karty přitáhnou fanoušky Hry o trůny, i když diváci nebudou předlohy znát, píše Guardian. Výhodou chystaného seriálu je také to, že knižní série za 30 let své existence získala řadu fanoušků, obsahuje stovky postav jako Hra o trůny a předloha je navíc skvělá, uzavírá The Guardian.

První díl nazvaný Divoké karty vyšel v roce 1987, v Česku jej nakladatelství Argo vydalo loni. Trumfová esa, což je druhý díl, vychází v češtině letos. Podle antologie vznikly také komiksy nebo RPG hry.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelné se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy