Od násilí a sexu k superhrdinům. Na obrazovky míří nový seriál od autora Hry o trůny

Marie Dostálová
9. 8. 2016 16:37
Na televizní obrazovky zamíří adaptace knižní sci-fi série Divoké karty, jejímž spoluautorem a editorem je George R. R. Martin, autor ságy Píseň ledu a ohně, předlohy ke Hře o trůny. Příběh se odehrává po druhé světové válce, kdy lidstvo zdecimoval zákeřný mimozemský virus. Ti, co přežijí, mají fyzickou deformaci, nebo superhrdinskou schopnost.
Autor knižní předlohy seriálu Hra o trůny.
Autor knižní předlohy seriálu Hra o trůny. | Foto: Reuters

George R. R. Martin, autor knižní série Píseň ledu a ohně, na svém blogu informoval, že se chystá seriál podle sci-fi antologie Divoké karty (Wild Cards). Martin je společně s Melindou Snodgrassovou přispěvatelem a editorem.

Sci-fi série se skládá ze stovek povídek i jednotlivých románů, které sdílejí stejné univerzum a píše je celkem 30 autorů. Příběhy jsou zasazeny do období po druhé světové válce, kdy téměř veškeré obyvatelstvo vyhladí mimozemský virus, který získá přezdívku Divoká karta. U devíti procent přeživších se vyvine nějaký druh fyzické vady. Tzv. Esa, která tvoří jedno procento těch, kteří přežili, získají zvláštní schopnosti.

Práva na seriál zakoupila společnost Universal Cable Productions, která za sebou má seriál Mr. Robot z hackerského prostředí. Martin Divoké karty popisuje jako "rozsáhlé univerzum, které je vzrušující a různorodé jako komiksová univerza Marvelu a DC (avšak temnější, mnohem realističtější a konzistentnější) s obrovským množstvím postav".

Martin na seriálu spolupracovat nebude, neboť má smlouvu s HBO. Práci převezme Snodgrassová, která píše příběhy do Divokých karet, a bývalý scenárista stanice SyFy Gregory Noveck, píše server BBC.

"Hollywood je samozřejmě Hollywood a při vývoji se může stát cokoliv... Ale držím palce, abyste se Divokých karet za rok nebo za dva dočkali na televizních obrazovkách," napsal na blogu Martin.

Podle stránky The Guardian projekt může propadnout jen těžko, a to vzhledem k tomu, že je s ním spojen Martin, který stojí za úspěšnou knižní sérií Píseň ledu a ohně a extrémně populárním seriálem Hra o trůny.

Divoké karty přitáhnou fanoušky Hry o trůny, i když diváci nebudou předlohy znát, píše Guardian. Výhodou chystaného seriálu je také to, že knižní série za 30 let své existence získala řadu fanoušků, obsahuje stovky postav jako Hra o trůny a předloha je navíc skvělá, uzavírá The Guardian.

První díl nazvaný Divoké karty vyšel v roce 1987, v Česku jej nakladatelství Argo vydalo loni. Trumfová esa, což je druhý díl, vychází v češtině letos. Podle antologie vznikly také komiksy nebo RPG hry.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy