Autor Hry o trůny "oživí" v nové knize mrtvou postavu. Na scénáři k seriálu se už nepodílí

mad
26. 2. 2016 12:20
Americký spisovatel George R. R. Martin pracuje na šestém díle knižní série Píseň ohně a ledu nazvaném Vichry zimy. Vzhledem k tomu, že předloha není ještě hotová, nová řada seriálu Hra o trůny dějově předběhne Martinovy knihy. Autor teď uvedl, že se rozhodl do knihy vepsat zvrat, v němž figuruje postava, která je v seriálu již mrtvá. Fanoušci spekulují, o koho se jedná. Martin také připomněl, že v knize žije zhruba 15 postav, které jsou již v seriálu mrtvé.
Fanoušci seriálu s napětím očekávají, jak to bude v šesté sérii Hry o trůny s oblíbenou postavou Jona Sněha.
Fanoušci seriálu s napětím očekávají, jak to bude v šesté sérii Hry o trůny s oblíbenou postavou Jona Sněha. | Foto: HBO

Spisovatel George R. R. Martin se začátkem roku svým čtenářům omluvil za to, že nestihl uzávěrku pro šestý díl knižní série Píseň ohně a ledu. Seriál Hra o trůny, který z knih vychází, tak dějově předběhne svou předlohu.

Dodal, že některé zvraty z šesté řady seriálu, však ani spoilery nebudou, protože knihy se dějově se seriálem HBO rozcházejí a nadále budou.

Ve videorozhovoru pro web IGN uvedl, že po letech váhání nakonec napsal linii, o které dlouze přemýšlel. Když se novinářka zeptala, zda ji čtenáři poznají, tak odpověděl: „Je to zřejmé, protože se to týká několika postav, z nichž jedna je už v seriálu mrtvá, ne však v knihách. Takže seriál to bohužel nemůže udělat, protože zabil někoho, koho jsem já ještě nezabil.“

Řekl, že se však o spoiler nejedná, protože v tuto chvíli je zhruba 15 postav, které jsou v seriálu mrtvé a v knihách žijí. Poté s úsměvem dodal, že neustále slýchá, jak je krvavý, ale tvůrci seriálu David Benioff a Daniel B. Weiss jsou podle něj ještě krvavější.

Podle fanoušků může jít například o Stannise Baratheona, Myrcellu Baratheon či Jojena Reeda. Někteří zmiňují Catelyn Stark, což by však nebylo překvapení, neboť byla v Bouři mečů oživena.

Když se Martina minulý týden jeden z fanoušků na blogu zeptal, zda bude psát scénáře k epizodám sedmé série, kterou tvůrci začínají připravovat, odpověděl: „Nebudu psát nic, dokud nedodělám Vichry zimy. Žádné scénáře, povídky, úvody, předmluvy, nic. Vzdal jsem se také všech editorských projektů.“ Kdy přesně bude kniha dopsaná, Martin neví.

První díl šesté série Hry o trůny bude mít premiéru 24. dubna.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy