Nového Krtečka natočí Číňané, u podpisu smlouvy bude i Zeman

ČTK ČTK
24. 10. 2014 16:20
Krteček v Číně patří mezi nejoblíbenější dětské postavičky, v nových příbězích se vedle něj objeví také panda.
Foto: Zdeněk Miler

Praha - Animovaná postavička Krtečka se dočká nových příběhů. Koprodukční smlouvu s největší čínskou televizí CCTV v příštím týdnu uzavře vnučka po legendárním animátorovi a režisérovi Zdeňku Milerovi Karolína Milerová. ČTK to dnes oznámila česká společnost Little Mole Cartoon.

"Jsem strašně ráda, že se díky této smlouvě bude dědovo dílo a odkaz dále rozvíjet. Celou koprodukční smlouvu jsme dohadovali přes tři roky. Celkem desetkrát jsem kvůli tomu musela letět do Číny, a tak jsem ráda, že všechno nakonec dobře dopadlo," uvedla Milerová.

Kontrakt s čínskou stranou podepíše v pondělí v Pekingu za přítomnosti prezidentů obou zemí.

Kontrakt za stovky milionů

Hodnota smlouvy podle Milerové může dosáhnout stovek milionů korun. "Bude samozřejmě záležet na spoustě okolností, ale reálně ten kontrakt může dosáhnout opravdu výše stovek milionů korun," poznamenala majitelka veškerých licenčních práv na oblíbenou pohádkovou postavičku.

CCTV má začít pracovat na nových dílech okamžitě po podpisu smlouvy. V plánu je také převést Krtečka do formátu 3D. Milerová na kontraktu s čínskou televizí ocenila mimo jiné to, že naváže na odkaz jejího předka. "Za CCTV totiž za celý projekt odpovídá paní, kterou můj dědeček osobně dobře znal a velmi její práci uznával. A úplně největší poctou je skutečnost, že v nových dílech bude vedle krtečka vystupovat i panda, která je pro Číňany posvátná," dodala.

O projektu animovaného seriálu, v němž se vedle Krtečka objeví také panda, dnes při zahájení oficiální návštěvy Číny hovořil prezident Miloš Zeman s místopředsedou čínské vlády Ma Kchajem. "Je to takové symbolické spojení české typicky animované postavičky a čínského národního symbolu," komentoval to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

 

Právě se děje

Další zprávy