reklama
 
 

Jseš mrtvej, tak nebreč u diváků propadl

10. 10. 2011 22:37
Televizní film Jseš mrtvej, tak nebreč u diváků neuspěl, v Evropě ale může

Dvoudílný televizní film Jseš mrtvej, tak nebreč natočený podle stejnojmenné předlohy Josefa Klímy sice u diváků propadl, dramatický příběh nespravedlivě odsouzeného veksláka však stále živí naděje na úspěch v berlínské v televizní a rozhlasové soutěží Prix Europa.

Česká televize se nasazením snímku lehce minula s diváky a ve sledovanosti ji předehnala Nova se svou Policií Modrava i Prima se soutěží Československo má talent. První díl sice ještě sledovalo 624 tisíc lidí (Nova měla 1,77 milionu), u druhého ale sledovanost ještě klesla a nehoupla se ani přes hranici 400 tisíc.

Nicméně i tak film Jitky Němcové, manželky zesnulého Otakara Vávry, nemusí skončit neúspěchem. Zúčastní se totiž největší evropské soutěže pro rozhlasovou a televizní tvorbu Prix Europa a za případné vítězství v kategorii televizní fikce by si mohl šest tisíc eur.

Mezi celovečerními dokumenty pak mají Češi další své zástupce. Jsou jimi Katka režisérky Heleny Třeštíkové a snímek Ženy SHR tvůrců Martina Duška a Ondřeje Provazníka.

autor: Adam Pešek | 10. 10. 2011 22:37

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama