Jak je to s Jonem Sněhem? Oblíbený herec ze Hry o trůny se fanouškům omluvil za měsíce lhaní

jaz
2. 5. 2016 12:15
(Předem upozorňujeme všechny fanoušky Hry o trůny, že následující článek je spoiler.) Po měsících spekulací odhalil poslední díl šesté sezóny fantasy seriálu Hry o trůny pravdu, co se ve skutečnosti stalo s Jonem Sněhem. Jedna z mála kladných postav tak naplnila přání fanoušků a v posledních minutách seriálu procitla z mrtvých. Herec a představitel Jona Sněha se proto fanouškům omluvil za měsíce klamání, ke kterému se uchýlil na přání tvůrců seriálu, aby tak neunikl dopředu děj nově natáčené série.
Foto: HBO

Z neděle na pondělí se konala světová premiéra druhého dílu šesté série Hry o trůny, která divákům poodhalila další směřování nejoblíbenějšího pořadu televize HBO. Jedním z hlavních okamžiků, na který fanoušci netrpělivě čekali, bylo oživení Jona Sněha, což dává jistou představu, kam se budou ubírat další díly. Informoval o tom server Independent. (Pozor spoiler!)

Největší tajemství seriálu je tedy odhaleno. Od loňského roku, kdy skončila pátá sezona a postava Jona Sněha byla mečem zabita svými bratry z Noční hlídky, se spekulovalo o tom, zda je skutečně mrtvý. V seriálu zemřely již desítky postav, nikdy ale fanoušci tolik netruchlili, jako v případě Sněha, kterého hraje britský herec Kit Harington.

Vzhledem k tomu, že byl jednou ze dvou zbývajících kladných postav, fanoušci i média předpokládali, že jeho smrt nemůže být konečná. Kdykoli se tak Harington objevil na veřejnosti, odhadovalo se, zda to znamená seriálovou smrt, či nikoli. A to jen podle délky jeho vlasů, nebo zda se zrovna nenacházel v blízkosti místa, kde natáčel filmový štáb Hry o trůny šestou sérii.

"Rád bych se všem omluvil za ty lži. Jsem rád, že lidi rozrušilo, že zemřel (Sníh). Myslím, že jsem se nejvíc obával právě toho, že to bude lidem jedno," omluvil se Haringoton v rozhovoru pro Entertainment Weekly, přestože měsíce popíral svůj návrat do seriálu s tím, že byl požádán tvůrci, aby neprozradil víc než je nutné.

Vypadá to ale, že fanoušci jsou za jeho návrat vděční a jeho menší lži mu odpustili. "Neznám Ježíše, ale Jon Sníh mě donutil věřit na Velikonoce," píše po zhlédnutí posledního dílu uživatel Alex Rosu na Twitteru. A mnozí se přidávají s tím, že to byl dosud nejlepší díl seriálu, který kdy viděli. "Konec epizody byl tak předvídatelný, ale uspokojující," oponuje další uživatel, který si ale nakonec seriál chválí.

Kam fanoušky tedy druhý díl poslední sezony posunul v příběhu Jona Sněha? Víme, že Ser Davos požádal čarodějnici Melisandru, aby využila magie a oživila ho. Melisandřino zaklínadlo opravdu zafungovalo a v posledních okamžicích seriálu Jon Snow ožil.

Podle Independent to ale nebude zřejmě tak jednoduché. Návrat k životu skrze magii totiž v případě Hry o trůny neznamená úplné vyléčení, jak se o tom mohli diváci přesvědčit u postavy Berica Dondarriona, který každým vzkříšením vždy ztratil kus své duše. Lze tak očekávat, že Jon Sníh už nebude takový jako dřív.

Jisté ale je, že následující díly se budou s největší pravděpodobností točit právě kolem postavy oživlého Jona Sněha. Ten se zřejmě pokusí ochránit svou sestru Sansu, ale možná se dozví také konečně něco o totožnosti své matky.

Hra o trůny - trailer na 6. sezónu | Video: HBO
 

Právě se děje

před 6 minutami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 1 hodinou

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy