Jak je to s Jonem Sněhem? Oblíbený herec ze Hry o trůny se fanouškům omluvil za měsíce lhaní

jaz
2. 5. 2016 12:15
(Předem upozorňujeme všechny fanoušky Hry o trůny, že následující článek je spoiler.) Po měsících spekulací odhalil poslední díl šesté sezóny fantasy seriálu Hry o trůny pravdu, co se ve skutečnosti stalo s Jonem Sněhem. Jedna z mála kladných postav tak naplnila přání fanoušků a v posledních minutách seriálu procitla z mrtvých. Herec a představitel Jona Sněha se proto fanouškům omluvil za měsíce klamání, ke kterému se uchýlil na přání tvůrců seriálu, aby tak neunikl dopředu děj nově natáčené série.
Foto: HBO

Z neděle na pondělí se konala světová premiéra druhého dílu šesté série Hry o trůny, která divákům poodhalila další směřování nejoblíbenějšího pořadu televize HBO. Jedním z hlavních okamžiků, na který fanoušci netrpělivě čekali, bylo oživení Jona Sněha, což dává jistou představu, kam se budou ubírat další díly. Informoval o tom server Independent. (Pozor spoiler!)

Největší tajemství seriálu je tedy odhaleno. Od loňského roku, kdy skončila pátá sezona a postava Jona Sněha byla mečem zabita svými bratry z Noční hlídky, se spekulovalo o tom, zda je skutečně mrtvý. V seriálu zemřely již desítky postav, nikdy ale fanoušci tolik netruchlili, jako v případě Sněha, kterého hraje britský herec Kit Harington.

Vzhledem k tomu, že byl jednou ze dvou zbývajících kladných postav, fanoušci i média předpokládali, že jeho smrt nemůže být konečná. Kdykoli se tak Harington objevil na veřejnosti, odhadovalo se, zda to znamená seriálovou smrt, či nikoli. A to jen podle délky jeho vlasů, nebo zda se zrovna nenacházel v blízkosti místa, kde natáčel filmový štáb Hry o trůny šestou sérii.

"Rád bych se všem omluvil za ty lži. Jsem rád, že lidi rozrušilo, že zemřel (Sníh). Myslím, že jsem se nejvíc obával právě toho, že to bude lidem jedno," omluvil se Haringoton v rozhovoru pro Entertainment Weekly, přestože měsíce popíral svůj návrat do seriálu s tím, že byl požádán tvůrci, aby neprozradil víc než je nutné.

Vypadá to ale, že fanoušci jsou za jeho návrat vděční a jeho menší lži mu odpustili. "Neznám Ježíše, ale Jon Sníh mě donutil věřit na Velikonoce," píše po zhlédnutí posledního dílu uživatel Alex Rosu na Twitteru. A mnozí se přidávají s tím, že to byl dosud nejlepší díl seriálu, který kdy viděli. "Konec epizody byl tak předvídatelný, ale uspokojující," oponuje další uživatel, který si ale nakonec seriál chválí.

Kam fanoušky tedy druhý díl poslední sezony posunul v příběhu Jona Sněha? Víme, že Ser Davos požádal čarodějnici Melisandru, aby využila magie a oživila ho. Melisandřino zaklínadlo opravdu zafungovalo a v posledních okamžicích seriálu Jon Snow ožil.

Podle Independent to ale nebude zřejmě tak jednoduché. Návrat k životu skrze magii totiž v případě Hry o trůny neznamená úplné vyléčení, jak se o tom mohli diváci přesvědčit u postavy Berica Dondarriona, který každým vzkříšením vždy ztratil kus své duše. Lze tak očekávat, že Jon Sníh už nebude takový jako dřív.

Jisté ale je, že následující díly se budou s největší pravděpodobností točit právě kolem postavy oživlého Jona Sněha. Ten se zřejmě pokusí ochránit svou sestru Sansu, ale možná se dozví také konečně něco o totožnosti své matky.

Hra o trůny - trailer na 6. sezónu | Video: HBO
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy