Teorie velkých peněz. Penny inkasuje za každý díl milion

ČTK ČTK
5. 8. 2014 12:20
Herci ze seriálu Teorie velkého třesku si vydobyli navýšení honorářů, natáčení osmé řady začne tuto středu.
Teorie velkého třesku
Teorie velkého třesku | Foto: CBS

Los Angeles - Tři protagonisté amerického televizního seriálu Teorie velkého třesku si vyjednali podstatně vyšší honoráře. Měla by tak skončit nucená pauza, která kvůli sporu o peníze odložila začátek natáčení osmé řady seriálu, informovala agentura AFP.

Držitel ceny Emmy Jim Parsons společně s kolegy Johnnym Galeckim a Kaley Cuoco dosáhli zhruba trojnásobného zvýšení dosavadního honoráře. Od nynějška tak budou mít asi milion dolarů (přes 20 milionů Kč) za každou epizodu, upřesnil server The Hollywood Reporter.

Trio podepsalo tříletou smlouvu, což znamená, že v Teorii velkého třesku zůstanou nejméně do desáté řady.

Teorie velkých přátel

Jejich honoráře se nyní dostaly přibližně na stejnou úroveň, jako měly hvězdy televizního seriálu Přátelé. Produkce 24 dílů osmé řady Teorie velkého třesku má být obnovena ve středu.

Seriál měl při své poslední řadě v USA průměrnou sledovanost 20 milionů diváků, což ze seriálu učinilo nejsledovanější komediální pořad v Americe.

Parsons už za roli Sheldona získal třikrát cenu Emmy. Letos je znovu nominován, stejně jako celý seriál. Ceny Emmy se budou udělovat 25. srpna.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Jsem v Londýně, oznámil lídr hongkongských protestů Nathan Law

Jeden z hlavních představitelů hongkongského prodemokratického hnutí Nathan Law v pondělí oznámil, že je v Londýně. Law byl jedním ze tří lídrů prodemokratického hnutí Demosisto. V reakci na zavedení nového bezpečnostního zákona v Hongkongu ale všichni tři na své funkce rezignovali a hnutí rozpustili. Law poté řekl, že Hongkong dokonce opustil, kde se nachází, ale nebylo nejdříve jasné, uvedla britská zpravodajská stanice BBC.

"S batohem a malým zavazadlem v ruce jsem nastoupil na svůj noční let. Jaká budoucnost mě čeká, nebylo jasné. Jedno jsem ale věděl jistě - mojí cílovou destinací byl Londýn," napsal Nathan Law na Twitteru týden a půl poté, co oznámil, že opouští Hongkong.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda schválila šéfy krajských soudů v Praze a Plzni

Vláda v pondělí schválila návrh jmenovat novými předsedy Městského soudu v Praze a Krajského soudu v Plzni Jaroslavu Pokornou a Alexandra Krysla. Prezident Miloš Zeman by je měl do funkcí jmenovat 29. července, řekla novinářům ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Kabinet podpořil i návrh na jmenování 33 nových soudců, kteří většinou nahradí své kolegy odcházející do penze.

Současným předsedům pražského městského a plzeňského krajského soudu - tedy Liboru Vávrovi a Miloslavu Sedláčkovi - vyprší mandát na konci letošního září. Podle návrhu ministryně by je měli nahradit osmapadesátiletá předsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 10 Pokorná a čtyřiačtyřicetiletý místopředseda Krajského soudu v Plzni Krysl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy