Teorie velkých peněz. Penny inkasuje za každý díl milion

ČTK ČTK
5. 8. 2014 12:20
Herci ze seriálu Teorie velkého třesku si vydobyli navýšení honorářů, natáčení osmé řady začne tuto středu.
Teorie velkého třesku
Teorie velkého třesku | Foto: CBS

Los Angeles - Tři protagonisté amerického televizního seriálu Teorie velkého třesku si vyjednali podstatně vyšší honoráře. Měla by tak skončit nucená pauza, která kvůli sporu o peníze odložila začátek natáčení osmé řady seriálu, informovala agentura AFP.

Držitel ceny Emmy Jim Parsons společně s kolegy Johnnym Galeckim a Kaley Cuoco dosáhli zhruba trojnásobného zvýšení dosavadního honoráře. Od nynějška tak budou mít asi milion dolarů (přes 20 milionů Kč) za každou epizodu, upřesnil server The Hollywood Reporter.

Trio podepsalo tříletou smlouvu, což znamená, že v Teorii velkého třesku zůstanou nejméně do desáté řady.

Teorie velkých přátel

Jejich honoráře se nyní dostaly přibližně na stejnou úroveň, jako měly hvězdy televizního seriálu Přátelé. Produkce 24 dílů osmé řady Teorie velkého třesku má být obnovena ve středu.

Seriál měl při své poslední řadě v USA průměrnou sledovanost 20 milionů diváků, což ze seriálu učinilo nejsledovanější komediální pořad v Americe.

Parsons už za roli Sheldona získal třikrát cenu Emmy. Letos je znovu nominován, stejně jako celý seriál. Ceny Emmy se budou udělovat 25. srpna.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Praha chce vykoupit pozemky pod světelnými křižovatkami, může to stát až stovky milionů

Praha se chystá vykoupit desítky pozemků pod světelnými křižovatkami, které patří soukromým subjektům. Deníku E15 to řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Město musí pozemky vlastnit, aby mohlo uvést do provozu systém zelené vlny a zefektivnit tok automobilů po městě. Ze 660 křižovatek jich nyní spolupracuje asi 440. Dalších 220 jen zastavuje a pouští auta, aniž se systémově podílí na regulaci pohybu aut. 

Na začátku příštího roku Praha vypíše 80milionovou soutěž na vytvoření evidence všech křižovatek a jejich stavu. "Počet vykupovaných křižovatek zjistíme až poté, co vítěz tendru vytvoří jejich evidenci. Odhadovat náklady na výkupy by proto bylo předčasné," řekl listu Scheinherr.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Účastníci pochodu hrdosti Pride v brazilském Riu kritizovali homofobní výroky prezidenta Bolsonara i starosty města

Desetitisíce lidí se i přes deštivé počasí v neděli sešly v brazilském Riu de Janeiro na tradičním pochodu sexuálních menšin LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Mnozí z účastníků nesli transparenty kritizující brazilského krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara či starostu Ria Marcela Crivellu, kteří v minulosti prosluli homofobními výroky.

Letošní 24. ročník takzvaného pochodu hrdosti v Riu de Janeiro se nesl ve znamení témat demokracie, svoboda a lidská práva. Účastníci připomínali i 40. výročí vzniku hnutí LGBT v Brazílii a také padesát let od takzvaných stonewallských nepokojů v New Yorku. Právě ty byly podle mnohých v Americe zlomem v boji za emancipaci homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

Další zprávy