Dva a půl chlapa: Sheena nahradí Ashton Kutcher

Kamil Fila Pavel Kroulík, Kamil Fila
12. 5. 2011 21:19
Spekulace jsou u konce. Producenti chtějí pokračovat
V roce 2003 si Demi za Bruce našla náhradu. Začala chodit s o patnáct let mladším Ashtonem Kutcherem. Vzali se v roce 2005.
V roce 2003 si Demi za Bruce našla náhradu. Začala chodit s o patnáct let mladším Ashtonem Kutcherem. Vzali se v roce 2005. | Foto: Reuters

Los Angeles - Vyhozeného Charlieho Sheena nahradí v úspěšném sitcomu Dva a půl chlapa Aston Kutcher. Média měla pravdu, když psala, že producenti výnosný seriál nehodlají opustit -  a volba Kutchera se zdá být pro tento krok velmi vhodná. Tentokrát se nejedná o spekulace o novém jménu na Sheenově postu; smlouva čeká jen na podpis. Dohodu už potvrdily i společnosti CBS a Warner Bros. Television, které za show stojí.

Se Sheenem má Kutcher částečně podobnou image - okouzlujícího sukničkáře a sympatického dareby, který věčně paří. Rozdíl je v tom, že třiatřicetiletý herec nemá žádné drogové skandály, je pracovně spolehlivý a také mladší. Zatímco Sheen (46) už pomalu začínal vycházet z fazóny, Kutcher je stále považován za hezouna. Tyto role jsou mu ostatně přisouzeny od počátků kariéry, kdy ho hledači talentů v roce 1998 coby ještě studenta biochemie vybrali do sitcomu Zlatá sedmdesátá.

Otec Ashtona Kutchera

Kutcherova šarže se postupně proměňovala od tupého hezouna k hodným hezounům i lehkým mimoňům; svého času jeho popularitu stoupla díky zhulené komedii Hele vole, kde mám káru? Pak se ovšem dostal do zajetí romantických komedií, kde opakuje stále stejnou šarži hodného chlapce, který se dostane do vztahu s trochu ujetou dívkou.

Foto: nation.foxnews.com

Kutcher se do pozornosti médií dostal v roce 2005, kdy si vzal o šestnáct let starší Demi Mooreovou, bývalou manželku Bruce Willise. Předvídalo se, že manželství kvůli věkovému rozdílu dlouho nevydrží (komik Ricky Gervais ještě letos na Zlatých Glóbech Willise představil jako Kutcherova otce).

Ovšem vzhledem k tomu, že pár vcelku oficiálně vyznává volný vztah, získal si Kutcher pověst „správného hollywoodského zvrhlíka". Tu pak téměř autobiograficky zužitkoval ve snímku Samec (orig. název Spread) - a zřejmě na ten se podívali producenti seriálu Dva a půl chlapa.

Kromě pověsti mají oba herci společnou i vášeň pro Twitter. Kutcher má na svém profilu víc než pět milionů fanoušků, které pravidelně zásobuje zprávami. Sheen si sice založil účet až po vyhazovu, aby mohl líp šířit urážky i svá poselství, ale stačily mu tři dny, aby získal dva miliony následovníků.

Na Twitteru také Kutcher nejprve potvrdil své angažmá. Čeho je 6.25 druhá mocnina? napsal. Správná odpověď 2,5 znamenala seriál Dva a půl chlapa. Pak už zaplavily tuto sociální síť reakce často obsahující hlášky a styl, které používal Sheen.

Kutcherovi fanoušci ve svých tweetech často opakují slova Vyhrávám nebo tygří krev, což typově vypadá takto: "Kutcher in for Sheen seems like, duh, winning for everyone (except tiger blood boy)..."

Hugh Grant
Hugh Grant | Foto: Reuters

Další příznivci narážejí na Kutcherův pořad Punk'd na stanici MTV (Looks like Charlie Sheen got Punk'd). Většina jich je nadšena, že roli dostal, jen někteří vyjadřují pochybnosti, jak se jeho postava popasuje s věkem Sheenových seriálových partnerek.

Řešení naznačil herec Steve Griffin, o kterém se rovněž spekulovalo v souvislosti s Sheenovou rolí. "From tiger blood to cougar blood," napsal na Twitter. Cougar (puma) coby slangový výraz pro starší ženu lovící mladší muže po klubech je pochopitelně narážka na Mooreovou.

Kandidát Hugh Grant

Sheen dostal od producentů padáka na začátku března pro urážky a dlouhodobé problémy s drogami i alkoholem. I díky Twitteru se po vyhazovu stal hvězdou médií, která sledovala každý jeho krok a každé bizarní prohlášení o tvůrcích seriálu i jeho další kariéře.

O dalším osudu sitcomu naopak nebylo příliš slyšet. Zdroje obeznámené se zákulisím už nějaký čas tvrdily, že CBS a Warner Bros usilují o návrat k výnosnému seriálu, producenti ale odmítali komentovat jakékoli spekulace o pokračování a přeobsazení rolí. Nevyjádřili se ani k nejnovější informaci z tohoto týdne, že jedním z horkých kandidátů na náhradníka byl Hugh Grant.

Foto: Aktuálně.cz

Podle blogu Deadline Hollywood, který o jednání informoval, však jednání s padesátiletým britských hercem známým hlavně z romantických komedií (Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill, Láska nebeská) nakonec skončila bez úspěchu - tradiční formulka zní, že „kvůli tvůrčím rozporům".

Mezi dalšími kandidáty, o kterých se průběžně spekulovalo, byli herci Rob Lowe, Jeremy Piven nebo John Stamos, a dokonce i vyhulenec Woody Harrelson.

Producenti už každopádně neměli na výběr moc času. Za týden bude CBS prezentovat zadavatelům reklamy program na příští sezonu, a tam musí být ohledně budoucnosti seriálu jasno. Ani tak ale není jasné, zda stihnou zařadit do podzimního schématu.

Záleží na tom, zda už jsou rozpracované nové scénáře, resp. jaké úpravy si vyžádají. Stále totiž není známo, v jaké roli se objeví nová hvězda seriálu: zda jde jen o přeobsazení, nebo změnu celé koncepce.

Oborový magazín Hollywood Reporter, který má obvykle velmi dobré informace, před několika dny uvedl, že spoluautor a výkonný producent Chuck Lorre by rád rozšířil roli Sheenova televizního partnera Jona Cryera a přidal novou postavu, jež by nahradila Charlieho Harpera, jehož hrál Sheen.

Role zaopatřeného sukničkáře vynesla Sheenovi post nejlépe placeného herce v americké televizi, dotáhl to na 1,8 milionu dolarů za epizodu. Jeho účast na oplátku pomohla sitcomu k vítězství mezi nejsledovanějšími komediálními seriály; průměrně zajímá okolo 15 milionů diváků. I Kutcher má prý dostat velkou sumu: podle The Wall Street Journalu milion za díl, což je stejná částka, jakou prý producenti nabídli Grantovi.

Roztomilý nezbeda

Sheen dostal výpověď poté, co opakovaně kritizoval a urážel právě Lorreho i Warner Bros. Television. V té době bylo ale už natáčení zastaveno kvůli problémům, které měl s drogami a léčením závislosti. Když byl posléze Sheen za pokračující útoky definitivně vyhozen, televize CBS oznámila, že pro zbytek sezony zastavuje výrobu.

Foto: Reuters

V letošní sezoně se měl seriál vysílat do května; celkem mělo být natočeno 24 dílů. Čtyři epizody ale CBS škrtla už dříve kvůli Sheenovým excesům, jež pozdržely natáčení. Celkem se tedy odvysílalo 16 dílů osmé sezony.

Sheen po počátečních urážkách začal mluvit o tom, že by se rád do své ikonické role vrátil, a začal se dokonce mírnit ve svých veřejných excesech. Warneři ale dali jasně najevo, že to už nepřichází v úvahu, což herce inspirovalo k dalšímu kolu urážek.

Seriál totiž Sheenovi přinesl nejen peníze, ale i popularitu, díky níž mu ledacos prošlo a stále prochází. Hercova obliba léta neklesala, přestože jiným celebritám typu Britney Spearsové nebo Mela Gibsona podobné excesy málem ukončily kariéru.

Sheenovi však pomohl právě sitcom Dva a půl chlapa - resp. to, že hrál postavu podobnou sobě. Jeho hrdina se dokonce jmenuje Charlie - seriál ovšem ukazuje mnohem sympatičtější tvář hejska a proutníka, než je herec v reálu. Nadsázka tak umožňuje publiku vidět Sheena a jeho eskapády jako vyvádění "roztomilého nezbedy", na kterém v zásadě není nic špatného.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy