Daniel Radcliffe si chce zahrát ve Hře o trůny. S radostí v seriálu hned umřu, řekl herec

Marie Dostálová
22. 9. 2016 16:15
Britský herec Daniel Radcliffe by si rád zahrál ve fantasy seriálu Hra o trůny. Přijal by i malou roli, ve které by jeho postava zemřela. V současnosti čte scénáře k různým seriálům, ale zatím se žádné produkci neupsal.
Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe | Foto: Reuters

Daniel Radcliffe, který se proslavil ve filmové sérii o Harrym Potterovi, by rád získal roli v seriálu Hra o trůny. "Jestli mě chtějí obsadit a měl bych zemřít, tak to s radostí udělám," prohlásil herec v rozhovoru pro web Digital Spy.

Radcliffe mluvil také o tom, že v poslední době četl několik velice dobrých scénářů k pilotním dílům různých seriálů, ale k žádnému se neupsal, protože to je práce na řadu let.

"Právě teď mám trochu svobody. Takže když čtu scénář k něčemu, co se točí za rok, nemusím to odmítnout, protože bych byl zaneprázdněný, což jsem dříve dlouho býval," vysvětlil Radcliffe.

V posledních týdnech se spekulovalo, že by si Radcliffe opět zahrál čaroděje Harryho Pottera, neboť studio Warner Bros. chce zadaptovat divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě, která se odehrává v kouzelníkově dospělosti.

Herec však prohlásil, že je připraven roli předat někomu jinému, ale kategoricky návrat do fantasy světa J. K. Rowlingové neodmítl.

Sedmá série Hry o trůny se bude vysílat v létě 2017, o rok později bude následovat poslední řada.

Hra o trůny získala tento týden 12 cen Emmy a dohromady jich má 38, což je pro seriál podle fikční předlohy rekord.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy