Nový Top Gear na obzoru? Clarkson bude vysílat na internetu

jaz
25. 6. 2015 10:40
Trojice z úspěšného motoristického pořadu si našla médium, se kterým bude pokračovat v natáčení nového pořadu. Vysílat se bude začátkem roku 2016.
Foto: BBC

Londýn Jeremy Clarkson se podle Sunday Times dohodl s internetovou televizí Netflix na novém motoristickém pořadu, který bude vycházet z úspěšného formátu BBC.

V posledních týdnech se údajně uskutečnila řada schůzek se zástupci Netflixu a Clarkson se svými kolegy Richardem Hammondem a Jamesem Mayem dohadovali podmínky nového pořadu. Hammond a May navíc odmítli nabídku čtyř milionů liber a smlouvu na dva roky, kterou jim nabízela BBC.

Volba nakonec padla na Netflix, který známé trojici moderátorů zaručil kontrolu nad produkcí nového motoristického pořadu. Smlouvu by měli podepsat v nejbližších dnech.

Společně s moderátory bude na pořadu pracovat i tehdejší producent BBC Andy Wilman, který odešel z televize krátce poté, co dostal jeho kamarád a kolega Jeremy Clarkson výpověď.

Sunday Times spojuje vývoj událostí s oficiálním dosazením nového moderátora Chrise Evanse do stávajícího Top Gearu, v jehož natáčení chce BBC i přes ztrátu tří ikon dále pokračovat. Pokud v dohledné době začne natáčení, v pořadí 23. sezóna Top Gearu by se měla na obrazovkách televize objevit v březnu příštího roku. Podle posledních zpráv to ale Clarkson, Hammond a May možná stihnou na Netflixu ještě o něco dříve.

Vedení BBC došla trpělivost s kontroverzním Clarksonem letos v březnu, kdy fyzicky napadl producenta pořadu za to, že po celodenním natáčení nedostal teplé jídlo. Televize jeho propuštěním momentálně ztrácí svůj nejvýdělečnější pořad a 350 milionů diváků týdně, což dělalo z Top Gearu nejsledovanější pořad vůbec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy