Nový Top Gear na obzoru? Clarkson bude vysílat na internetu

jaz
25. 6. 2015 10:40
Trojice z úspěšného motoristického pořadu si našla médium, se kterým bude pokračovat v natáčení nového pořadu. Vysílat se bude začátkem roku 2016.
Foto: BBC

Londýn Jeremy Clarkson se podle Sunday Times dohodl s internetovou televizí Netflix na novém motoristickém pořadu, který bude vycházet z úspěšného formátu BBC.

V posledních týdnech se údajně uskutečnila řada schůzek se zástupci Netflixu a Clarkson se svými kolegy Richardem Hammondem a Jamesem Mayem dohadovali podmínky nového pořadu. Hammond a May navíc odmítli nabídku čtyř milionů liber a smlouvu na dva roky, kterou jim nabízela BBC.

Volba nakonec padla na Netflix, který známé trojici moderátorů zaručil kontrolu nad produkcí nového motoristického pořadu. Smlouvu by měli podepsat v nejbližších dnech.

Společně s moderátory bude na pořadu pracovat i tehdejší producent BBC Andy Wilman, který odešel z televize krátce poté, co dostal jeho kamarád a kolega Jeremy Clarkson výpověď.

Sunday Times spojuje vývoj událostí s oficiálním dosazením nového moderátora Chrise Evanse do stávajícího Top Gearu, v jehož natáčení chce BBC i přes ztrátu tří ikon dále pokračovat. Pokud v dohledné době začne natáčení, v pořadí 23. sezóna Top Gearu by se měla na obrazovkách televize objevit v březnu příštího roku. Podle posledních zpráv to ale Clarkson, Hammond a May možná stihnou na Netflixu ještě o něco dříve.

Vedení BBC došla trpělivost s kontroverzním Clarksonem letos v březnu, kdy fyzicky napadl producenta pořadu za to, že po celodenním natáčení nedostal teplé jídlo. Televize jeho propuštěním momentálně ztrácí svůj nejvýdělečnější pořad a 350 milionů diváků týdně, což dělalo z Top Gearu nejsledovanější pořad vůbec.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám, a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy