Nový Top Gear na obzoru? Clarkson bude vysílat na internetu

jaz
25. 6. 2015 10:40
Trojice z úspěšného motoristického pořadu si našla médium, se kterým bude pokračovat v natáčení nového pořadu. Vysílat se bude začátkem roku 2016.
Foto: BBC

Londýn Jeremy Clarkson se podle Sunday Times dohodl s internetovou televizí Netflix na novém motoristickém pořadu, který bude vycházet z úspěšného formátu BBC.

V posledních týdnech se údajně uskutečnila řada schůzek se zástupci Netflixu a Clarkson se svými kolegy Richardem Hammondem a Jamesem Mayem dohadovali podmínky nového pořadu. Hammond a May navíc odmítli nabídku čtyř milionů liber a smlouvu na dva roky, kterou jim nabízela BBC.

Volba nakonec padla na Netflix, který známé trojici moderátorů zaručil kontrolu nad produkcí nového motoristického pořadu. Smlouvu by měli podepsat v nejbližších dnech.

Společně s moderátory bude na pořadu pracovat i tehdejší producent BBC Andy Wilman, který odešel z televize krátce poté, co dostal jeho kamarád a kolega Jeremy Clarkson výpověď.

Sunday Times spojuje vývoj událostí s oficiálním dosazením nového moderátora Chrise Evanse do stávajícího Top Gearu, v jehož natáčení chce BBC i přes ztrátu tří ikon dále pokračovat. Pokud v dohledné době začne natáčení, v pořadí 23. sezóna Top Gearu by se měla na obrazovkách televize objevit v březnu příštího roku. Podle posledních zpráv to ale Clarkson, Hammond a May možná stihnou na Netflixu ještě o něco dříve.

Vedení BBC došla trpělivost s kontroverzním Clarksonem letos v březnu, kdy fyzicky napadl producenta pořadu za to, že po celodenním natáčení nedostal teplé jídlo. Televize jeho propuštěním momentálně ztrácí svůj nejvýdělečnější pořad a 350 milionů diváků týdně, což dělalo z Top Gearu nejsledovanější pořad vůbec.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy