Miluje ferrari a žije na zámku. To je náhradník za Clarksona

jaz
17. 6. 2015 13:21
Stanice BBC oznámila, že novým moderátorem motoristického pořadu bude Chris Evans. Náhradník za vyhozeného Jeremyho Clarksona je ale podle médií také pěkný rebel.
Foto: Profimedia.cz

Londýn Chris Evans dlouho popíral, že by měl o post moderátora v Top Gearu vůbec zájem. Tento týden ale britská stanice jeho účast v nových sériích pořadu potvrdila. Jak informoval deník The Guardian, zatím není jasné, jestli bude jediným moderátorem, nebo se k němu po vzoru již odvysílaných dílů přidá posila.

"První tweet jako nový moderátor Top Gearu. Rád bych řekl Jeremymu, Richardovi a Jamesovi, že jsou ti nejlepší," napsal Evans na svůj Twitter, kde mu fanoušci k nové práci gratulovali. Jinde už ale tak přívětiví nebyli. "Bude to zrušené během prvního roku, protože se na to nikdo nebude dívat," zní jeden z komentářů k oficiálnímu oznámení nového moderátora přímo na Twitteru stanice BBC.

Evans dělá rozhovor s Clarksonem, když byl ještě moderátorem Top Gearu.
Evans dělá rozhovor s Clarksonem, když byl ještě moderátorem Top Gearu. | Foto: Profimedia.cz

"Top Gear už nikdy nebude stejný bez tří nejlepších moderátorů. Každopádně hodně štěstí Chrisi Evansi, zkus být lepší než Clarkson." Další přeje tvůrcům upřímnou soustrast a autor příspěvku není rozhodně sám, kdo si na sociální síti myslí, že pořad bez hlavních moderátorských hvězd nemá budoucnost.

Jeremy Clarkson si fanoušky získal hlavně svérázným humorem, kvůli kterému také částečně dostal koncem března od vedení BBC stopku. Za politicky nekorektní poznámky a také napadení producenta, který nepřipravil po náročném natáčení teplé jídlo, musel Clarkson pořad opustit a s ním odešli dobrovolně i jeho dva spolumoderátoři Richard Hammond a James May.

Evans ve svém novém Ferarri.
Evans ve svém novém Ferarri. | Foto: Profimedia.cz

V Británii je nová tvář Top Gearu Chris Evans známým jménem a média o něm hovoří jako o pohotovém, vtipném a drzém moderátorovi, který má šanci zaujmout diváky ve 200 zemích po celém světě, kde BBC motoristický pořad vysílá. A to nejen kvůli své sbírce aut Ferrari, kterou se pochlubil coby host v jednom z dílů Top Gearu. Sám Clarkson prý před zveřejněním svého nástupce Evansovi gratuloval s tím, že věděl, že volba tvůrců pořadu padne právě na něj.

Devětačtyřicetiletý Evans patří k nejlepším britským moderátorům a také k těm nejbohatším. Třikrát rozvedený a také trojnásobný otec se proslavil ranní show Big Breakfast začátkem 90. let na stanici Channel 4. Poté přesídlil na konkurenční BBC a moderoval pořad podobného formátu. Čtyři roky pracoval pro rádio Virgin, které také nějakou dobu vlastnil.

Chris Evans
Chris Evans | Foto: ČTK

Nevyhnul se ani skandálům, když během své ranní show nevhodně vtipkoval o Anně Frankové, německé Židovce, která zemřela koncem války v koncentračním táboře. Z rádia Virgin byl dokonce vyhozen kvůli večírkům, ze kterých chodil opilý přímo na natáčení.

Podle serveru Heavy se Evansovo jmění pohybuje kolem 40 milionů dolarů, což je v přepočtu necelá miliarda korun. V současné době bydlí na zámku ze 17. století na okraji města Ascot, kde nechybí soukromý tenisový kurt, bazén a vlastní vrtulník.

Evans se svou manželkou Natashou Shishmanian
Evans se svou manželkou Natashou Shishmanian | Foto: Profimedia.cz

Chris Evans, který podepsal s BBC tříletou smlouvu, hodlá podle svého vyjádření respektovat minulost Top Gearu, ale má v plánu ho posunout o kousek dál. Natáčení by mělo začít během následujících týdnů a diváci tak motoristický pořad s novou tváří uvidí už příští rok.

Ještě 28. června se na obrazovkách BBC objeví závěrečná epizoda se starými známými moderátory.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

Další zprávy