Česká televize na podzim vsadí na StarDance, Doktora Martina a novou verzi Partičky

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 8. 2016 12:31
Podzimní televizní program veřejnoprávní televize bude stát na původních seriálech Já, Mattoni, Rapl a Doktor Martin a oblíbené taneční show StarDance. Z Primy přichází na Kavčí hory herecké osazenstvo Partičky.
Doktor Martin
Doktor Martin | Foto: Česká televize

Stěžejními programovými body podzimního programu České televize budou původní seriály Já, Mattoni, který vypráví o životním osudu Heinricha von Mattoniho, kriminálka Rapl s Hynkem Čermákem v hlavní roli a pokračování divácky oblíbeného Doktora Martina s Jitkou Čvančarovou a Miroslavem Donutilem. Česká televize to oznámila na úterní tiskové konferenci.

"Líbí se mi, jak se postava Martina Elingera vyvíjí. Je skvěle napsaná v tom smyslu, že je to takový neurvalec a obhroublík, ale maskuje tím to, že se brání vůči okolí a spoustu situací zkrátka jinak řešit neumí," sdělil Donutil.

"V nadcházející sezoně uvedeme výpravnou historickou ságu, vyzkoušeli jsme si takzvaný spin-off, kdy jsme v novém seriálu osamostatnili postavu policisty Kuneše známou z oceňovaného Cirkusu Bukowsky, a pokračujeme druhou řadou Doktora Martina," nastínil plány generální ředitel České televize Petr Dvořák s tím, že televize představí i satiru, sitkom a skečový pořad.

Na veřejnoprávní obrazovce se tak objeví Ondřej Sokol, Igor Chmela, Michal Suchánek a Richard Genzer, kteří v minulosti připravovali pro Primu Partičku. V České televizi uvedou pořad Nádraží, který tvoří převážně skeče.

Osmou řadu tanečního pořadu StarDance pak nasadí tradičně na víkendový večer, na tanečním parketu se letos představí například zpěvačka Anna K., sportovec Ondřej Bank a herci Jana Plodková nebo Roman Zach. Pořadem opět provedou Marek Eben a Tereza Kostková.

ČT vedle seriálů například připravuje satiru Kosmo o fiktivním letu Čechů na Měsíc, pokračování kancelářského sitkomu Marta a Věra nebo nové publicistické formáty včetně 18 celovečerních dokumentů.

 

Právě se děje

Další zprávy