Česká televize na podzim vsadí na StarDance, Doktora Martina a novou verzi Partičky

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 8. 2016 12:31
Podzimní televizní program veřejnoprávní televize bude stát na původních seriálech Já, Mattoni, Rapl a Doktor Martin a oblíbené taneční show StarDance. Z Primy přichází na Kavčí hory herecké osazenstvo Partičky.
Doktor Martin
Doktor Martin | Foto: Česká televize

Stěžejními programovými body podzimního programu České televize budou původní seriály Já, Mattoni, který vypráví o životním osudu Heinricha von Mattoniho, kriminálka Rapl s Hynkem Čermákem v hlavní roli a pokračování divácky oblíbeného Doktora Martina s Jitkou Čvančarovou a Miroslavem Donutilem. Česká televize to oznámila na úterní tiskové konferenci.

"Líbí se mi, jak se postava Martina Elingera vyvíjí. Je skvěle napsaná v tom smyslu, že je to takový neurvalec a obhroublík, ale maskuje tím to, že se brání vůči okolí a spoustu situací zkrátka jinak řešit neumí," sdělil Donutil.

"V nadcházející sezoně uvedeme výpravnou historickou ságu, vyzkoušeli jsme si takzvaný spin-off, kdy jsme v novém seriálu osamostatnili postavu policisty Kuneše známou z oceňovaného Cirkusu Bukowsky, a pokračujeme druhou řadou Doktora Martina," nastínil plány generální ředitel České televize Petr Dvořák s tím, že televize představí i satiru, sitkom a skečový pořad.

Na veřejnoprávní obrazovce se tak objeví Ondřej Sokol, Igor Chmela, Michal Suchánek a Richard Genzer, kteří v minulosti připravovali pro Primu Partičku. V České televizi uvedou pořad Nádraží, který tvoří převážně skeče.

Osmou řadu tanečního pořadu StarDance pak nasadí tradičně na víkendový večer, na tanečním parketu se letos představí například zpěvačka Anna K., sportovec Ondřej Bank a herci Jana Plodková nebo Roman Zach. Pořadem opět provedou Marek Eben a Tereza Kostková.

ČT vedle seriálů například připravuje satiru Kosmo o fiktivním letu Čechů na Měsíc, pokračování kancelářského sitkomu Marta a Věra nebo nové publicistické formáty včetně 18 celovečerních dokumentů.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Exředitel Nemocnice Na Homolce Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Rozhodl o tom pravomocně odvolací soud

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy