BBC bez Top Gear? Televize přišla o čtyři miliony diváků

Magazín Magazín
16. 3. 2015 15:38
Náhradní nedělní program za momentálně pozastavený Top Gear přilákal k televizním obrazovkám pouze 1,3 milionu diváků.
Pořadu Top Gear zvoní hrana
Pořadu Top Gear zvoní hrana | Foto: BBC

Londýn/Praha – Jak je důležité míti Jeremyho se ukázalo během včerejšího večerního vysílání BBC. Momentálně pozastavený pořad Top Gear, který vedení televize stoplo kvůli incidentu moderátora Jeremyho Clarksona s producentem show, nahradila repríza dokumentu Red Arrows: Inside the Bubble.

Čísla sledovanosti jsou alarmující. Top Gear si v nedělní večer na BBC Two pravidelně pustilo přes pět milionů diváků, zatímco včerejší dokument Red Arrows zaujal pouhý milion.

BBC tak kvůli suspendaci kontroverzního moderátora přišla o čtyři miliony diváků a její večerní rating činil pouze šest procent, informuje deník The Telegraph.

Jeremy Clarkson už dříve naznačil, že nemá příliš velký zájem se za incident omlouvat, moderátor totiž může uvádět jiný motoristický pořad na konkurenční televizi; licenci na vysílání Top Gear ale drží BBC.

Na sociálních sítích stále probíhá vášnivá debata mezi zastánci a odpůrci temperamentního Clarksona, na jehož podporu vznikla před týdnem i online petice. Do dnešního dne ji podepsal téměř milion lidí.

 

Právě se děje

před 26 minutami

O změny klimatu se zajímá polovina Čechů, dvě třetiny lidí se jí obávají, zjistil průzkum

O problematiku změn klimatu se v Česku zajímá 53 procent lidí, z toho sedm procent velmi. Podle 86 procent respondentů dochází v posledních 100 letech na Zemi ke změně klimatu. Na 89 procent lidí míní, že ke změně přispívá lidská činnost, 64 procent z nich je o tom zcela přesvědčeno. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Názor, že lidé mohou svým chováním změnu klimatu zpomalit zastává 76 procent respondentů, podle sedmi procent ji tak lze i úplně zastavit. Opačný názor má 12 procent české veřejnosti. Dopadů klimatické změny na Zemi se v určité míře obává 67 procent respondentů, z toho 17 procent velmi. Strach nepociťuje 29 procent.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 37 minutami

Na Pelhřimovsku se srazil nákladní vlak s autem, řidička nehodu nepřežila

Nehoda na železničním přejezdu v obci Sojníč na Pelhřimovsku ve středu na šest hodin zastavila provoz na trati Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí. Při srážce nákladního vlaku s osobním autem zemřela sedmašedesátiletá řidička auta, uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová. Nehodou vznikla materiální škoda asi 220 000 korun. Provoz v úseku Horní Cerekev - Počátky-Žirovnice byl obnoven ve 14:30.

Nehoda se stala krátce před 8:30 na železničním přejezdu chráněném pouze výstražnými kříži, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na místě se mimo jiné zjišťovaly rozhledové poměry, které měla řidička mít, podle Drápala byly vyhovující. "Škody byly celkově vyčísleny na 220.000 korun s tím, že 100.000 je na osobním autě," řekl Drápal. Žena v autě cestovala sama.

České dráhy zavedly po nehodě v úseku mezi Horní Cerekví a stanicí Počátky-Žirovnice náhradní autobusovou dopravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy