Nahradí Hru o trůny vlkodlaci? Televize natočí nový seriál podle staré povídky George R. R. Martina

jaz
14. 10. 2015 9:00
Po úspěšném seriálu Hra o trůny koupila sesterská televizní stanice HBO fantasy další knihu amerického spisovatele George R. R. Martina. Po necelých třiceti letech od prvního vydání se dočká televizního zpracování příběh o detektivovi vražd a vlkodlacích. Na scénáři autor nepracoval sám, protože mu stále zabírá čas dokončování šesté knihy ze série Hry o trůny.
George R. R. Martin
George R. R. Martin | Foto: Reuters

Praha George R. R. Martin oznámil na svém blogu další spolupráci s televizními tvůrci z HBO. Přestože stále dokončuje sérii Hry o trůny, podepsal smlouvu na adaptaci povídky Proměna kůže (The Skin Trade).

Ta byla publikována jako součást hororového sborníku Night Vision 5 v roce 1989, do kterého literárně přispěli i Dan Simmons a Stephen King. Informoval o tom The Independent.

Povídka byla v době svého vydání čtenáři velmi dobře přijata, o čemž svědčí i ocenění World Fantasy Award. Příběh vypráví o soukromém detektivovi jménem Randi Wade, který se během vyšetřování vražd sám stane podezřelým. Úmrtí připomínají až nápadně smrt jeho otce před 20 lety. Vrah své oběti zabije a poté je stáhne i z kůže. Vyšetřování vražd tak Randiho zavede do temného světa vlkodlaků.

V současné době se natáčí pilotní díl, který bude odvysílaný na Cinemaxu, sesterské stanici HBO. "Tohle je Hollywood, nikdy nevíte, kdy to skončí…ale pokud se bude líbit scénář, mohli bychom natočit pilotní díl, a pokud by se líbil, kdo ví, možná natočíme celý seriál," napsal fanouškům na blogu.

George R. R. Martin je v poslední době natolik zaneprázdněn dokončováním šestého dílu Hry o trůny s názvem The Winds of Winter, že psaní scénáře k novému seriálu přenechal mladé a talentované scenáristce Kalindě Vasquezové, která je podepsaná pod seriály jako Prison Break nebo Once Upon a Time.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy