Nahradí Hru o trůny vlkodlaci? Televize natočí nový seriál podle staré povídky George R. R. Martina

jaz
14. 10. 2015 9:00
Po úspěšném seriálu Hra o trůny koupila sesterská televizní stanice HBO fantasy další knihu amerického spisovatele George R. R. Martina. Po necelých třiceti letech od prvního vydání se dočká televizního zpracování příběh o detektivovi vražd a vlkodlacích. Na scénáři autor nepracoval sám, protože mu stále zabírá čas dokončování šesté knihy ze série Hry o trůny.
George R. R. Martin
George R. R. Martin | Foto: Reuters

Praha George R. R. Martin oznámil na svém blogu další spolupráci s televizními tvůrci z HBO. Přestože stále dokončuje sérii Hry o trůny, podepsal smlouvu na adaptaci povídky Proměna kůže (The Skin Trade).

Ta byla publikována jako součást hororového sborníku Night Vision 5 v roce 1989, do kterého literárně přispěli i Dan Simmons a Stephen King. Informoval o tom The Independent.

Povídka byla v době svého vydání čtenáři velmi dobře přijata, o čemž svědčí i ocenění World Fantasy Award. Příběh vypráví o soukromém detektivovi jménem Randi Wade, který se během vyšetřování vražd sám stane podezřelým. Úmrtí připomínají až nápadně smrt jeho otce před 20 lety. Vrah své oběti zabije a poté je stáhne i z kůže. Vyšetřování vražd tak Randiho zavede do temného světa vlkodlaků.

V současné době se natáčí pilotní díl, který bude odvysílaný na Cinemaxu, sesterské stanici HBO. "Tohle je Hollywood, nikdy nevíte, kdy to skončí…ale pokud se bude líbit scénář, mohli bychom natočit pilotní díl, a pokud by se líbil, kdo ví, možná natočíme celý seriál," napsal fanouškům na blogu.

George R. R. Martin je v poslední době natolik zaneprázdněn dokončováním šestého dílu Hry o trůny s názvem The Winds of Winter, že psaní scénáře k novému seriálu přenechal mladé a talentované scenáristce Kalindě Vasquezové, která je podepsaná pod seriály jako Prison Break nebo Once Upon a Time.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Poslední debatu kandidátů na kancléře SRN provázely spory o sociální témata

Spory o sociální témata, ochranu klimatu a také budoucí německou vládu provázely třetí televizní debatu kancléřských kandidátů konzervativní unie CDU/CSU Armina Lascheta, sociální demokracie SPD Olafa Scholze a Zelených Annaleny Baerbockové. Dnešní společné vystoupení trojice kandidátů bylo před nadcházejícími parlamentními volbami poslední. Vybírat nové složení Spolkového sněmu budou Němci za týden, tedy v neděli 26. září.

Další zprávy