Hra o trůny skončí osmou sérií. Šestá se právě točí

mad
1. 8. 2015 10:09
Programový ředitel HBO se vyjádřil k dalším sériím populárního fantasy seriálu Hra o trůny. V plánu jsou zatím tři další řady.
Foto: HBO

Praha – V současnosti probíhá natáčení šesté řady fantasy seriálu Hra o trůny. Michael Lombardo, programový ředitel stanice HBO, na setkání Television Critics Association v Beverly Hills řekl, že výkonní producenti David Benioff a Dan Weiss budou pracovat na dvou dalších sériích.

Dodal, že by byl rád, kdyby si to rozmysleli, čímž naznačil, že by chtěl více sérií. Vzhledem k velké úspěšnosti seriálu je jisté, že by jej HBO chtěla vysílat co nejdéle. Pokud by však vznikly už jen tři série, skončil by seriál osmou řadou.

Hra o trůny vychází z rozsáhlé knižní předlohy spisovatele George R. R. Martina, kterou však již scenáristé "dohnali". Martin pracuje na šestém díle, ale zatím nesdělil, kdy další pokračování dokončí.

Lombardo se také vyjadřoval k případným prequelům nebo spin-offům Hry o trůny: "Jsem otevřen všemu, co by Dan a David chtěli dělat. Opravdu to zcela záleží na nich." Dodal také, že pro případný prequel by rozhodně bylo co vyprávět, ale že s producenty na toto téma zatím nehovořil.

Dotkl se také osudu Jona Sněha, který zemřel v posledním dílu páté série. Fanoušci však aktivně spekulují o tom, že se vrátí. Lambardo důrazně řekl, že i navzdory různým teoriím a dohadům je postava opravdu mrtvá. Již teď se však mezi diváky a čtenáři hovoří o tom, že se Sníh může vrátit coby nemrtvý.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy