reklama
 
 

Absolutním vítězem ankety TýTý je seriál Vyprávěj

3. 4. 2011 7:35
V kategorii zpěváků David překvapivě porazil Gotta

Praha  - Absolutním vítězem televizní ankety TýTý 2010 se stal retro seriál České televize Vyprávěj. Kromě toho v pražském Divadle na Vinohradech v sobotu převzali jeho tvůrci cenu v kategorii seriál roku, kde se čekalo spíš ocenění podvečerní Ulice. 

Nečekané bylo i ocenění mezi zpěváky, které dosud patřilo Karlu Gottovi; tentokrát ho obdržel Michal David. "Vůbec nemám nic připraveno, protože jsem to nečekal," řekl David, který z pódia poděkoval Gottovi. Ten přiznal, že trochu letos cenu TýTý očekával, ale zároveň je rád, že ji dostal někdo jiný.

Mezi zpěvačkami cenu pro vítězku, tradiční zrcadlo z dílny výtvarníka Kurta Gebauera, získala Lucie Vondráčková. Z osobností televizní zábavy diváky nejvíce zaujal Karel Šíp, který večer také moderoval. "Přátelé, já se vám zcela upřímně přiznám, že já jsem tentokrát ani v nejmenším nepočítal, že bych to nedostal," řekl.

Čtěte také:
Vyprávěj? ČT nevypráví, ukazuje jen věrné kulisy
Do apríla se hlasuje ve finále televizních cen TýTý

Z hereček se nejvíce líbila Veronika Freimanová, mezi herci bodoval Ondřej Vetchý. "Beru to jako cenu seriálu Vyprávěj, protože bez něj bych tady nestála," podotkla Freimanová, která v oceněném seriálu ztvárnila jednu z hlavních postav.

Pořadem roku se stala Stardance České televize. Do Dvorany slávy byla uvedena herečka Jiřina Bohdalová, která v květnu oslaví 80. narozeniny.

 

Nejpopulárnější tváří televizního zpravodajství se stala moderátorka České televize Jolana Voldánová, v publicistice zvítězil Josef Klíma z televize Prima. Tady začal vysílat pořad Soukromá dramata poté, co odešel i s Radkem Johnem z Novy.

Titul objev roku 2010 získala moderátorka České televize Daniela Písařovicová. O hudební část večera se postarali například Aneta Langerová, Tomáš Klus, Marta Jandová, Petr Janda nebo Richard Müller.

Nejpopulárnější osobnosti televizních obrazovek loňského roku vybrali diváci, kteří zaslali své hlasy do 20. ročníku TýTý. Anketu pořádá Týdeník Televize. Loňské vyhlašování výsledků sledovalo přes 2,5 milionu diváků.

autoři: Kultura, ČTK | 3. 4. 2011 7:35

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama