Absolutním vítězem ankety TýTý je seriál Vyprávěj

Kultura ČTK Kultura, ČTK
3. 4. 2011 7:35
V kategorii zpěváků David překvapivě porazil Gotta
Seriál ČT Vyprávěj - Veronika Freimanová
Seriál ČT Vyprávěj - Veronika Freimanová | Foto: Dramedy Production

Praha  - Absolutním vítězem televizní ankety TýTý 2010 se stal retro seriál České televize Vyprávěj. Kromě toho v pražském Divadle na Vinohradech v sobotu převzali jeho tvůrci cenu v kategorii seriál roku, kde se čekalo spíš ocenění podvečerní Ulice. 

Nečekané bylo i ocenění mezi zpěváky, které dosud patřilo Karlu Gottovi; tentokrát ho obdržel Michal David. "Vůbec nemám nic připraveno, protože jsem to nečekal," řekl David, který z pódia poděkoval Gottovi. Ten přiznal, že trochu letos cenu TýTý očekával, ale zároveň je rád, že ji dostal někdo jiný.

Mezi zpěvačkami cenu pro vítězku, tradiční zrcadlo z dílny výtvarníka Kurta Gebauera, získala Lucie Vondráčková. Z osobností televizní zábavy diváky nejvíce zaujal Karel Šíp, který večer také moderoval. "Přátelé, já se vám zcela upřímně přiznám, že já jsem tentokrát ani v nejmenším nepočítal, že bych to nedostal," řekl.

Čtěte také:
Vyprávěj? ČT nevypráví, ukazuje jen věrné kulisy
Do apríla se hlasuje ve finále televizních cen TýTý

Z hereček se nejvíce líbila Veronika Freimanová, mezi herci bodoval Ondřej Vetchý. "Beru to jako cenu seriálu Vyprávěj, protože bez něj bych tady nestála," podotkla Freimanová, která v oceněném seriálu ztvárnila jednu z hlavních postav.

Pořadem roku se stala Stardance České televize. Do Dvorany slávy byla uvedena herečka Jiřina Bohdalová, která v květnu oslaví 80. narozeniny.

 

Nejpopulárnější tváří televizního zpravodajství se stala moderátorka České televize Jolana Voldánová, v publicistice zvítězil Josef Klíma z televize Prima. Tady začal vysílat pořad Soukromá dramata poté, co odešel i s Radkem Johnem z Novy.

Titul objev roku 2010 získala moderátorka České televize Daniela Písařovicová. O hudební část večera se postarali například Aneta Langerová, Tomáš Klus, Marta Jandová, Petr Janda nebo Richard Müller.

Nejpopulárnější osobnosti televizních obrazovek loňského roku vybrali diváci, kteří zaslali své hlasy do 20. ročníku TýTý. Anketu pořádá Týdeník Televize. Loňské vyhlašování výsledků sledovalo přes 2,5 milionu diváků.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 36 minutami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy