Do apríla se hlasuje ve finále televizních cen TýTý

Kultura ČTK Kultura, ČTK
22. 3. 2011 9:58
Udílení odvysílá ČT 2. dubna z Divadla na Vinohradech
Foto: TV Nova

Praha - Do 1. dubna mohou diváci hlasovat pro nejoblíbenější televizní tváře a pořady ve finálovém kole 20. ročníku televizní ankety TýTý. Vybírat mohou vybírat z pětice nominovaných v devíti kategoriích.

Nejvíce zástupců ze 45 nominačních míst má Nova. Finálový večer bude Česká televize vysílat 2. dubna z Divadla na Vinohradech.

Mezi nejpopulárnější osobnosti televizního zpravodajství se na základě diváckých hlasů z Novy dostali moderátoři Televizních novin Lucie Borhyová, Markéta Fialová, Rey Koranteng a Karel Voříšek. Jedinou zástupkyní ostatních televizí v této kategorii je Jolana Voldánová z ČT1.

Z osobností televizní publicistiky jsou nominováni Marek Eben, Josef Klíma, Janek Kroupa, Václav Moravec a Pavlína Danková. Z osobností televizní zábavy diváky nejvíce zaujali Martin Dejdar, Jan Kraus, Marek Eben, Leoš Mareš a Karel Šíp.

Mezi nominovanými herci jsou Martin Dejdar, Rudolf Hrušínský, Petr Rychlý, Ondřej Vetchý a Miroslav Donutil. Z hereček se divákům nejvíce líbily Zlata Adamovská, Jitka Čvančarová, Hana Maciuchová, Pavla Tomicová a Veronika Freimanová.

Bojovat se dále bude o prvenství v kategorii zpěvák či zpěvačka roku. O pořad roku soutěží Prostřeno, Show Jana Krause, Stardance, tlevizní noviny a Všechnoparty. V seriálech jsou to Cesty domů, Okresní přebor, Ordinace v růžové zahradě 2, Ulice a Vyprávěj.

Stejně jako v předchozích letech bude uvedena do Dvorany slávy osobnost výrazně působící v oblasti televizní tvorby. Jméno oceněného bude vyhlášeno při finálovém večeru.

Diváci mohou hlasovat prostřednictvím SMS zpráv či webových stránek www.tyty.cz. Vyhlašování výsledků populární ankety TýTý Týdeníku Televize patří mezi nejsledovanější pořady. Loni vidělo finálový večer přes 1,5 milionu diváků.

 

Právě se děje

Další zprávy