reklama
 
 

Tarantino: Měl jsem udělat více, abych zabránil Weinsteinovi obtěžovat ženy

20. 10. 2017 14:15
Režiséra Quentina Tarantina vázala v Holywoodu velmi těsná spolupráce s producentem Harveyem Weinsteinem, který byl mnoha ženami obviněn ze sexuálního obtěžování. Tarantino nyní přiznal, že o problému dlouhou dobu věděl a konstatoval, že se nyní cítí zahanben tím, že proti Weinsteinově jednání výrazněji nezasáhl.

"Měl jsem toho udělat více proti tomu, aby se takové věci děly. Na to, abych zasáhl, jsem toho věděl dost," uvedl Tarantino v deníku The New York Times. "To, co jsem měl k dispozici, nebyly jen nějaké povídačky nebo drby," řekl známý režisér. "Kdybych udělal to, co jsem udělat měl, odmítl bych s Weinsteinem spolupracovat." 

Sexuální skandál obrovských rozměrů, který se Weinsteina týká, vyšel najevo teprve nedávno. Tarantino však říká, že o producentově chování k ženám věděl už dlouho. O tom, že ji Weinstein obtěžoval a osahával, se Tarantinovi dokonce svěřila i jeho bývalá přítelkyně Mira Sorvinová. O svých zážitcích mu však vyprávěly i jiné herečky. 

Tarantino nyní prohlašuje, že všechny incidenty zjevně podcenil a považoval je za méně významné, než ve skutečnosti byly. "Všechno, co nyní řeknu, bude znít jako chabá výmluva," uvedl. Omlouvá se tímto postiženým ženám, že neudělal více.

Harvey Weinstein podle výpovědí postižených žen sexuálně obtěžoval své spolupracovnice a hollywoodské herečky dlouhodobě a opakovaně.

Často zval ženy do luxusního hotelu na pracovní schůzku, během které je přivítal nahý, nebo je žádal o masáž, případně sledování toho, jak se sprchuje. Málokterá z nich se odvážila odmítnout, píší v The New York Times.

Podle deníku už Weinstein uzavřel mimosoudní dohody s osmi ženami, které ho obvinily ze sexuálního obtěžování. "Respektuji ženy a lituji toho, co se stalo," dodal filmový magnát ve veřejném prohlášení.

autor: Magazín | 20. 10. 2017 14:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama