Svědkyně tornáda i rozhovor s Čoko Voko. To je Fakt!

David Slížek
29. 6. 2011 13:55
Experimentální deník studentů žurnalistiky a Aktuálně.cz má za sebou první týden
Foto: Jiří Kropáček

Facebook - Prosadit se v drsném prostředí Facebooku je těžké. Jak zaujmout uživatele, na které ze všech stran prší odkazy, tipy, fotky a videa?

Redaktoři našeho facebookového deníku Fakt! si vyzkoušeli první experimenty - třeba několik možností, jak se dá na Facebooku publikovat rozhovor.

Kromě klasického přepsání textu do Poznámek jsme už byli svědky i méně tradičních přístupů:

Expresse přes chat vyzpovídala basistku šumperské kapely Genius Mess Poets Michaelu Bartošovou a screenshot pověsila na stránku jako fotografii.

Hradečák zase pojal rozhovor s členkou kapely Čoko Voko jako sled komentářů pod videem.

Doplněno (13:55): Fantazeen prezentuje svůj rozhovor audiovizuálně - interview se scénáristou larpů Pavlem Gotthardem tak můžete shlédnout na Youtube.

Který způsob s vám více zamlouvá?

To nejlepší na začátek

A jaké byly dle vedení redakce nejzajímavější počiny uplynulých dní?

Radost nám dělá Piksl, který mimo jiné odkryl tajemství tilt-shift fotografií nebo přinesl přehlednou grafiku o Twitteru.

Pardubič zareagoval (pravda, poněkud se zpožděním) na regionální událost číslo 1: tornádo. Nabídl rozhovor s přímou svědkyní úkazu, včetně videa (už jste viděli letět vzduchem trampolínu?).

A Fantazeen nabídl přehled obchodů s potřebami pro fanoušky fantasy. Dozvěděli jsme se také, že do bitvy se nedá jít bez kobercové lepící pásky, a kde se dá nejlepvněji sehnat.

Kdo překočil stovku

Zaujmout čtenáře se zatím redaktorům našeho experimentálního deníku daří se střídavými úspěchy.

Po prvním týdnu fungování máme tři rubriky, které oslovily výraznějsí počet čtenářů - aspoň pokud můžeme soudit podle počtu tzv. "lajků".

Konec nudy v Brně si za týden polepšil skoro o dvojnásobek původního počtu fandů a se 181 lajky zatím spolehlivě vede. Dotahuje na něj Designland, který už má 169 příznivců a na třetím místě je Pardubič se 121 lajkery.

Ostatní rubriky se zatím nevyšplhaly přes stovku.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Havlíček: Restauratéři nebudou muset kontrolovat u hostů doklady o testech

Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testovaní, očkovaní nebo prodělali nemoc covid-19. Zodpovědnost bude na zákaznících, doklad budou muset předložit případné kontrole. Na zahrádkách stravovacích provozů bude možné využívat wi-fi. Havlíček to v pátek řekl na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády.

Venkovní prostory gastronomických podniků se mohou opětovně otevřít od pondělí. Podle Havlíčka zůstává podmínka, že na ně budou mít přístup jen lidé, kteří mají negativní test na koronavirus, podstoupili očkování nebo v posledních 90 dnech prodělali nemoc covid-19. Po dohodě s profesními svazy vláda podle Havlíčka opatření upravila tak, že povinnost kontroly nebudou mít provozovatelé, provádět ji budou hygienici či policie, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy