Strašidelný dům ze seriálu Stranger Things je na prodej. Zájemce bude stát 36 milionů

Magazín Magazín
7. 11. 2022 14:02
Fanoušci v domě ze známého seriálu najdou i podkrovní prostory, ve kterých se skrývalo monstrum Vecna. Aby se do něj ale mohli nastěhovat, potřebují kromě odvahy také v přepočtu přes 36 milionů korun.
Dům skýtá velkorysé obytné prostory o rozloze 550 metrů čtverečních. Zahrnuje hned sedm pokojů a sedm koupelen.
Dům skýtá velkorysé obytné prostory o rozloze 550 metrů čtverečních. Zahrnuje hned sedm pokojů a sedm koupelen. | Foto: Profimedia.cz

Na realitním trhu se objevil dům, ve kterém Henry Creel (později známý jako Vecna) ze seriálu Stranger Things vyrůstal s rodiči, než svou matku a sestru připravil o život. Jde o nemovitost starou 140 let, která se nachází ve městě Rome v americkém státu Georgia. Píše o tom zpravodajský web stanice CNN.

Sídlo si původně nechal vybudovat plukovník Hamilton Yancey, po němž v prostorách zůstalo mnoho kusů původního vybavení - například ručně vyřezávaná knihovna nebo starožitný nástěnný trezor. Mezi další zvláštnosti interiéru patří litinový pisoár či podkroví, na jehož místě kdysi mělo vzniknout třetí patro.

Dům skýtá velkorysé obytné prostory o rozloze 550 metrů čtverečních. Zahrnuje hned sedm pokojů a stejné množství koupelen. Za hlavní budovou dokonce stojí domek pro hosty. Noví majitelé se mohou těšit také na jídelnu s přilehlým salonkem, které jsou dobře známé právě ze seriálu. "Ale žádný strach, někdejší obyvatel třetího patra už je dávno pryč. Aspoň myslíme," dodali realitní makléři v inzerátu.

Děsivý záporák, proti němuž hrdinové seriálu Stranger Things bojují v zatím poslední čtvrté řadě, byl kdysi zdánlivě nevinným chlapcem jménem Henry Creel. Během svého dospívání však postupně objevil nadpřirozené schopnosti, které mu umožňovaly ubližovat druhým. Zneužíval strachu a bolesti svých obětí, aby je izoloval od ostatních a nakonec zabil.

Mohlo by vás zajímat: Stranger Things testují hranice televizní zábavy, říká filmová kritička Jindřiška Bláhová

Videorecenze filmové kritičky Jindřišky Bláhové k fenoménu Stranger Things. | Video: Jindřiška Bláhová, Blahoslav Baťa
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Nerudová se v modelu Medianu dostala poprvé na 1. místo mezi kandidáty na prezidenta, má 28 % hlasů. Následuje Babiš s 26,5 % a Pavel s 23,5 %

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Beranová poprvé pronikla do finále sprintu SP, v Beitostölenu byla šestá

Běžkyně na lyžích Tereza Beranová skončila šestá ve sprintu klasickou technikou na Světovém poháru v Beitostölenu. Po sedmém místě v úvodním závodě sezony v Ruce se poprvé v kariéře dostala do finále a znovu si vylepšila maximum. Závod vyhrála Švýcarka Nadine Fähndrichová, mezi muži Francouz Richard Jouve. Nejlepší Čech Michal Novák obsadil 10. místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Vítězové předchozích dvou sprintů SP Švédka Emma Ribomová a Nor Johannes Hösflot Klaebo dnes nestartovali.

Další zprávy