Stovkám Čechů přišlo v rámci experimentu na účet 250 korun, mnozí si toho ani nevšimli

Magazín Video Magazín, Video
19. 12. 2017 15:44
Humanitární organizace Magna poslala v rámci experimentu stovkám Čechů a Slováků 250 korun na účet. Všimla si toho jen čtvrtina z nich. Za 250 korun je k mání třeba pět másel, hydratační krém nebo cédéčko. Za stejnou částku přitom organizace dokáže zajistit měsíční výživu pro děti v ohrožených oblastech, jako je Jižní Súdán, Kongo, Sýrie či Kambodža. Do kampaně na podporu aktivit Magny se zapojil zpěvák Richard Müller, herečka Anna Schmidtmajerová, lékaři, cestovatelé či IT specialisté. Spoluzakladatelem organizace je Martin Bandžák, letošní vítěz ceny Czech Press Photo.
Video ke kampani humanitární organizace Magna. | Video: MAGNA
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy