Devátou řadu StarDance vyhráli favorité sázkařů Jiří Dvořák s tanečnicí Návorkovou

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 15. 12. 2018 23:37
Vítězi deváté řady populární taneční soutěže StarDance, přenášené Českou televizí, se stali v sobotu večer herec Jiří Dvořák s tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou. V závěrečném klání porazili herečku Pavlu Tomicovou a pětibojaře Davida Svobodu s jejich tanečními partnery.
Herec Jiří Dvořák s taneční partnerkou Lenkou Norou Návorkovou v devátém ročníku StarDance.
Herec Jiří Dvořák s taneční partnerkou Lenkou Norou Návorkovou v devátém ročníku StarDance. | Foto: Česká televize

Bookmakeři přisuzovali největší šanci na vítězství právě Dvořákovi a Návorkové. Kurzy na jejich vítězství se pohybovaly od 1,38:1 do 1,52:1, na vítězství páru si vsadily i téměř dvě třetiny sázejících. Populární herec Jiří Dvořák si podle hlavního bookmakera Fortuny Michala Hanáka získal uznání u poroty, ale měl i širokou fanouškovskou základnu.

"Nemám připravenou žádnou řeč, protože jsem byl stoprocentně přesvědčenej, že to vyhraje Pavla," reagoval na vyhlášení výsledků Dvořák. Poděkoval mimo jiné dceři, která ho prý přesvědčila, aby přijal nabídku na účast v pořadu. Své partnerce Návorkové, která se letos k profesionálním tanečníkům ve StarDance přidala vůbec poprvé, složil poklonu za "neuvěřitelnou energii a pokoru". Dojatá Návorková vítězství oplakala.

Za černého koně sobotního večera byli označováni herečka Pavla Tomicová s tanečníkem Markem Dědíkem. Bookmakeři jim dávali kurz od 2,95:1 - 3,35:1 a pasovali je tedy na druhé místo. Nejmenší šanci na vítězství pak přisuzovali pětibojaři Davidu Svobodovi a jeho taneční partnerce Veronice Lálové - a to 10:1 do 13:1. Předpovědi sázkařů ohledně konečného umístění posledních třech párů v taneční soutěži se nakonec vyplnily. 

Menší sledovanost

Jednotlivé díly letošní řady StarDance sledovalo podle ČT v průměru 1,45 milionu diváků, což je 36 procent všech lidí u televize. Je to ale o 120 tisíc diváků méně, než byl průměr finále předchozí řady soutěže v roce 2016. Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit s profesionálními tanečníky objevilo poprvé v roce 2004 v Británii, kde ho uvedla BBC. Poté se soutěž rozšířila do desítek zemí a v roce 2006 ji poprvé vysílala i ČT.

Devátý ročník StarDance přinesl několik novinek: speciální prvorepublikový večer jako připomínku 100 let od vzniku Československa, Cestu kolem světa, jako nový hudební orchestr se během jednoho dílu uvedla kapela Skety. Soutěž se odehrávala v Křižíkově pavilonu B v pražských Holešovicích.

"Od letošní StarDance očekávám nával pozitivní energie. Očekávám, že naváže na předchozí ročníky, přinese styl, přinese eleganci a zároveň přinese i ukázku toho, že každý, když chce a když se snaží, tak může dokázat to, o čem si myslel, že toho není schopen," řekl na začátku deváté řady generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Tradičně se v ní představilo deset párů, konkrétně Veronika Arichteva s Michalem Necpálem, Monika Bagárová s Robinem Ondráčkem, Jiří Dvořák s Lenkou Norou Návorkovou, Dalibor Gondík s Alicí Stodůlkovou, Adam Mišík s Kateřinou Krakowkovou, Daniela Písařovicová s Michalem Mládkem, David Svoboda s Veronikou Lálovou, Daniela Šinkorová s Michalem Padevětem a Pavla Tomicová s Markem Dědíkem.

Poslední desátý pár měla původně tvořit dvojice Václav Kopta a Jana Zelenková. Kvůli zranění stehenního svalu, které si herec způsobil těsně před začátkem letošní série při tanečním tréninku, ale musel ze soutěže odstoupit. "Strašně mě to mrzí a věřte, že mě dnes nebolí jen ta noha," řekl k tomu Kopta, kterého nakonec v soutěži nahradil herec a bavič Richard Genzer. 

Tradiční sestavu porotců Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler a Radek Balaš doplnil letos tanečník Václav Kuneš.  

VIDEO: Richard Genzer o StarDance.

StarDance je zvláštní pořad, má auru, i když jsem cynik, tak tam to na člověka padne a chce zatančit dobře, mrzelo mě, že jsem vypadnul | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy