Soutěž o nejhezčí dítě skončila fiaskem. Rodiče psali do komentářů urážky

Magazín Magazín
8. 2. 2019 14:49
Australská společnost zaměřující se na dětské oblečení Bonda vyhlásila i letos soutěž o nejroztomilejší dítě. Po kritických minulých ročnících však musela zrušit veřejné hlasování, protože rodiče proti sobě dříve bojovali i urážlivými komentáři. Vítěze, který získá ceny v hodnotě 40 tisíc australských dolarů, nakonec vybere porota složená ze zaměstnanců společnosti.
Stránka, na které se vybírá nejhezčí dítě nebo zvířecí mládě.
Stránka, na které se vybírá nejhezčí dítě nebo zvířecí mládě. | Foto: www.bonds.com.au/babysearch

"Letos nebude žádné hlasování. Místo toho vybereme náhodného vítěze dne a dva celkové vítěze," uvedla marketingová ředitelka značky Emily Smallová.

Britský deník The Guardian připomíná pět let staré hlasování, které se zvrhlo v on-line šikanu některých dětí a jejich rodičů. Jeden z finalistů byl totiž označený za "ohyzdné, tuctové a divné" dítě.

Některé však internetová šikana kvůli vzhledu nepřekvapuje. Novopečená matka Eleri Harrisová se například nechala slyšet, že takové soutěže jsou stejné jako sociální sítě. "Pokud existuje místo, kde někdo může říkat, že jeho vzhled je strašný, stane se přesně tohle. Děláme to dospělým, takže nejsem překvapená, že to děláme i dětem," uvedla žena. 

Její manžel však uvedl, že to nechápe. "Miminka mají ve společnosti své speciální místo, divím se, že se to nepřeneslo na internet," dodal Tom Burmester. Svého sotva půlročního syna Jarvise tak do soutěže nepřihlásí. 

Jiná oslovená matka Hannah Richardsonová podotkla, že nevybíravé poznámky na děti jí přijdou smutné. "Moje zkušenost s ostatními matkami a rodiči je, že jsou všichni kolegiální a podporující. Překvapuje mě, že rodiče můžou být tak krutí," uvedla.

A jedna z žen na Twitteru poznamenala, že australská soutěž ve skutečnosti bez kontextu vypadá jako depresivní sbírka zmizelých dětí. 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy