SOUTĚŽ Vyhrajte audioknihu Jo Nesba Nemesis!

Kultura Kultura
12. 12. 2013 14:47
Třem výhercům nabízíme vánoční balíček čtyř audioknih
Foto: Profimédia

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz kolekci audioknih z vydavatelství Radioservis. Třem výhercům nabízíme po čtyřech audioknihách včetně nejčerstvější novinky Jo Nesba Nemesis.
 
Soutěžit lze do pondělí 16. prosince (do 11:00). Tři výherce budeme informovat mailem, balíček se čtyřmi audioknihami jim pošleme poštou na adresu, kterou uvedou v odpovědi na soutěžní otázky.

Foto: Aktuálně.cz
Foto: Aktuálně.cz
Foto: Aktuálně.cz
Foto: Aktuálně.cz

Kromě Nemesis nabízíme ještě Atlas mraků od Davida Mitchella, Zatím dobrý. Mašínovi od Jana Nováka, dětskou knihu Roalda Dahla Danny, mistr světa.

Detektivní román Jo Nesba Nemesis vychází v rozhlasové úpravě a v hlavní roli Haryho Holea se představí Igor Bareš. V Radioservisu už jako audiokniha vyšli Lovci hlav i Netopýr.

Bestseller Atlas mraků od Davida MItchella se loni dočkal filmové adaptace od tvůrců kultovního Matrixu Lany a Andyho Wachowských.

Audioverze knihy Jana Nováka Zatím dobrý je rozhlasovou nahrávkou z roku 2005. Zřejmě žádná událost z našich moderních dějin nevyvolává stále tolik otazníků a protikladných soudů jako „případ" bratrů Mašínových. Jaké stanovisko zaujmout k tomu, co se tehdy stalo?

Kniha pro děti od Roalda Dahla Danny, mistr světa má hvězdné obsazení. Vypravěčem je František Němec, v jednotlivých rolích se objeví Ilja Racek, Josef Somr a další. Dahl stále patří k nejvydávanějším a nejčtenějším autorům, i když zemřel už před 23 lety.

Čtěte také
Harry Hole se vydává na krvavou cestu za spásou

Hole se stal v perverzním Bangkoku ztělesněným trestem

Recenze: Harry Hole poznává v Netopýrovi temnotu

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com


 

Právě se děje

před 45 minutami

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy