Sony představila nové verze PlayStation 4. Herní konzole s lepší grafikou bude stát 11 tisíc

ČTK ČTK
8. 9. 2016 12:08
Sony představila dvě nové verze své herní konzole PlayStation 4. Firma se tak podle agentury Reuters snaží udržet svůj náskok na trhu před herními zařízeními konkurentů Microsoft a Nintendo.
PlayStation 4 Pro
PlayStation 4 Pro | Foto: Reuters

Konzole PlayStation 4 Pro, která vstoupí na trh 10. listopadu, nabídne uživatelům rychlejší procesor a lepší grafiku. Konzole bude podporovat technologii vysokého rozlišení obrazu 4K a bude se prodávat za 399 eur (zhruba 10 800 Kč).

Již 15. září Sony uvede na trh konzoli PlayStation 4 Slim, která je tenčí, lehčí a energeticky úspornější než dosavadní model. Cena této konzole bude činit 299 eur (zhruba 8000 Kč).

Sony začala konzole PlayStation 4 prodávat v roce 2013. Odbyt těchto přístrojů od té doby překonal 40 milionů kusů. PlayStation 4 tak v prodeji výrazně překonává konkurenční konzole XBox One americké společnosti Microsoft a Wii U japonské firmy Nintendo.

Microsoft již v srpnu představil novou verzi konzole Xbox One. Zařízení s názvem Xbox One S je o 40 procent menší než jeho předchůdce a podporuje technologii vysokého rozlišení obrazu 4K.

 

Právě se děje

před 43 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy